Vesti i obaveštenja

Samo postoji jedna činjenica: Ova vlast je više proEU-ski orijentisana a neće moći da sedi na 2 stolice još dugo.Moraće da se odluče i tu se ponavlja istorijska činjenica da nikad ne donesu pravu odluku koja bi pogodovala našem narodu već njihovom džepu.
 
Sta nama vredi trziste kad mi samo gledamo kako cemo nekog da zajebemo jel se secate sta je bilo sa paradajzom pre par godina namenjenim za Ruse!Znaju Rusi s kom imaju posla ako budu trazili nesto da uvezu od nas...
 
Mnogo nam sad vredi bilo koje trziste kad smo mi u zadnjih 20-tak godina sami sebe doveli u poziciju da nemamo sta da ponudimo tom trzistu.
Svako ozbiljno trziste trazi kvalitet i dovoljne kolicine robe , mi kvalitet imamo ali kolicine su nam smesne i niko nece da posluje sa tobom ako mesec dana ispoucujes robu a sledeci mesec je nemas.
 
Ocigledno je jedno,da ako ima pameti i mudrosti,ova zemlja moze da se krene sa mrtve tacke,pa makar i tako sto ce iskoristiti trenutno isuvise slozenu i komplikovanu situaciju na svetskoj sceni.S druge strane,problem je dobrim delom,sto rece Milan,da nemamo ozbiljne kolicine trazene robe,a kvalitet sigurno ne manjka,manjka samo postenje i poslovni pristup i odnos prema ino-partneru.Kapaciteta imamo,radne snage koliko hoces,ali nemamo jasnu i valjanu strategiju ni sta hocemo,ni sta mozemo, ni sta trebamo.Sa ovako neuredjenim stanjem u agraru,a takvo jadno stanje je i u ostalim granama privrede,mi mozemo samo da s vremena na vreme ubodemo poneko zrno k'o corava koka i da nastavimo da muljamo po blatu.
Nisam pristalica ni komunizma,ni proamericke demokratije (citaj:novog fasizma),ali nam sada definitivno fali jedan bravar koji copa,a zna da odigra dobru partiju u ovakvom svetskom raskolu.
 
Neka tog copavog bravara tamo gde i jeste,a imamo mi jako dosta skolovaniji ljudi sa visokim skolama od obicne bravarske samo nemogu da dodju do izrazaja jer ih politika neinteresuje,a drugacije neide ako nisi u nekoj stanci.Inace jako brzo bi se nasa ekonomija i poljoprivreda oporavila kada bi nam izvozom omogucili cene iz 2010 i 2011godine!Nama poloprivrednicima verujem da od tih cena netreba nista bolje i vece!
 
Kolega,ne prizivam ja stare duhove,nego povlacim paralelu sadasnje sa ondasnjom situacijom u svetu,gde je jedan prevejani drzavnik znao da izvuce maksimum za zemlju koja se tek izgradjivala i stajala na noge posle silnih ratova i pogroma.Na stranu sve mane doticnog i zla i dobra koja je ucinio.S druge strane pameti da imamo mi ne bismo dozvolili da nas vode magarci decenijama,znaci nesto debelo ne stima u ovoj kvazi drzavi.
A poslovica kaze:bolje da jedan lav vodi hiljadu magaraca u rat,nego jedan magarac hiljadu lavova.E pa nas po svemu sudeci vode nekoliko magaraca,e onda mu i mi ne dodjemo neki lavovi,zar ne.
 
Neka tog copavog bravara tamo gde i jeste,a imamo mi jako dosta skolovaniji ljudi sa visokim skolama od obicne bravarske samo nemogu da dodju do izrazaja jer ih politika neinteresuje,a drugacije neide ako nisi u nekoj stanci.Inace jako brzo bi se nasa ekonomija i poljoprivreda oporavila kada bi nam izvozom omogucili cene iz 2010 i 2011godine!Nama poloprivrednicima verujem da od tih cena netreba nista bolje i vece!
Samo bi te ispravio,ne da ih politika neinteresuje,nego im politika neda doći do izražaja,ovo sad je postala jedna vrsta diktature,čija politika odgovara samo njima iz vrha,a nas i dalje cede
 
Juče matori pričao sa mesarom,kaže čovek da za dve godine nećemo imati dovoljno junećeg mesa(bikova)za nas a kamoli za izvoz.
Toliko o izvozu za Rusiju,što se tiče mesa.
 
Velika dugovanja poljoprivrednika za penziono i zdravstveno - izvor agropartner.rs

SUBOTICA - Mnogi poljoprivrednici, koji obrađuju male površine i nisu bili u mogućnosti da ostvare zaradu od koje bi mogli da plate obavezni porez za penziono i zdravstveno osiguranje, suočavaju sa milionskim dugovima i pretnjom plenidbe zemlje i kuća, pa se o tome problemu trenutno razgovara na više adresa.

Poljoprivrednici u Subotici, bez obzira na to da li obrađuju pola ili stotinu hektara, plaćaju isti iznos poreza za penzijsko-invalidsko i zdravstveno osiguranje u ukupnom iznosu od 96.000 dinara godišnje.

Jedna o 'malih' poljoprivrednika, Ružica Matković iz Male Bosne, kažre da je njen brat Lazo Matković dobio od Poreske uprave opomenu da je za neplaćene poreze i doprinose po osnovu penzijskog i invalidskog osiguranja dužan, zajedno sa kamatama, skoro milion dinara.

Ona tvrdi da dug potiče još od 1997. godine, kada je njen brat bio maloletan i kada nije imao u svom vlasništvu ni malo zemlje, ali da je bio dužan da plaća ovo osiguranje pošto je bio član poljoprivrednog domaćinstva.

Bilo bi zgodno da prvo rešimo stvari kod nas u zemlji, pa onda da se počnemo bogatiti od izvoza.
 
Ne radujte se tuđoj nesreći , igrala je mečka i pred našim vratima , a mogu da nam nameste kad god hoće ...
Ne daj Bože nikom !!!
Igrala je mecka pred nasim vratima pa su nam onda u znak sazaljenja poslali milosrdnog andjela,i sta sad treba da ih zalimo?Sto se mene tice neka im neka pocrkaju od gladi i zime jer ima Boga sve sto su posejali jednom moraju i da pozenju!
 
Nazad
Vrh