Vesti i obaveštenja

Ne znam da li ste ljudi gledali rts veceras ali ovi nasi ekonomisti dobro racunaju i znaju gde je lova u poljoprivredi. Izgleda opet mi nesto ne znamo a oni to mnogo bolje znaju. Ko moze neka premota Rts dnevnik veceras i sve ce mu biti jasno sta treba da radimo i sadimo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisu prikazali ovakvu tabelu za ratarstvo ali su rekli da je tu najmanja zarada i da prihod može da dobaci do:33000 din/ha u kukuruzu, do 10000 din/ha u pšenici i do 5000 din/ha u ječmovima,a evi su i grafikoni najisplativijih kultura:
Da,i još je ministar izjavio da će ove godine suncokret biti jedna od najisplativijih kultura ?!?&%$#@¥€
6bcd2f860d0b1ab20022ad8be7198f6f.jpg
84ee4cc8cfd51aab910a8464b587e78f.jpg
b61197cc493cd2eadf4d4880b9504d8b.jpg
 
I naravno evo top vesti na portalima:

Gde može da se ostvari uvid u dokument "Gde je profit u poljoprivredi?" čiji je jedan od autora Jelena Drobnjak.

Na jednom hektaru pod rukolom može da se zaradi čak tri miliona i 300 hiljada dinara. Ipak, poljoprivrednici treba da imaju u vidu da tržište još nije razvijeno, da se rukola prodaje dobro, ali samo u bogatijim gradskim sredinama.

Ovo je citat, ali me zanima da li je u nastavku teksta naveden spisak koje su to bogatije gradske sredine ?

Interesantno je i to što nema navedeno ime autora, a bilo bi zanimljivo znati koje je. Slično je bilo i kada su objavili vest o zaradi od kupusa, takođe bez naziva autora teksta.

 
I malo detaljnije pojasnjenje ko je istu analizu radio i objavio




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako vidim list Poljoprivrednik je spremio 5 komada studije za najbrže koji se jave, ali me zanima da li ima negde u digitalnom formatu, recimo kao PDF. Mislim ono, 21 je vek. A Poljoprivrednik je vest objavio u novembru.

Evo još jedne zanimljive vesti


Mada su jasno najavili u naslovu da je u planu popis šljiva, preskočili su da kažu ko će i kada da radi taj popis šljive.
 
Bio nam danas ministar u selu. Od jeseni odnosno za sledeću godinu se sprema dosta izmena. Moje pitanje je bilo u vezi nafte. Kaže od jeseni kreće prijavljivanje profi poljoprivrednika, a to su gazdinstva koja se bave isključivo poljoprivredom i osigurana su poreskoj po osnovu poljoprivrede. Ta gazdinstva će imati premiju za naftu od 60 litara po hektaru i 30 din/l. Biće povećan limit na 50 hektara i priznavaće se državna zemlja u zakupu. Kaže još, da ko je u pdv-u i to mu se odbija od cene, njega će po sadašnjoj ceni od 160 din/l kada se odbije pdv i premija nafta koštati 100 din/l.
Što se tiče PIO, sprema se zakon da ko neće da plati dug ne mora ali mu neće biti ni upisan staž. Kaže ministar, izljubimo se i nikom ništa. A ko želi da poveže staž, taj će plaćati samo glavnicu i to na rate....

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Bio nam danas ministar u selu. Od jeseni odnosno za sledeću godinu se sprema dosta izmena. Moje pitanje je bilo u vezi nafte. Kaže od jeseni kreće prijavljivanje profi poljoprivrednika, a to su gazdinstva koja se bave isključivo poljoprivredom i osigurana su poreskoj po osnovu poljoprivrede. Ta gazdinstva će imati premiju za naftu od 60 litara po hektaru i 30 din/l. Biće povećan limit na 50 hektara i priznavaće se državna zemlja u zakupu. Kaže još, da ko je u pdv-u i to mu se odbija od cene, njega će po sadašnjoj ceni od 160 din/l kada se odbije pdv i premija nafta koštati 100 din/l.
Što se tiče PIO, sprema se zakon da ko neće da plati dug ne mora ali mu neće biti ni upisan staž. Kaže ministar, izljubimo se i nikom ništa. A ko želi da poveže staž, taj će plaćati samo glavnicu i to na rate....

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Jesi li bar ugostio coveka :)
 
Nazad
Vrh