Vesti i obaveštenja

Beogradske putare u sred zime iznenadio sneg...mislim...
 
Zasto nikad neces da prihvatis glas iz unutrasnjosti,sta misli o glavnom gradu?
@Kish,
Jedno je misljenje, a drugo je ovo sto ti radis. Isto bi ja ovo napisao i da je neko napisao za Becej. A zar ti mislis da bolje znas od mene kako je u Beogradu? Elaborat bih mogao da napisem sta bih sve menjao koliko sutra. Ali da mrzim npr izbeglice, ili cigane, ili sta znam vec, to je vec bolesno.
 
druze bio sam,jesi li ti:sta:,mada ne u siromasnom delu,bio sam u Temsvaru,imao sam probu tamo 14 dana...a kod mene je radio Rumun koji je za god dana zaradio kucu kod mene za takve male pare...zivio je u Aradu...a u susednom selu,na 10 000 stanovnika ima bar 800 rumuna koji rade na crno...veci standard je vecinom u Bukurestu...i vecim gradovima...idi tamo malo na sela i vidi kako se zivi..
ima i kod nas kuca za 3000e al ti prvi komsija na 5km pa idi zivi tamo to za mene nije kuca.a da bio sam i odrzavam neke kontakte inace pricam rumunski ko ti srpski
 
@Kish,Jedno je misljenje, a drugo je ovo sto ti radis. Isto bi ja ovo napisao i da je neko napisao za Becej. A zar ti mislis da bolje znas od mene kako je u Beogradu? Elaborat bih mogao da napisem sta bih sve menjao koliko sutra. Ali da mrzim npr izbeglice, ili cigane, ili sta znam vec, to je vec bolesno.
Ja sam napisao da tebe mrzim?
 
Evo da razjasnim na sta sam mislio da ne bude vise polemike oko toga "sta je pisac hteo da kaze".
Da mislio sam na beograd , rak ranu naseg postojanja .Parazitsku tvorevinu koja se progresivno siri na ustrb ostatka ove zemlje.
Da znate samo koliko ljude iritira beogadska hronika ili kada u vremenskoj prognozi kazu " sutra ce u Srbiji biti takvo i takvo vreme , a u beogradu..."
Pa gde je taj beograd...?
A jel ti mislis da Beograd uredjuje beogradsku hroniku, ili ona komunjara koga vise niko ne moze da gleda. Covek je bio dobar svima, Slobi ministar, Karicu urednik, Miri prijatelj, Hadziji glavni novinar, Kostunici citalac citulja i urednik, zutacima urednik, i ovi ga drze. Pa jel ti znas, da ja ne znam coveka iz Bg koji gleda tu bogradsku hroniku. Pa ja je prvi nisam pogledao od osnovne skole, a to je bilo i ne secam se vise kad. A opet vam kazem, svi ti sto kod vas kradu u lokalu, evo su u Beogradu. Stanovi se kupuju za kes, a kupci iz raznih gradova Srbije.

Pogledaj se, pogledaj me.
 
http://www.capital.ba/pitanje-plavog-dizela-bice-rijeseno-kroz-budzetska-sredstva/

Pitanje plavog dizela biće riješeno kroz budžetska sredstva


SARAJEVO, Vlada Federacije BiH /FBiH/ u budžetu za 2013. godinu ima predviđena sredstva da riješi pitanje plavog dizela, izjavio je federalni premijer Nermin Nikšić.

Prema njegovim riječima, to znači da će Vlada Federacije posredstvom Direkcije za robne rezerve ili Terminala FBiH uplaćivati određena sredstva kako bi poljoprivredni proizvođači prilikom nabavke proizvoda bili oslobođeni za plaćanje akciza.
„Nažalost, u komunikaciji sa MMF-om nismo dobili saglasnost za uvođenje plavog dizela, jer oni ne pristaju na smanjenje prihoda i akciza po tom osnovu, ali su prepustili da svaka vlada po svom nahođenju sa svojim poljoprivrednim proizvođačima riješi to pitanje“, rekao je Nikšić novinarima.

Upravni odbor Uprave za indirektno oporezivanje /UIO/ BiH zadužio je na sjednici 26. novembra u Banjaluci vlade Republike Srpske i FBiH da na istovjetan način riješe problem poljoprivrednih gazdinstava i preduzeća na koje bi se odnosila odluka u vezi sa uvođenjem „plavog dizela“.

Članovi Upravnog odbora zbog toga se nisu izjašnjavali o tri prijedloga izmjena i dopuna Zakona o akcizama u BiH, koji se tiču uvođenja „plavog dizela“, saopšteno je iz UIO BiH. Srna

Ето ако неком још није јасна подела улога у комендији .. ко је газда , ко је кловн а ко црнац ...:osmeh:
 
Даме и господо народни посланици,

На Србију се врши велики притисак да легализује генетички модификоване организме (ГМО), да отвори своје границе за увоз, узгој и комерцијални промет производа од ГМО. Већ сада се преко наше границе годинама увози месо које се не проверава да ли су животиње храњене храном од ГМО, нити се проверава да ли месо садржи вештачки рекомбиновани говеђи хормон раста од којег деца улазе у пубертет пре пете године живота, а у осамнаестој добијају рак дојке или рак простате. Не проверава се да ли садржи остатке антибиотика који изазивају различите алергијске реакције, неке и са смртним исходом. На штетне адитиве који изазивају малигна обољења храна се никад није проверавала, а налазе се чак и у свакој жвакаћој гуми.
Група од 828 (осамсто двадесет и осам) светских стручњака из различитих специјалности из 84 (осамдесет и четири) државе света, потписали су отворено писмо влади сваке државе на свету, па и нашој Влади, у коме упозоравају на геноцидне последице употребе ГМО у исхрани, јер код човека изазивају чак 65 различитих болести укључујући и малигне болести са смртним исходом. Али најстрашнија последица је стерилитет који је доказан на лабораторијским пацовима, од прве до треће генерације, храњених храном од ГМО.
То исто очекује и људе. Нико неће моћи бити изузет, јер се паралелно на Србију врши и притисак да се производи од ГМО не обележавају да су од њих направљени. То се свуда у свету назива геноцидом.
Србија већ сада има више од 350.000 (тристопедест хиљада) брачних парова који имају проблема са зачећем. Годишњи прираштај становништва Србије је за 40.000 (четрдесет хиљада) мањи од смртности, то је већ сада цена коју плаћамо због незаконитог увоза ГМ семена и производа од ГМО.
То је схватила Швајцарска која је прво дозволила, па увела потпуну забрану, Мађарска је својим Уставом од 1. јануара 2012. године забранила ГМО на својој територији, Пољска је законом навела које сорте кукуруза су забрањене на њеној територији, бугарски народ је протестима на улици поништио дозволу узгоја ГМО у Бугарској. Амерички амбасадор у Паризу депешом тражи од своје Владе да се Француска казни за пример, јер одбија да изврши геноцид над сопственим народом.
Само режим у Србији издаје животни интерес свога народа и врши ужурбане припреме промене важећег закона и легализације ГМО.
Уколико се наведени закон о легализацији ГМО, под било којим и каквим изговором нађе на дневном реду Народне скупштине, стећи ће се основани разлози да народ Србије изађе на улицу и преузме сопствену судбину у своје руке; да одбрани Устав, да одбрани своје природно право на живот и опстанак.
Ви, народни посланици, сте власници својих мандата. Ниједан партијски лидер вам не може наредити да гласате за геноцид над сопственим народом, нити вас због одбијања наредбе казнити, још мање вас искључити из Народне скупштине. Надокнада коју добијате као народни посланици је сувише мала да би зажмурили на геноцид, губитак здравља и живота сопствене и наше деце.
То право нико у Србији нема.
Европска унија је показала своје право лице ослобађањем злочинаца над српским народом. Свако даље инсистирање на европским интеграцијама би било лишено здравог разума. Зато се намеће насушна потреба да се штета изазвана сулудим настојањима усаглашавања са европским законодавством и стандардима поправи, пониште норме које су донете на штету Србије и јавно одустане од ЕУ и Светске трговинске организације (СТО), где би били робље и надничари на сопственој земљи, јер се народ о томе није изјаснио, нити прихватио. Посебно се захтева поништавање закона који од 1. јануара 2014. године дозвољава странцима да могу куповати нашу земљу, иако нисмо примљени, нити ћемо икад бити примљени у ЕУ. Србија није на распродаји и зато, ако режим то уз вашу помоћ дозволи, народ неће. Србија није ничија прћија нити дедовина да би је могли износити на лицитацију белосветским тајкунима.
Окретањем Србије ка пољопривреди, органским производима
и прерађивачким капацитетима, са огромним руским тржиштем које нам је отворено, не постоји грађанин Србије који не би осетио благодети на личном стандарду од наведене оријентације.
Са дужним поштовањем осећамо се обавезним да вас упозоримо, да ћемо у случају одбијања овог апела и гласања за геноцидни закон о ГМО и о приступању ЕУ и СТО, бити дужни да народу Србије јавно предочимо име и презиме сваког народног посланика, његово пребивалиште и адресу закуцану на свакој бандери у месту живљења, да би вас грађани могли приупитати за разлоге продаје Србије или тужити због смрти или разбољевања своје деце као искључиве кривце.
С поштовањем,
Председавајући
Еколошког трибунала
Никола Алексић, с.р.
 
