Vesti i obaveštenja

Ova vest je cisto sprdanje nasuprot jako ozbiljne price o aflatoksinima u mleku!

Druže,samo jednu stvar da razjasnimo.Tih "otrova" je bilo od kad je kukuruz počeo da se gaji.
Najveći problem mi imamo baš u toj naprednoj tehnologiji.
I pre ga je bilo samo nisu imali čime da mere i nisam nešto primetioda su starije generacije bolesnije od mlađih.
Ne bi me čudilo da iz kukuruza iscede tešlu vodu pa ćemo praviti atomske bombe.
Pa do pre koju godinu je ulje bilo zdravije od masti a sad obrnuto.
još malo pa i mleko neće biti belo nego crno,
 
E svaka reč ti je na mestu.Možemo slobodno očekivati da svaki put kad SGS uveze neku novu laboratorijsku mašinu izađu na videlo i nove bolesti i zaraze.A ja Vas pitam kako je pored svega uspelo toj istoj kući i Jugoinspektu da uđe to zatrovano mleko iz okruženja?To sad niko ne potencira i ne traži krivca.
 
Ja sam pre samo nedelju dana kupio treću klasu po ceni od 3600 eur/kj sa bunarom. Isto toliko je ponudio i jedan veliki. Ko plasira te priče u javnost o cenama do 20000 za hektar ili oko deset za jutro. To je tamo oko Pančeva i Novog Sada, dakle jedan mali deo. Baš sam i ja uvek kad pročitam takve nebuloze pomišljao upravo na pasivne krajeve severno od Kikinde(Majdan, Rabe, Podlokanj, Vrbica...)
 
E svaka reč ti je na mestu.Možemo slobodno očekivati da svaki put kad SGS uveze neku novu laboratorijsku mašinu izađu na videlo i nove bolesti i zaraze.A ja Vas pitam kako je pored svega uspelo toj istoj kući i Jugoinspektu da uđe to zatrovano mleko iz okruženja?To sad niko ne potencira i ne traži krivca.

Koliko ja znam somborsku su kupili Hrvati i sve ti se vrti oko toga da zajebeš konkurenciju,
To zatrovano mleko treba da popiješ 100l a i onda ti ništa ne bi falilo od otrova nego bi se prosro od velike količine mleka.seru pa se mažu.
 
Ja mislim da je to sa mlekom kao i ovo sa parazitima u ribama. Takva riba se peca vec tri godine a oni sada digli neku frku, tako i sa mlekom. Mozda je neko napravio doktorski rad na tu temu (afla toksini u mleku krava) pa hajd malo da ga promovise.
 
Poslednja izmena:
Od unošenja nekih mikotoksina snosiš posledice odmah - prosereš se, a neki se gomilaju u organizmu i stvaraju tumore, često maligne. To su fakti, ali niko nije rekao javnosti da treba prvo jedno dvadseset-trideset godina da piješ redovno mleko zagađeno mikotoksinima(u ovom slučaju alfatoksinom) pa da se to nagomila u organizmu u toj meri da počnu da se stvaraju tumori.

Ovo nama, malim proizvođačima mleka donekle ide u prilog. Mi koji sami proizvodimo mleko vodimo računa da ne hranimo plesnavom hranom i koristimo Min-a-zel u ishrani stoke, a vi koji ne proizvodite mleko, a u komšiluku imate nekoga ko proizvodi, možete da ga kupujete od tih svojih komšija kojima verujete i koji to isto mleko daju svojoj deci umesto da ga kupujete iz korporativne proizvodnje gde se samo za profit mari.
 
upravo to neko treba da doktorira pa ajd tu temu i onda odjednom dza-bu
to je isto ko nije zdrava mast nego ulje (neko pravio doktorski rad) pa svi na ulje prodje par godina nije sad zdravo ulje zdravija mast (opet doktorski rad)
i svi su u pravu na papiru on polozio i ajd zdravo vi sad razmisljajte sta ce te i kako
ali NIKAD gmo sto se mene tice
i ajd uzdravlje i velik poz za duska
 
to je isto ko nije zdrava mast nego ulje (neko pravio doktorski rad) pa svi na ulje prodje par godina nije sad zdravo ulje zdravija mast (opet doktorski rad)
i svi su u pravu na papiru on polozio i ajd zdravo vi sad razmisljajte sta ce te i kako
ali NIKAD gmo sto se mene tice
i ajd uzdravlje i velik poz za duska

