Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
drugari malo sam eksperimentisao sa sodom.ubacio sam jednu kasiku i mesao dok se ljuspe sode nisu rastvorile.ubacio sam seme drzao a kasnije ispirao u carapi.nisam primetio da ista beli ili ljigavi kao sto ste vi opisivali...dali sam nesto zajebao,dali soda nije bila dobra...

- - - - - - - - - -

ima li neko da je poceo sa setvom ajvarke
 
drugari malo sam eksperimentisao sa sodom.ubacio sam jednu kasiku i mesao dok se ljuspe sode nisu rastvorile.ubacio sam seme drzao a kasnije ispirao u carapi.nisam primetio da ista beli ili ljigavi kao sto ste vi opisivali...dali sam nesto zajebao,dali soda nije bila dobra...

- - - - - - - - - -

ima li neko da je poceo sa setvom ajvarke
Peres u kausticnoj ili zivoj sodi
Seme se drzi 10-12 minuta u rastvoru sode zatim se prebaci u posudu sa cistom vodom na par minuta zatim se potopi u rastvor Seedboster ili Slavol S jos 15 minuta zatim se seme raširi na peskir ili krpu i sutra je spremno za sadnju.
Na slikama mozete videti kako ja to radim.
Dosta ljudi koji kupuju seme od mene trazi da im ja odradim pranje
Ne perite seme u Mankogalu i preparatima koji nisu namenjeni za to.
Ja seme u jesen perem u 5 voda i opet soda sve skine i voda bude mutna. Ides 100g sode na 5 litara vode
Meni je rani rasad paprike i paradajza vec odavno nikao a poceo sam da sejem i rasad za sebe i prodaju svaki dan po 50.000
 
Ovome nemoš ništa verovati ,mene su učili kako i piše po knjigama koje su pisali profesori poljoprivrede da ide 2% sode
 
Ovome nemoš ništa verovati ,mene su učili kako i piše po knjigama koje su pisali profesori poljoprivrede da ide 2% sode
Tako je,2 % ide,ne vise,i seme se mora ispirati,posle tretmana sodom,razlog je sto u protivnom moze doci do ostecenja semena i smanjene klijavosti...

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
hvalaaa svima.kad napravim 2 procentni rastvor npr 20g u 1l vode koliko otrprilike u taj litarski rastvor da potopim semena.100g,300,500...koliko g semena posle da stavim u carapu od jednom prilikom ispiranja
 
5yrpq8.jpg

kcfkao.jpg

v8ilnp.jpg

vz8m74.jpg

Evo par slika mog rasada
Ako nekome treba kontejnerski je dostupan a cupani ce biti dostupan pocetkom maja
 
laca022
Pošto prodaješ kontejnerski rasad?
Ajvarusa 12 dinara
Babura 15 dinara
Somborka 15 dinara
Paradajz paprika 15 dinara
Rostilj paprika 30dinara

Paradajz sorte 30 dinara
Paradajz Hibridi Big bif, Matijas, Amati itd 40 dinara
Ceri Paradajz 30 dinara
Krstavci 50 dinara
Tikvice 50 dinara
Lubenice 50 dinara
Dinje 50 dinara
Cupani rasad se biti dostupan u maju
 
Interesuje me cena na veliko 20 - 30 hiljada struka ajvaruše

Na tu kolicinu moze po 3,5 dinara

- - - - - - - - - -

1.2 dinara

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока

Kako moze da ide po toj ceni?
200g semena ="100eura
2*250lit supstrata =5000
3* Privicur Energy =3300
1000dinara ostala tretiranja Buba, kalijum, prehrana itd.
3*1000dinara dnevnice za tri zene da pocupaju, preberu, klasiraju, tretiraju koren i spakuju rasad
Cca 24.000 kosta uzgoj 20.000 biljaka i to ako se podrazumeva da je plastenik i najlon obezbedjen, ne racunamo vodu i struju
Znaci vi prodajete rasad po ceni koliko vas kosta cak i ispod cene kostanja a 60 dana zalivanja, otvaranja, zatvaranja plastenika provetravnja itd radite za dzabe. Ovo pije vodu samo kod onih koji smanje povrsinu a ostane im rasada viska pa da se ne baci. Ja prodajem cupani rasad po 3,5-4 dinara samo iz razloga što preko 20% cupanog rasada prodam po 7-8 dinara na malo od 100-3000 struka.
A proizvodnja kontejnerskog rasads kosta bar 3 puta vise nego cupanog
 
Na tu kolicinu moze po 3,5 dinara

- - - - - - - - - -



Kako moze da ide po toj ceni?
200g semena ="100eura
2*250lit supstrata =5000
3* Privicur Energy =3300
1000dinara ostala tretiranja Buba, kalijum, prehrana itd.
3*1000dinara dnevnice za tri zene da pocupaju, preberu, klasiraju, tretiraju koren i spakuju rasad
Cca 24.000 kosta uzgoj 20.000 biljaka i to ako se podrazumeva da je plastenik i najlon obezbedjen, ne racunamo vodu i struju
Znaci vi prodajete rasad po ceni koliko vas kosta cak i ispod cene kostanja a 60 dana zalivanja, otvaranja, zatvaranja plastenika provetravnja itd radite za dzabe. Ovo pije vodu samo kod onih koji smanje povrsinu a ostane im rasada viska pa da se ne baci. Ja prodajem cupani rasad po 3,5-4 dinara samo iz razloga što preko 20% cupanog rasada prodam po 7-8 dinara na malo od 100-3000 struka.
A proizvodnja kontejnerskog rasads kosta bar 3 puta vise nego cupanog
Pozh,to je cena za cupani rasad,seme je moje,plastenik sw posle rasada popuni drugom kulturom,cena cupanog rasada je od 1 din do 1.5 dinara,mozemo se mi ovde lagati i frljati cenama,niko za 50000 ,100000 ,200000 cupanog rasada nece dati 3 din po komadu,niti mu se isplati da plati rasad za 100000 biljaka recimo 300000 dinara samo rasad,nema od te price o 3.5 dinara za cupani rasad nista,da neko proda stotine hiljada rasada godisnje po 3 ili 3.5 dinara,taj bi godisnje kupovao po par jutara zemlje na vecito,stanove,itd,ja sam napisao cenu za cupan rasad koju trziste prihvata i diktira.

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh