Vesti i obaveštenja

To je prvo što sam i ja pomislio. Pustili priču da obore cenu.
 
To je patka;nećemo zabraniti izvoz,samo ćemo pustiti glas da je kukuruz otrovan.Neće niko da ga kupi u okruženju i u svetu pa smo primorani da spustimo cenu.

Kad padne cena,ko ima kukuruza samo neka mudro ćuti jer će se kukuruz odjednom izlečiti.
Moram priznati da imamo inteligentnu vlast:haha:
 
To je patka;nećemo zabraniti izvoz,samo ćemo pustiti glas da je kukuruz otrovan.Neće niko da ga kupi u okruženju i u svetu pa smo primorani da spustimo cenu.

Kad padne cena,ko ima kukuruza samo neka mudro ćuti jer će se kukuruz odjednom izlečiti.
Moram priznati da imamo inteligentnu vlast:haha:


slazem se u potpunosti sa tvojom konstatacijom
 
Za sve su bubice krive . Ko je od nas u karijeri još vidio onoliki napad plamenca , znalo se da će nekakvu štetu napraviti . U mojoj "mikroklimi" i prošla godina je bila vatrena ko i ova pa je isto bio žestok napad i diabrotice i plamenca i još koječeg , a ove godine je bilo svagdje . Kukuruz je prirodno zaštićen od napada tih gljivica jer već otvrdne malo prije njihove ekspanzije al dovoljno je da ga malo gricne bubica il crvić il ptičica i eto ulaza za zarazu. Neko reče u drugoj temi da njegov kukuruz sigurno nije imo aflatoksin a on se često ne vidi lako na klipu a na zrnu pogotovo . Silosi bi trebali imati testere sa "crnom svjetlosti " i tu se može utvrditi :

images
 
Taj plamenac se ove godine pojavio, taman kad mu nista ne mozes, osim iz aviona. Dosao kod mene covek za soju, a otkrio mi plamenac u kukuruzu.
 
Možeš,možeš , prošle godine sam gazio svoj kukuruz i prskao sa prskalicom koju mogu podići iznad iz straha kad sam vidio kolko je plamenca i diabrotice . Ove godine nisam a dogodine ću nešto sigurno opet preduzeti .
Kod vas pred nosom u Šidu proizvode mašine za tako nešto , za početak par komšija da kupe , trebaće :

altom_-_toper_za_duvan.jpg
 
Toperi za zaprskivanje duvana su idealni .Samo ih podesiti na 70 cm .To malo za....bava.
 
Možeš,možeš , prošle godine sam gazio svoj kukuruz i prskao sa prskalicom koju mogu podići iznad iz straha kad sam vidio kolko je plamenca i diabrotice . Ove godine nisam a dogodine ću nešto sigurno opet preduzeti .
Kod vas pred nosom u Šidu proizvode mašine za tako nešto , za početak par komšija d
vise ne proizvode hvala bogu
 
Nazad
Vrh