Da, to beše spomenuo i moj zemljak Zoran. Zavisi koje je ulje u pitanju. Svinjska mast(isto i kokošija, ćureća, guščija...) sadrže zasićene masnoće isto kao i sojino, suncokretovo i palmino ulje. Životinjska mast ipak jeste zdravija jer ima višu tačku paljenja pa samim tim u hrani ostavlja manje čađi(koja je kancerogena). Životinjska mast se takođe troši u manjoj meri a da zadovolji osnovnu svoju funkciju(da se ne lepi za tiganj ono što pečeš). Na taj način manje količine masnoće upije hrana koja se sprema na masti nego na biljnom ulju. Pri tome mislim na ovo biljno ulje koje se smatra osnovnom životnom namirnicom. Postoje međutim i druga ulja koja su daleko zdravija i od ulja i od masti. To su devičanska ili još bolje hladno ceđena ulja masline, semenki grožđa, maka, susama, uljane repice, uljane tikve... Međutim namene su im različite i treba da budete eksperti kulinarstva da biste ih pravilno koristili. Ulje uljane tikve je isključivo salatno ulje i ne sme se koristiti za prženje ili pečenje jer ima jako nisku tačku paljenja. Sa druge tačke grožđano ulje je dobro za pečenje jer ima jako visoku tačku paljenja.
Čak i suncokretovo ulje(najgore od ponuđenih) je bolje hladno ceđeno ili devičansko(pravi zejtin) od onog industrijskog, dobijenog hemijskom ekstrakcijom.

A tek GMO, šta tek o tome reći kad se zna da sve moderne bolesti, tj. bolesti i alergije savremenog čoveka su direktna ili indirektna posledica konzumiranja veštačke hrane, odnosno industrijski prerađene. Slažem se ja da stoji i fizička neaktivnost i stres, ali kakve li su tek stresove imali kraljevi, carevi i plemstvo poznog srednjevekovnog razdoblja?! Kako su to oni bili fizički aktivniji u poređenju sa savremenim čovekom, a žderali su samu mesuštinu i bili zdravi k'o drenovi. Jedino što ih razlikuje od savremenog čoveka je to što nisu jeli industrijski prerađenu hranu.

Ja jesam pristalica organske proizvodnje ali se još uvek ne hvatam tog posla jer nema to ovde ko da plati, a i verujem da se hrana koju jedemo mnogo više zatruje u preradi negu na njivi. Ostataka pesticida u hrani može biti ako se ne poštuju doze i karence, ali opet u tragovima, a konzervansi i razni E- emulgatori, regulatori kiselosti, pojačivači arome i razne druge otrovne materije fabrike dodaju u prehrambene proizvode direktno i namerno samo da bi se bolje prodavali, duže stajali ili lepše izgledali!

Od kakvih li će tek sve alergija i drugih kojekakvih sakagija da boluju budući naraštaji onih zemalja gde su GMO već u masovnoj upotrebi u prehrambene svrhe, ne mogu ni da zamislim.
 
Poslednja izmena:
Od svega su mi najbolji ovi forumu što prodaju pamet a neznaju ni kako se dotični toksin zove i da se radi o AFLA toksinu a ne o ALFA toksinu.
 
Ljudi jesu uopste strucnjaci cenjeni najavljivali i predvideli ovu meteorsku kisu u Rusiji ???

- - - - - - - - - -

http://www.vestinet.rs/wp-content/uploads/2013/02/zirinovski.jpg

- - - - - - - - - -

Pogledajte ovo ,cini mi se da ovo nece na dobro izaci !

