Vesti i obaveštenja

Novi zakon ce u sustini glasiti: "Velikima daj jos vise, a malima uzmi i to sto imaju"
Ako prodje zakon nek mi neko objasni kako cemo biti konkurentni velikim.
 
:cool:...300kha na 10kRPG...u proseku 30ha po gazdinstvu....neka bude 8t kukuruza/ha svake godine, na primer, 8x30=240t kukuruza....zanimljivo...

...uzmemo li u obzir da nije svo zemljište u kvalitetu za prosečnih 8t kukuruza po ha, u mom kraju su gotovo samo pašnjaci, slika postaje bistrija...

...okreni obrni moj stav ostaje nepromenjen....

...državno poljoprivredno zemljište treba dodeljivati samo, jedino i isključivo stočarima...ha po uslovnom grlu plus još toliko uz obavezu uvećanja stada...:cool:
 
Ima naprave industriju za mleko u prahu koje ce nase konditorske kuce da kupuju, znas Paorpaor druze, bar za nas u tom delu segmenta uvek je bilo i bice zarade ako drzava bude htela da igra igru do kraja, mleko u prahu nase trziste makedonija grcka bez obzira na eu uvek ce grci biti uz nas, bitno je da drzava sedne razmisli i zatvori ciklus prozivodnje ili zaokruzi kako je kome lakse shvatljivo, ali ako ovako nastave, daj boze da cemo izdraziti i mi stocari i ratari i vocari do 2017 godine a da ne bankrotiramo, jer za svaku nasu robu mi povlacimo dodatni novac da bi ostali na nuli, a taj dodatni novac ma koliko se gomilao kad se godinama trosi a ne dopunjuje, nema druge nego da se propadne
 
I sta kad svi postanemo stocari, sta onda. Gde sa tolikim mesom i mlekom, jel imate trziste ?


:cool:...u EU raspodeli kvota, Srbiji je pripalo meso i povrće...ili ćemo raditi to, ili nas neće biti u segmentu poljoprivrede....tu su stvrari kristalno jasne, sve piše u EU strategiji razvoja poljoprivrede za narednih 10 god....

...brojevi su jasni....Srbija nema dovoljno površine da bi se bavila ratarstvom radi ratarstva...N E M A !!!....

...pa jel misliš da ovi evropljani sad trpe zbog Ukrajine samo zato što im stalo da drže stranu Amerima ???...Ukrajina je evropska žitnica...ono Vojvodina je važilo, ako je uopšte i važilo, dok je SSSR držao Ukrajinu i Ugarsku...:cool:
 
Nisam nesto primetio da nam je ta Rusija pomagala preterano u proslosti, ili mozda ja imam neke druge izvore informacija.
 
Ma i trgovina, sve jedno. Ne mislim da nas bilo ko simpatise i preferira pa ni Rusija. Sve je interes !
 
Interes je ovde koliko se meni cini da svi lepo propadnemo pa posle da ljubimo guzice da izvinite strancima koji ce doci da rade nasu zemlju, svake godine 50 novih zakona u poljoprivredi, mi ni sami vise neznamo sta da radimo i kako da se ponasamo, ko udje u zgradu ministarstva sa vrata ima 30 novih zakona koji njemu pasu, a nas niko nista ni ne pita.
 
:cool:..zato jer nama ne paše ni jedan zakon...jer mi nećemo ni kako mi hoćemo...

...dok je država uređivala tržište i to se zvalo socijaluzam, larmali smo oćemo tržište i kapitalizam, kad smo dobili zalarmasmo oćemo intervencionizam, mladi vuk krenuo da nam udovolji i mi već larmamo....

...sad nećemo ni kako mi oćemo....:cool:
 
Kolega jedna opaska , mislim da uža Vojvodina ima ipak potencijal da se bavi čistim ratarstvom , a sa druge strane nemože niko da te vodi za ruku u bilo kom biznisu pa tako ni u poljoprivredi , svako sam igra svoju utakmicu , ta planirana ekonomija je samo teorija i statistika , a život je drugo : mogu ja da živim u Bosni, Srbiji , Francuskoj il bilo gdje , konkretno mi se svodi opstanak kako sam zemlju pripremio, nadjubrio , koje sjeme kako drenaža , navodnjavanje , zaštita , šta ja znam itd , tako ću proći , nevidim kako država , unija , zadruga ,šta god , presudjuje kolki ću prinos imati na svojoj njivi.
 
Eee da se mi pitamo za nesto, pa da se i dogovorimo. Na zalost u ovom svetskom haosu nas niko ne pita ni zasta i mi sluzimo za potkusurivanje.
Od rusko-srpske ljubavi i prijateljstva bi bilo neke vajde da smo mi susedne drzave, ali ovako mu dodje kao ljubav na daljinu (ljubav preko zice).
Ok, postujemo se medjsobno, cenimo, pomazemo, ali izmedju nas je nepremostiva prepreka u ovom ternutku osim ako se Rusija ne prosiri na zapad ::spreman na sve::
 
Председник ПК Србије: Руске узвратне мере против санкција Запада отварају огромну перспективу српском извозу

07.08.2014. - Послати упити у све општине


Узвратне економске мере, које је Русија увела против неких држава „отварају огромну перспективу српском извозу“, изјавио је данас председник Привредне коморе Србије Жељко Сертић.

Према његовим речима, „руско тржиште је отворено за испоруке, првенствено шљиве и других пољопривредних производа, као и млечних и кондитерских производа“. Сертић је позвао српске произвођаче пољопривредних производа да активирају свој потенцијал и саопштио да је ПК већ послала упите у све општине, како би се саставио списак компанија које имају могућности да испоручују робу на руско тржиште.

Извор: Глас Русије
 
Ma možemo mi sada sve izvesti u rusiju kad kažem sve mislim i sve količine i svu robu samo se pitam po kojoj ceni i ko će se tu najviše ovajditi seljak ili ovi nalickani trafikanti :sta: .A sa druge strane neće ni Rusi biti široke ruke i reći " Braćo Srbi mi želimo da vam kukuruz platimo 45 din žito 60 din i svu drugu robu duplo više nego što bilo ko plaća samo je dajte nama a ne ovima u EU " :sta:
 
Nazad
Vrh