Vesti i obaveštenja

Sto li nece jedna vanzemaljska sila da nas porobi i da ukine samoproklamovane novinare i novine! Ponekad mrzim sebe sto nisam prevarant i ljigavac, sto nisam secikesa i ulizica! Novine su katastrofa... Ogorcen sam, kao cemer i jad!!! Sto mi je bog dao da budem dobrica i da svakom pomazem?? Gadno me je zeznuo...
 
Indijski "Tafe" bi da kupi i IMT i IMR - izvor blic.com

Indijski proizvođač traktora “Tafe” zainteresovan je za strateško partnerstvo sa fabrikama traktora i motora IMT i IMR, saznaje “Blic”.
“Tafe” ima mesec dana da Agenciji za privatizaciju dostavi ponudu za preuzimanje nekadašnjih giganata koji su zapošljavali 18.000 radnika. Rok za privatizaciju 502 uglavnom propale državne firme je počeo juče, a za desetak preduzeća već se naziru kupci.

Prema saznanjima “Blica”, predstavnici kompanije “Tafe” bili su u Beogradu u junu gde su sa tadašnjim ministrom privrede Dušanom Vujovićem razgovarali o mogućnosti partnerstva sa IMT i IMR. Ova rakovička preduzeća inženjeri iz indijske kompanije posetili su u januaru ove godine, a tome je prethodio odlazak predstavnika IMT i IMR u “Tafe” krajem 2013. godine.
...

Kako je paradajz postao luksuz - izvor blic.rs

Sredina je avgusta, a kilogram paradajza i dalje plaćamo 100 dinara. Prošle godine u ovo vreme nije koštao više od 40 dinara.
Istovremeno, izvezeno je deset puta manje, zato što je proizvodnja manja, pa je već sad izvesno da se trgovci mnogo više oslanjaju na uvozne kontigente.
Zbog obilnih padavina i grada, veliki broj useva paradajza je uništen, a ono što je preživelo, osim što je skuplje, često je i lošijeg kvaliteta. Građani očekuju da će cena ovog povrća uskoro pasti, ali im proizvođači poručuju da se ne nadaju mnogo.
 
Ovde na forumu nema mesta za preteranu politiku, ko hoće na forumu da piše o politici ima forum srpski front ili B92 u zavsnosti na kojoj je strani. Takođe imaju kancelarije SNS-a u svakom mestu pa možete i lično da odete i da ih vređate ili da im čestitate, opet zavisi od vašeg mišljenja.

Ali kao što rekoh mesta za politiju ovde neće biti mnogo.
 
Izvinjavam se svima ako nisam dobro razumeo, ali ovako:
Mene politika ne zanima, ovde sam radi ucenja i da pokusam sebi da poboljsam savetima iskusnih kolega svoj zivot u radu na poljoprivredi!!! Sto se mene tice ne treba gospodin skupljeni prstici i ostali niti niko ni pre ni posle njega da daje neke popuste itd, samo neka dopuste da mi prodamo nasim kupcima iz Rusije, i sve ce biti u redu, nemoj ako dodje rus u Imlek ili Suboticku ili Nisku mlekaru, i hoce da potpise ugovor o isporucivanju mleka i mlecnih proizvoda u Rusiju da izmislja toplu vodu i stavlja se kao Zid izmedju mlekara i Rusa....Nemojte kada dodje rus da kupi sljivu da ga proterujete!!!!! NE trazi niko od nas neke benificije samo ako dodje neko da kupi pusti te ga da kupi, nemojte uvoziti kao sto ste uvozili poljsku visnju i prodavali rusima kao srpsku nemojte uvoziti nista iz evrope pa prodavati kao srpsku robu rusima, malo je falilo da izgubimo trziste sa mesom, zbog prodaje eu junetine preko grbace Srbije Rusima....Daj pustite nas da i mi malo zivimo, znaci pustite nas, molim vas.
 
