Vesti i obaveštenja

Od koga oni to misle da naplate nije mi jasno. Jedino da otmu zemlju.
 
спит у србобрану

сабор пољопривреде, индустрије и трговине
xxvi спит

ад ''пионир'', србобран, 26. јул. 2014.

а) спит траје један дан (26.07.2014. године).
б) спит се одржава са манифестацијом ''србобранска бразда''.
в) приказ машина на спит-у ће бити полигонски и тематски (плугови, машине за редуковану обраду, специјална опрема и др.)

позив

овим путем вас позивамо да узмене учешће на манифестацији
србобранска бразда и спит.

окупљање учесника је од 9 часова на локалитету пд пионир ад.
 
http://youtu.be/abzCSW7lWrc На овом снимку се спомиње да у Чешкој републици немачки Хорш купи фарму и 3000 и нешто хектара обрадиве земље?Јесу ли сад Чеси луди што су продали 3000 + ха земље Немцима или смо ми луди што терамо инвеститоре па макар то били Арапи...Где су Чеси сад а где ми:sta:
 
Mislim da je razlika između Nemačke i Arapa očigledna i sa Meseca. Sad, dal' su Česi ludi ili nisu ne znam, to je njihova stvar. Nisu oni naše merilo, a nisu stigli tu gde su sad zbog te zemlje sigurno. Ima tu mnogo faktora; a mi bi trebali da se takmičimo sa našim komšijama jer smo posle svega, skoro sa iste tačke pošli. Politika me ne zanima, ali kao poljoprivrednik znam da ne bih voleo da vidim kako Arapi obrađuju zemlju u mom ataru, ono jedino što je ostalo da vredi u ovom haosu. Svesni smo mi da imamo svojih tajkuna,(a ko će kome ako neće svoj svome) i da kombinati moraju da idu na doboš strancima, a i tu daj Bože da ne bude malverzacija, ali nekako bih bio srećniji da to nisu Arapi.
Lično ne mrzim ni ove ni one, nit ih volim, al da treba da se bira i ja da treba da biram, pre bih odabrao Nemce nego li Arape, sa Nemcima se bar poznajemo i znamo na čemu smo.
A Arapi nek izvole u Beograd i nek prave i gradove i kule na vodi, iskreno- zabole me. Da je ovoj državi stalo do njihovih ljudi tj nas, ograničili bi zakup da svako ko ima volje dođe do zemlje, ako ništa drugo, bar smo u okolini poznati po tome da znamo da plaćamo zemlju. A i nešto ne verujem da znaju bolje od nas da obrađuju tu zemlju.

Ovo je moje prvo i jedino pisanje i mišljenje o Arapima i o toj zemlji i o svemu vezano za njih. Ja sam generalno ogorčen na ljude, mnogo smo loši i zli i ne znam kako i može da nam bude dobro pored nas ovakvih kakvi smo, uvek nam je bilo draže da nešto pokvarimo nego da napravimo.
 
http://youtu.be/abzCSW7lWrc На овом снимку се спомиње да у Чешкој републици немачки Хорш купи фарму и 3000 и нешто хектара обрадиве земље?Јесу ли сад Чеси луди што су продали 3000 + ха земље Немцима или смо ми луди што терамо инвеститоре па макар то били Арапи...Где су Чеси сад а где ми:sta:

Mislim da je našem mentalitetu jedna od najvećih mana-poređenje sa drugima.Češka istorija je jedno-naša drugo_Oni imaju Zetora a mi IMT.Mi se poredimo i sa EU a kaskamo za njom jedno 50-ak godina.Treba jednom videti sa čime raspolažemo i tu naći sebe i malo bi trebalo da se spustimo na zemlju jer smo zdravo visoko poleteli.
 
Сале 307 такође и ја сам да та земља остаје у државном власништву,не да се продаје странцима,не само та него сва у Србији,али кад сам одгледао снимак европска фарма,све сређено,кажу да су немци купили од неког Чеха који је то уништио(код нас је таквих пун к***),па ме копкало то за земљу..
Зоране ја мсм да управо док год јуримо ту ЕУ пропадаћемо скорз,будала је ко мисли да ћемо икад ући тамо,а само усвајамо законе који иду нама на штету а добро доносе оснивачима ЕУ,једноставно нас уништавају а власт као керови само трче за њима да им ови дају пар еура у џеп и ко јебе народ,земљу,државу..
 
