Vesti i obaveštenja

Tako nam sve ide, kada nismo ili bolje da napisem, niste organizovani. Organizacija je najbitnija.
 
Neko ovde sistematski uništava poljoprivredu i u tome je vrlo uspešan. Rezultati uništenja će biti veoma vidljivi do jeseni a najkasnije do proleća kada seljak neće imati novca za dalja ulaganja. Nismo mi u Srbiji izmislili aflatoksin bilo ga je i u drugim državama koje sada imaju veće cene kukuruza nego mi. Sa pšenicom je ista priča ne valja kada rodi a nevalja ni kada ne rodi i opet je naj niža cena pšenice nego u okruženju. Zanima me na osnovu čega mi to imamo tako niske cene i opet, pored tih niskih cena, naš kukuruz, pšenica soja... ne treba nikome
Sve je to planski smisljeno da nestanemo kao nacija,ind je mrtva,vojska takodje,ostali smo jos mi paori a ovim tempom i mi necemo dugo i caooooo na veliku zalost!!!
 
Trenutno aktuelna tema o protestima je zaključana. Verovatno dok opasnost od protesta ne prođe. Interesuje me da li ima nekog pomaka u donošenju odluke o održavanju protesta ili ćemo biti i sa ovim niskim cenama zadovoljni. Prošle godine nam je rod prepolovljen a cena prolećne setve i do 40% skuplji. Zanima me za koliko će procenata sledeće godine da nam poskupi setva imajući u vidu ovogodišnji rekordan rod polj. proizvoda.
 
Kod nas cene repromaterijala i svih pratecih troskova proizvodnje konstantno idu navise iz godine u godinu,nezavisno od cene i prinosa poljoprivrednih proizvoda.Pa smo tako mi,koji robujemo zemlji,iz sezone u sezonu u potcinjenom polozaju i sve siromasniji i siromasniji.I onda pokusavamo da vise teglimo da bi nadoknadili taj gubitak,a na kraju se ispostavi da smo manje vise na istom samo sa vise amortizacije i masinske i ljudske.Ni veci rod nam ne donosi ocekivani profit,manjem nema cemu da se nadamo.I koju pouku izvuci iz ovakvog dugogodisnjeg stanja u srpskom agraru?Verovatno tu da jedino od domacinskog gazdovanja u sektoru poljoprivrede,kao i ostalih grana privrede,mozemo ocekivati neki pomak ka boljem.A to najvise zavisi od glavurana sa vlasti.Sto je do seljaka on izvlaci iz sebe i vise nego sto su mu trenutne mogucnosti,ali sve to svojim robovlasnickim odnosom anuliraju oni koji treba da ga zastite i poguraju u produktivniju buducnost.Jer ako se ovako odnosimo prema jednom od retkih zdravih potencijala privrede i mozda jedinoj svetloj tacki ka boljem sutra,onda nemamo cemu da se nadamo.
 
cika-moderatoru.jpg
Nemam nikakve loše namere niti želim nekoga da vređam samo sam želeo da selljak može da radi i živi od svog rada. Nedavno sam dobio opemenu sa neznam tačno koliko kaznenih poena zbog izjave da sam za proteste sada opet kazneni poeni i opomena tako da ću skratiti muke moderatoru i sam se izbrisati.
 
Imao bi ja mnogo toga oko tih protesta ili blokada da ti kazem ali jbg suvise kaznenih poena imam.:osmeh:
Veceras kuca casti,napisi slobodno sledeci post sta ti lezi na dusi.
Ne kontate vi da je tamo bila poenta temu dovesti u red a ne da se otegne tema od Kulina Bana mora covek par strana prelistati da bi nasao neki post o ceni,a nikako da se stane sa off topikom.
 
E pa ako tako stoje stvari i imam slobodu govora onda Biiiiiiip- biiiiiip- biiiiiiip svima onima koji nam stanu na put i ne daju nam disati odnosno uskracuju nam neku lepu zaradu za normalan zivot!
 
Ne bih ja da vredjam ili budem pogresno shvacen ali paranoisanje i kukanje nekih ljudi su dosadili i Bogu i narodu to je sad vec treca nedelja kako se pise da se krece u blokade a niko dalje od tastature do klozeta nije mrdno.
 
svi su mislili da ce se neko drugi izboriti za nas ,Alo bre ljudi pa koga bre boli briga za nas?
Udruzenja gledaju kako da se ogrebu a da neuvrede one koji im cine (cast postenim udruzenjima i udruzenjima malih poljoprivrednika koji se bore za svoje clanove)
dok nesvatimo da nam nema boljeg dok se sami ne izborimo za to imacemo ovakvih problema,Problem je nas mentalitet mnogo smo meki i vicemo dobroje sta je tu dobro?na funcije izbijaju alavi bezkrupolozni,bezobrazni,skloni korupciji,ljudi koji se bogate na racun drugih. A mi sve to dozvoljavamo pa dokle cemo biti inertni i pustati da nas gaze takvi ljudi koji nisu zasluzili ni klozet da ciste a sad su mocnici i vlasnici pola srbije?
 
Ne bih ja da vredjam ili budem pogresno shvacen ali paranoisanje i kukanje nekih ljudi su dosadili i Bogu i narodu to je sad vec treca nedelja kako se pise da se krece u blokade a niko dalje od tastature do klozeta nije mrdno.
Mrdnulo se ali se zbog pojedinaca iz Asocijacije koji koce blokade to nevidi.Sutra u 20h je sastanak,bicu na tom sastanku pa cu preneti informacije iz prve ruke.Za sad kako stoje stvari protesti se nece desiti samo ako cena suncokreta bude 40+PDV,takodje moguce da nekoliko udruzenja izadju iz Asocijacije ali otom potom,videcemo sta ce sutra biti.
 
treba sve uljare da se blokiraju jer nece kako najavljuju ni davati pare ni po 24 din. vec ucenjuju ko hoce isplatu odmah da mora da uzmemo 20-30% djubriva koje je preskupo, a ko nece djubriva cekace pare po 24 do nove godine
 
Nazad
Vrh