Ako kazi im, neka znaju za nas :osmeh:, Vidi koliko kosta babuska pa mi javi na forum, ako nije skupa da mi uzmes jednu pa cu ti platiti kada dodjes, ali nemoj da kupujes dok mi ne javis koliko kosta, jes da je rusija rusija al dzep je dzep :)
 
Na žalost politika se meša u poljoprivredu a ne mi u politiku.Penju nam se brate na grbaču pa nikad da siđu malo-:ppozdrav:
 
Поштујем да се о политици не разговара али не видим зашто се стално политика одваја од живота, од свакодневних проблема, од рада, од зарада, од сваког детаља који чини живот једног појединца. Па зар све то не зависи баш од политике, зар од политике не зависи састав скупштине, влада, функционери у државним институцијама, зар не зависи какво ће нам здравство, школство, привреда, пољопривреда, какви ће нам закони бити, стратегије, планови...
Док ми причамо како нас политика не занима и забрањујемо дискусије у том правцу дотле ће багра да влада, одређени сој људи који са обичним народом нема ништа. Поштен човек каже политика је ку... и повуче се, а ко је онда у тој политици од које зависи живот свих нас?
На жалост, у овој земљи да би нешто мењао мораш да се бавиш политиком, да будеш тајкун или шеф подземља и шта онда остане једном поштеном човеку, једном сељаку да ради...
Мислим да то сељак у земљи Србији још није схватио, да треба и да мора да има своје удружено политичко деловање зарад одбране својих интереса. Толико.
 
Problem je sto pri pomenu na politiku dolazi do talasanja mase i rasprave,svadjanja,a nekad i vredjanja clanova foruma.To je ono sto nam najmanje treba i zato se trudimo da prekinemo diskusije o politici da bismo mi ostali jedinstveni.
 
Ta ista politika koja se ovde zabranjuje vise utice na sam zivot seljaka nego oranje,sejanje.....Stoga smatram da su stranacka prepucavanja stvarno suvisna ali kritike,pohvale i sve ostalo na racun vlade se ne treba brisati.Hteli su da budu vlast pa eto im sad.Neka uzivaju u plodovima svoga rada i ideja.
 
Slažem se da ovaj forum ima sasvim drugu namenu i koncepciju, pa da ima potrebe za ovom pričom, sigurno bi ta tema i postojala. Druga stvar koja je jako bitna je, da vlast koju imamo kao i onu koju smo imali pre ove i još pre te, nama nije dovela niti Rusija niti EU. Izbori postoje za izražavanje svog mišljenja i to je mehanizam za promenu. Mi ovde na forumu treba prvenstveno da se družimo, pomažemo, razmenjujemo znanja i iskustva i poštujemo mišljenja, pa i ona drugačija. Ovaj forum neka bude naša oaza mira a politiku ostavimo političarima, ne dozvolimo sebi da postanemo kao oni...:cao:
 
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/Економија/1678607/Попуст+за+гориво+за+пољопривреднике.html

Popust za gorivo za poljoprivrednike


Na 30 benzinskih stanica širom Srbije, NIS će za poljoprivrednike sniziti cenu gasnog ulja 0.1 za pet dinara po litru.
Ovaj derivat moći će da se kupi sa popustom u toku vikenda (subotom i nedeljom) počev od 23. avgusta ove godine. Dodatni popust od još tri dinara po litru moći će da ostvare vlasnici Agro kartice, saopšteno je iz Naftne industrije Srbije.
Više informacija o ovoj povoljnosti, kao i tačan spisak benzinskih stanica na kojima će gorivo moći da se kupi po nižim cenama, potrošači mogu da pronađu na internet stranici NIS Petrola.
Osim toga, kupcima je na raspolaganju i kol centar NIS-a sa brojem telefona 08 0000 8888.
 
Poslednja izmena od urednika:
Mene je lično oduševio ovim potezom , jer je prvi političar na ovim prostorima nakon pok. Djindjića koji ne radi ono što bi narod volio da čuje i vidi i samo da prikuplja neke poene , nego radi onako kako misli da je najbolje . Šta oćete , izabrali ste čovjeka veeelikom većinom , pa pustite ga da radi svoj posao.
 
Nazad
Vrh