Сале 307 такође и ја сам да та земља остаје у државном власништву,не да се продаје странцима,не само та него сва у Србији,али кад сам одгледао снимак европска фарма,све сређено,кажу да су немци купили од неког Чеха који је то уништио(код нас је таквих пун к***),па ме копкало то за земљу..
Зоране ја мсм да управо док год јуримо ту ЕУ пропадаћемо скорз,будала је ко мисли да ћемо икад ући тамо,а само усвајамо законе који иду нама на штету а добро доносе оснивачима ЕУ,једноставно нас уништавају а власт као керови само трче за њима да им ови дају пар еура у џеп и ко јебе народ,земљу,државу..
Sve potpisujem.EU je ta koja će nas zatrpati pa ćemo se prodati za male pare a mi nikad da se osvestimo.
 
Er Baltik prodaje avionske karte za bitkoine - izvor blic.rs

Letonska nacionalna aviokompanija Er Baltik počela je da prihvata virtuelnu valutu bitkoin kao sredstvo plaćanja avionskih karata, objavljeno je na sajtu kompanije.

U pres službi kompanije, Interfaksu su rekli da elektronska valuta može da se koristi samo za kupovinu najjeftinijih karata Er Baltik osnovne klase (basic class). Karte za bitkoine se mogu kupiti isključivo na sajtu kompanije gde je njihova cena izražena u evrima.

Prema podacima PwC, ukupna tržišna vrednost svih bitkoina u opticaju je oko osam milijardi dolara, a svakodnevno se njima obavlja oko 80.000 transakcija širom sveta.

1_93746031_Bitcoin_accepted_here_printable.jpg
 
Nažalost mnogo toga je tu tačno ali je poredjenje sa kolima stvarno bezveze. Na svu sreću kod nas se ne radi kao kod amera koji arče jeftino gorivo. Oni imaju potpuno nebuloznu proizvodnju govedine, stoka se tovi u velikim 'lotovima' kukuruzom (koji je nekoliko hiljada km daleko) i sojom iz Brazila. Sama stoka prelazi hiljade km do lotova a posle stotine do klanice. Kad se sabere sva ta kilometraža ispada da kilo govedine troši nekoliko kila nafte, neko se i tom računicom zabavio.
A jadne krave jedu hranu koja im nije prirodna pa i prdekaju, a ko ne bi kad bi svaki dan jeo pasulj:)
 
[h=1]Novi zakon o poljoprivrednom zemljištu u raspravi od septembra[/h]NOVI SAD - Ministarstvo poljoprivrede bi početkom septembra trebalo da na javnu raspravu uputi nacrt zakona o poljoprivrednom zemljištu, rečeno je RTV Vojvodine u tom ministarstvu. Usvajanje novog zakona, koji će dodatno urediti oblast zakupa državnog zemljišta, očekuje se najkasnije početkom 2015. godine.
video_icon.gif

Kako nam je rečeno, cilj Ministarstva poljoprivrede kao predlagača novog zakona jeste dodatna pravna zaštita državnog poljoprivrednog zemljišta, kako bi se, između ostalog, prihodi od zakupa povećali.
Predlagači najavljuju niz izmena koje se odnose na ukrupnjavanje, način korišćenja i postupak javnog nadmetanja za zakup državne zemlje.
poljoprivreda-vojvodina-ravnica-zemljoradnja-slama-bala-bale-zelena-energija-baliranje-paori-usevi-priroda-biomasa_660x330.jpg
RTV (Maja Tomić)

"Pre svega promeniće se stvari oko zaštite poljoprivrednog zemljišta želimo da zaštitimo još bolje, na bolji način zakonski poljoprivredno zemljište. Pošto je veliki gubitak tog poljoprivrednog zemljišta i bukvalno se smanjuju površine sa druge strane imamo veliku degradaciju i tu imamo puno novih izmena", navodi Zoran Knežević.
Na drugoj strani, Goran Živkov bivši ministar poljoprivrede i jedan od autora važećeg zakona kaže da bi moguće uvođenje koncesija kao oblik zakupa državne zemlje, privilegovalo velike kompanije na štetu malih i srednjih poljoprivrednih gazdinstava.
"Gde god je uspešna poljoprivreda ona je zasnovana na porodičnom gazdinstvu. I zato po zakonu o zemljištu, porodična gazdinstva imaju prednost zakupa. Ako se uvede koncesija oni će vrlo teško imati prednost prilikom zakupa. Onda dolazi do toga da li ste dobri sa nekim i onda država, ne lokalna samouprava već država određuje ko je taj koncesionar", kaže on.
Podsećamo, u ovom trenutku oko 10.000 poljoprivrednika obrađuje oko 300.000 ha državne zemlje. Na ime zakupa te zemlje u budžet Srbije, samo prošle godine, uplaćeno je oko 60 miliona evra.
O problematici državnog poljoprivrednog zemljišta, ali i o drugim otvorenim pitanjima u domaćoj poljoprivredi biće reči u našem dokumentarno-informativnom serijalu čije se emitovanje planira na jesen.
 
Nazad
Vrh