Ovo da se meso godinama uvozilo bez provere da li sadrži GMO je nesitina, dalji deo teksta nisam ni čitao. Međutim došlo je do prekida te provere na način kako se to radilo u nekoliko prethodnih godina, o čemu sam pisao na blogu u tekstu A ko će određivati od kojih će se firmu uzimati uzorci.

Sad da li je tribunal neinformisan ili namerno širi takve priče, je drugo pitanje i nije za ovu temu. I nije naveden izvor odakle stiže ova vest.
 
Ali je savrseno jasno ko je j.... strana.

нешто не бих реко по одзиву црнаца на вашаре ...


П.С. вашар је место где наступају кловнови и онда црнци награђују перформанс шареним листићима и онда кловнови 4 године на миру раде за своје газде ..
 
Poslednja izmena:
Pa ako je izvor naveo da se meso godinama unazad nije proveravalo prilikom uvoza da li sadrži GMO, što je sasvim netačno, verujem da bi mogao da se navede. Bilo bi zanimljivo saznati kako je došao do informacije o tome da meso nije godinama nije proveravano. Ostatak teksta nisam čitao, pa ga ne bih ni komentarisao.

nevede se citat
Dejan Krnjajić, državni sekretar u Ministarstvu poljoprivrede, objasnio je za Politikin „Potrošač” razlog za nov način kontrole hrane na granicama Srbije. On je rekao da je tokom 2011. godine, zaključno sa 1. septembrom ove godine, u Srbiji bilo 62.110 zahteva za uvoz hrane biljnog i mešovitog porekla, ukupno je uzeto 107.015 uzoraka i izvršeno 108.185 ispitivanja.

navede se izvor Politika - Da li su granice propustljivije za GMO hranu

U principu nije poenta da li se meso proverava na GMO, lično sam protiv GMO hrane i verujem da trgovci uspevaju da prenesu preko granice proizvode koji su genetski modifikovani.. Ovde se više radi na tome da se vest prenese kako treba, jer na Internetu svako može da napiše šta želi, a u isto vreme je bitno da omogući čitaocima da tu vest provere.
 
Nazad
Vrh