Vesti-novosti-obavestenja

maki_vs je napisao(la):
ista vest http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/bruka-uvozicemo-hranu-koja-izaziva-rak-68931.php ne znam dokle ce ova bagra na vlasti biti vise ali treba da im vidimo ledja sto pre.upropastise nas nacisto,kao da nisu iz ove zemlje nago tudjini kako se ponasaju neodgovorno.sve mi mirise na novi peti oktobar ovo stanje sa novim nametima postaje neizdrzivo...

Ovi na vlasti jesu sve ovo sta ste naveli i nevaljaju i sve to dolazi na nasim ledjima ali aj neko da mi kaze koje je resenje?? Koja bagra i koje konjine mogu da ih zamene kad znamo ko su prvi u opoziciji sa glasovima. Zar oni bolesnici i ne daj Boze te nebuloze da dolaze na vlast? pa tek cemo onda videti ko je gore Bog a ko ovde dole u Srbiji.
Jos jedan put-losi su nam ovi i rade nam svasta i smrdi sve i svuda ali nemojte nikad zaboraviti sta su ovi drugi uradili od zemlje i ko zna sta su u stanju jos da urade.
:cao: :ppozdrav:
 
Peet je napisao(la):
maki_vs je napisao(la):
ista vest http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/bruka-uvozicemo-hranu-koja-izaziva-rak-68931.php ne znam dokle ce ova bagra na vlasti biti vise ali treba da im vidimo ledja sto pre.upropastise nas nacisto,kao da nisu iz ove zemlje nago tudjini kako se ponasaju neodgovorno.sve mi mirise na novi peti oktobar ovo stanje sa novim nametima postaje neizdrzivo...

Ovi na vlasti jesu sve ovo sta ste naveli i nevaljaju i sve to dolazi na nasim ledjima ali aj neko da mi kaze koje je resenje?? Koja bagra i koje konjine mogu da ih zamene kad znamo ko su prvi u opoziciji sa glasovima. Zar oni bolesnici i ne daj Boze te nebuloze da dolaze na vlast? pa tek cemo onda videti ko je gore Bog a ko ovde dole u Srbiji.
Jos jedan put-losi su nam ovi i rade nam svasta i smrdi sve i svuda ali nemojte nikad zaboraviti sta su ovi drugi uradili od zemlje i ko zna sta su u stanju jos da urade.
:cao: :ppozdrav:

Koliko znam postoje i treći, čak i ovde na forumu. :cao:
 
"MK Grupa" demantuje da uvozi genetski modifikovano seme
Blic - Pre sat i 36 minuta
Kompanija "MK Grupa" odbacila je danas, kao neosnovane, tvrdnje da je sa američkom kompanijom "Monsanto" sklopila ugovor o uvozu genetski modifikovanog semena ratarskih kultura i naglasila da uvoz za domaće tržište obavlja u skladu sa važećim propisima Republike Srbije, koji zabranjuju uvoz genetski modifikovanog semena.

Reagujući na napise pojedinih domaćih medija, da je navodno kompanija "MK Grup" uvoznik i distributer genetski modifikovanog semena kompanije "Monsanto", u saopštenju te kompanije iz Srbije se podseća da je ugovor sa američkim partnerom potpisala 2007. godine i on ne podrazumeva uvoz genetski modifikovanog semena.

"Predmet zaključenog ugovora nije, niti može biti, genetski modifikovano seme, već naprotiv najkvalitetnije hibridno seme kukuruza i drugih biljnih kultura, koje je proteklih godina dalo veoma visoke prinose i posebno je cenjeno od strane srpskih poljoprivrednika", ističe se u saopštenju.


Tanjug
 
Toshiba@

Nijedan lopov nece priznati da je nesto ukrao dok mu se to ne dokaze , a i onda trazi izgovore , kao neko mi podmetnuo.
 
markodanube je napisao(la):
Tarana TI NISI OBAVESTEN !
Za tebe imam jedan clanak da procitas ako te ne mrzi pa se onda javi :)

http://www.well.org.rs/index.php/napadi-na-seme-hrane

tekst je toliko nepismen i amaterski pisan, da sam odustao posle druge recenice a trebalo je vec kod naslova da se predam.
sta reci za tvorevinu koja pocinje sa "napadi na seme hrane".
autor je ocigledno ekspert.
 
tarana je napisao(la):
markodanube je napisao(la):
Tarana TI NISI OBAVESTEN !
Za tebe imam jedan clanak da procitas ako te ne mrzi pa se onda javi :)

http://www.well.org.rs/index.php/napadi-na-seme-hrane

tekst je toliko nepismen i amaterski pisan, da sam odustao posle druge recenice a trebalo je vec kod naslova da se predam.
sta reci za tvorevinu koja pocinje sa "napadi na seme hrane".
autor je ocigledno ekspert.


ocigledno je da si ti ekspert , tebi nisu potrebne druge informacije sem onih koje imas.

Do pre nekoliko godina zemlja je bila ploca , pa onda okrugla ali se nije kretala oko sebe nego sve zvezde oko nje.


neznam sta u ovom tekstu za tebe znaci nepismeno ?


Biotehnološke korporacije u svetu i u Srbiji (Seme, gm hrana, biotehnologija)



Uvod

U poslednjih 40 godina odigrale su se drastične promene u vlasništvu kapitala firmi koje prodaju seme biljnih kultura za ishranu. Dogodilo se neverovatno veliko i smišljeno ukrupnjavanje, tako da se većina svetskih firmi za prodaju semena, hemikalija i lekova našla pod istim vlasnicima.
Ovo nije još jedan u nizu tekstova teorije zavere – ovde baratamo sa činjenicama, koje ćete detaljno saznati u nastavku teksta.
Strategija je zapravo da se stvori farmaceutsko-hemijsko–semenski oligopol i pokazaćemo na činjenicama da su to i uspeli.

Ovo je dovelo do drastičnog smanjena raznovrsnosti semena. Politika ovih korporacija je da prodaju hibride (biljke bez semena koje ne mogu imati potomke), i da prodaju genetski modifikova biljke (mešavinu biljaka, bakterija i virusa), i mešavinu oba navedena.
Pored toga od skoro dozvoljeno je da ove korporacije budu vlasnici patenata na te biljke i smatraju ih intelektualnom svojinom. Ako se dokaže da su kod seljaka biljke sa njihovim genima – platiće odštetu. Ako vaše biljke budu zaražene njihovim genima – ponovo će platiti odštetu jer koristite “njihove“ gene. Isto se odnosi na njihove “rase“ životinja koje se koriste u ishrani.
Ove korporacije prodaju istovremeno i hemikalije i sintetičke lekove.

Svako okrenut ekologiji, biologiji, pravu čoveka na zdrav život, bi ovo smatrao ratom protiv čoveka i prirode – ali korporacije u ovome vide šansu. Šansu da dominiraju, jer ko drži hranu – kontroliše državu.

Ukrupnjavanje kapitala i stvaranje korporativnih mreža u semenarstvu
 
Nemoras ti samnom da diskutujes uopste , niko te ne tera , ali se nemoj praviti pametniji nego sto jesi !
 
Nazad
Vrh