Veštačko đubrivo

Odg: Veštak

Ma da ali mogu ovi nasi prognozeri i da omanu(kao mnogo puta do sada) a ja imam svoj nacin prognoze vremena! I uvek bolje pogodim!
 
Odg: Veštak

Posto je Kutinska urea?
ja sam kupio pre neki dan za 33 din. a ruska je preko 31 32 din. mislio sam da je veca razlika u ceni :cool:
 
Odg: Veštak

I ja sam planirao da bacam ureu ali na -2 ili -3 mislim da nema šanse.Suviše je kiše i snega palo.Pre ću to iskoristiti da potrujem malo miševe.
 
Odg: Veštak

promenili danas prognozu..iduce nedelje oko +8..sredinom nedelje malo kise, ali sasvim moguce i da ne bude..mozda se ocedi do sledeceg vikenda..
 
Odg: Veštak

Pa bilo bi dobro da što pre bacimo ureu.Vidim da svi to preporučujun zbog tog žutila na pšenici.Valjda ćemo imati sreće da to obavimo do polovine februara.
 
Odg: Veštak

isao sam danas za ns...odavno tako losa zita nisam video...trecina crvenih, trecina zutih a trecina tek lici na nesto...ali i to "nesto" nije ni blizi kako su izgledala proslo prolece...
izvinjavam se na digresiji...

sto se razbacivanja tice, volim da sam prvi...ali ne moze nista na silu...provereno...samo zayebesh i kazesh posle "pa vidi mog'o sam i za 3 dana"
 
Odg: Veštak

I u mom ataru su dosta loše pšenice.Pogotovo one u ranijoj i gušćoj setvi.Pod hitno joj je potrebna urea,ali šta možemo kad ne možemo.
 
Odg: Veštak

A u okolini Nadalja sam video pored puta parcelu jecma koja izgleda kao da se skroz osusila! Sad zalim sto nisam stao da pogledam bolje!
 
Odg: Veštak

case nasta si to baco NPK i nesto mi ne stima tu ispada da si bacio 526kg po hektru da se nisi zabunio kad si piso i odkud NPK da bacas :ppozdrav: ako je psenica u pitanju
 
Odg: Veštak

Nije psenica nego repa treba da bude na prolece! Ostalo mi nepoorano bas zbog toga sto sam cekao vestak da ga zaorem. Ocu ovih dana da zavrsim sa oranjem pa da razmrzne u februaru,ako bude jos nesto mrazeva. Nisi pogresio 300 kg po jutru minimum bacam pod pod repu! Sto pitas,jel mnogo?
 
Odg: Veštak

naravno da nije kasno.Smatram da tako i treba.te priče da se baca u jesen pred duboko oranje su čista glupost jer šta se desi sa N za pet meseci-nema ga.To isto važi i za oranja na kojima treba da dođe kukuruz ili suncokret.Nema tog profesora koji će me ubediti da ostane nešto azota za pet pa čak i šest meseci.I ovako su cene đubriva haos,a bacanje mešanog u jesen za proleće bi bilo baš "bacanje".
 
Odg: Veštak

da, slazem se,ali ja vise preferiram da se obavezno zaore i zato uglavnom bacam 8 16 24 ujesen ili preko zime ako vreme dopusti ili nestignem ranije. u 8 16 24 ima najmanje azota pa su igubici najmanji
 
Odg: Veštak

E pa Case sa tim se slažem.Gubiš najmanje što možeš da bi dobio najviše što je moguće.To opravdavam.ali baciti 3x15 u oktobru-novembru je čista glupost.
 
Nazad
Vrh