- - - - - - - - - -

http://www.vestinet.rs/u-fokusu/amerika-je-upotrebila-novo-oruzje-za-rusiju-to-nisu-meteori
 
Da, to beše spomenuo i moj zemljak Zoran. Zavisi koje je ulje u pitanju. Svinjska mast(isto i kokošija, ćureća, guščija...) sadrže zasićene masnoće isto kao i sojino, suncokretovo i palmino ulje. Životinjska mast ipak jeste zdravija jer ima višu tačku paljenja pa samim tim u hrani ostavlja manje čađi(koja je kancerogena). Životinjska mast se takođe troši u manjoj meri a da zadovolji osnovnu svoju funkciju(da se ne lepi za tiganj ono što pečeš). Na taj način manje količine masnoće upije hrana koja se sprema na masti nego na biljnom ulju. Pri tome mislim na ovo biljno ulje koje se smatra osnovnom životnom namirnicom. Postoje međutim i druga ulja koja su daleko zdravija i od ulja i od masti. To su devičanska ili još bolje hladno ceđena ulja masline, semenki grožđa, maka, susama, uljane repice, uljane tikve... Međutim namene su im različite i treba da budete eksperti kulinarstva da biste ih pravilno koristili. Ulje uljane tikve je isključivo salatno ulje i ne sme se koristiti za prženje ili pečenje jer ima jako nisku tačku paljenja. Sa druge tačke grožđano ulje je dobro za pečenje jer ima jako visoku tačku paljenja.
Čak i suncokretovo ulje(najgore od ponuđenih) je bolje hladno ceđeno ili devičansko(pravi zejtin) od onog industrijskog, dobijenog hemijskom ekstrakcijom.

A tek GMO, šta tek o tome reći kad se zna da sve moderne bolesti, tj. bolesti i alergije savremenog čoveka su direktna ili indirektna posledica konzumiranja veštačke hrane, odnosno industrijski prerađene. Slažem se ja da stoji i fizička neaktivnost i stres, ali kakve li su tek stresove imali kraljevi, carevi i plemstvo poznog srednjevekovnog razdoblja?! Kako su to oni bili fizički aktivniji u poređenju sa savremenim čovekom, a žderali su samu mesuštinu i bili zdravi k'o drenovi. Jedino što ih razlikuje od savremenog čoveka je to što nisu jeli industrijski prerađenu hranu.

Ja jesam pristalica organske proizvodnje ali se još uvek ne hvatam tog posla jer nema to ovde ko da plati, a i verujem da se hrana koju jedemo mnogo više zatruje u preradi negu na njivi. Ostataka pesticida u hrani može biti ako se ne poštuju doze i karence, ali opet u tragovima, a konzervansi i razni E- emulgatori, regulatori kiselosti, pojačivači arome i razne druge otrovne materije fabrike dodaju u prehrambene proizvode direktno i namerno samo da bi se bolje prodavali, duže stajali ili lepše izgledali!

Od kakvih li će tek sve alergija i drugih kojekakvih sakagija da boluju budući naraštaji onih zemalja gde su GMO već u masovnoj upotrebi u prehrambene svrhe, ne mogu ni da zamislim.

u pravu si. ali za mnoge smo si bolesti i sami krivi. znam mnoge koji žive na selu, imaju zemlju, ali nemaju volje da se malo potrude i sami pripreme hranu...pa nije problem imati svoje sjeme, svoj vrt, svoju zimnicu, svoje meso...treba samo malo volje. međutim, mnogo je jednostavnije otići u prvi trgovački centar i kupiti. kao, "jeftinije" je, ne isplati se imati svoje. a vrijeme nam polako pokazuje koliko je to "jeftino" zapravo skupo.
 
Gledah na vestima da uopste nisu ni primetili ovaj meteor jer je naisao iz pravca Sunca tako da su ga mnogo kasno uocil, valjda je reagovala ruska PVO na 20km od zemlje pa su ga razbili na sitnije komade.Inace nocas prolazi drugi meteor najblize zemlji od kako se prate desavanja u svemiru.Mozda bude i vatrometa :osmeh:
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Od svega su mi najbolji ovi forumu što prodaju pamet a neznaju ni kako se dotični toksin zove i da se radi o AFLA toksinu a ne o ALFA toksinu.

Pa sto se ljutis, pogresio sam pa sta? Nije svako doktorant kao ti. Nije strasno pasti, strasno je ne ustati.
A ti kao doktorant i ucen mladic trebao bi malo bolje da sastavis recenicu, a ne onu nakaradu od recenice u citatu. Kao sto si i ti u zurbi napravio greske, sta znas mozda smo i mi zurili. Ne treba ljude potcenjivati, to ne prilici tvom sadasnjem i buducem zvanju.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh