Veštačko đubrivo

Odg: Veštak

Sve je od čoveka do čoveka i od iskustva do iskustva.Ja bacim ureju odjednom a nakon toga dva puta folijarno kristalonom 18-18-18-3Mg+mikro el. i to je moja formula za dobar rod.
 
Odg: Veštak

I ja radim slicno kao Didi stim sto vise volim Kemiru nego kristalon(lakse se rastapa) i ujedno mozes da dodas herbicide ako je sta potrebno!
 
Odg: Veštak

Pa ja sam zadnje dve godine radio sa tim kristalonom jer sam došao do veće količine skoro džabe.
Sad sam se vratio sa trovanja glodara i mogu vam reći da ako noćas ne padne kiša sutra bacam ureju.naravno to ću da radim samo na višim njivama jer su potpuno suve.Imam par takvih pa eto mi posla za sutra.
 
Odg: Veštak

Ja sam sad stigao kuci sa njive! Psenica je prihranjena sa 200 kg ukrainske uree po hektaru!
 
Odg: Veštak

kako je izgledalo po površini?jer bilo suvo?jesi li čupao šta sa gumama?
 
Odg: Veštak

Nije se lepilo, stete nisam pravio u usevu a bilo je mekano, tragovi se vide, trebace povaljati! Taman je fino moglo raditi!
 
Odg: Veštak

danas mi je stiglo gnojivo kutinski kan 299e/t
sve je spremno samo da malo prisusi zemljiste i idemo u akciju :cool:

 
Odg: Veštak

Dobar deo ureje sam danas razbacao.Moglo je stvarno lepo da se radi, bez imalo štete.Sutra nastavljam sa urejom ,a kad završim odmah prelazim na mešano.
 
Odg: Veštak

NPK na psenicu ? Sad? Bolje ostavi pa kad skines psenicu onda baci pa uzori! Sad je kasno psenici davati P i K u obliku 15x15x15 bolje 2-3 puta prihraniti folijarno tokom marta i prve polovine aprila!
 
Odg: Veštak

Zrenjaninac ne spavaj na casu! Pogledaj malo gore! Ja sam jos u ponedeljak bacio ureu na psenicu! Hteo sam i slike da postavim nego negde zaturih kabl od mobilnog pa nemam cime da prebacim slike na komp!
 
Odg: Veštak

Da nije bilo kiše kod vas? Kod nas je padala kiša.A što se tiče spavanja ne spavam već sam išao da doteram kombajn.Jel od jednom bacate Ureu? Ja ću da razbacam 250kg/ha.
 
Odg: Veštak

e pa sad... da baba ima k.... ne bi bila baba :D :D
cale ide u subotu komsiji da baci na malo jace od 2 vestaka samo ne znam sta ni koliko baca
 
Odg: Veštak

zrenjaninac je napisao(la):
Da nije bilo kiše kod vas? Kod nas je padala kiša.A što se tiče spavanja ne spavam već sam išao da doteram kombajn.Jel od jednom bacate Ureu? Ja ću da razbacam 250kg/ha.

prošle godine sam bacio toliko kol'ko planiraš ti za ovu. dobio sam kritiku od mog ličnog agronoma. kaže da je bespotrebno.ako ne pomogne 120kg po jutru, neće pomoći ni 150.
ove jeseni sam na neke njive bacio po 50kg po jutru ureje. tamo sad idem s 90 i to odjednom.
zr, jesi bacio nešto mešanog jesenas i šta?
 
Odg: Veštak

200-210kg/ha bi trebalo da odradi pos'o.
bolje pojačaj kukuruz s ostatkom.
 
Nazad
Vrh