Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Pa razmišljali smo da kanap vežemo od dole na gore i da je pustimo uz kanam da raste, damo još neznamo na koju visinu da ja pustimo?

- - - - - - - - - -

Sorta paprike gore na slikama ja Kaptur (sk5)
 
Dali posle svakog branja paprike valja da se pusti kalcijum kroz sistem kpk? Radi se o jednom jutru paprike oko 25000 struka. Pustio bi 25kg kalcijuma. Prosli put sam pustio pred branje 3-4 dana od danas 15dana kako sam pustio dzak kalcijuma. Paprika je izgledala super, sijala se kao dukat. Sad hocu ponovo to da uradima ali se bojim da joj bude previse.
 
@jingis
Verovatno si upoznat sa osnovnim pravilima u ishrani biljaka,tipa gram po biljci i slicne stvari.E za kalcijum vazi pravilo 0,3grama po biljci.Mozes ici jednom nedeljno sa kalcijumom,i to po meni 8kg kalcijuma na tu kolicinu.
E sad ako se neko ne slaze sa mnom i ima drugacija iskustva neka slobodno iznese da vidimo.
 
Dodavanje kalcijuma kroz sistem zavisi koliko ga ima u zemljištu, kod mene je zemljište slabo kalciozno i po recepturi Yare dodao sam startno 30 kg na 1000m2, a kroz sistem dajem 4 kg na 1000 m2 nedjeljno.
 
Ok, aj sad ovako! Ja znam sta je nedostatak kalcijuma u paprici i sta se desava Ali ne znam kako izgleda biljka sa viskom kalcijuma? I sta se tada desava?
 
Kolege pomagajte,

Da li možete pomoći i reći šta bi mogao biti problem sa mojom paprikom u plasteniku; sađena je u džakove, u prerađeno stajsko đubrivo (malo je bilo "masnije"). I kada je presađivana rasada je imla žućkastu boju. Listo se uvrću i opadaju...
339ufqd.jpg
35898qg.jpg
2u7w31c.jpg
23m511z.jpg
Hvala puno...
 
Da mislim da je to jedini razlog ovakvog izgleda paprike. Preterao si sa stajnjakom ili nije dobro zgorelo. Samim tim moguce je da nedostaje neki od hranljivih elemenata, tj biljka ne uspeva da ga uzme jer ima nekog drugog elementa vise nego sto je potrebno.
Probaj daj joj malo azota (KAN )na par struka i dbro zalij i prati dali se stanje popravlja?
 
Da mislim da je to jedini razlog ovakvog izgleda paprike. Preterao si sa stajnjakom ili nije dobro zgorelo. Samim tim moguce je da nedostaje neki od hranljivih elemenata, tj biljka ne uspeva da ga uzme jer ima nekog drugog elementa vise nego sto je potrebno.
Probaj daj joj malo azota (KAN )na par struka i dbro zalij i prati dali se stanje popravlja?

...preko lista sam je prskao samo sa amonikiselinama i mislio sam da je neki prolazni stres i da će se oporaviti; probaću ovaj tvoj savet. Ne znam da li bi se stanje poravilo ako bih recimo dobro zalijo, tj. isprao supstrat sa par litara vode, ili da dodam recimo Uniker ili nešto slično (bakterije koje potpomažu razgradnju stajnjaka)?
 
...evo u prilogu još dve slike korena paprike: na jednoj se vidi da je koren skroz braon boje, a na drugoj (koja je inače ok izgleda, bez opalog lišća) vidi se da je koren beličast. Da to ipak nije bolest korena paprike i da ona ne može da usvoji hraniva. Jer da je u pitanju prejak supstrat onda bi sve biljke "izgorele". Da ja ipak to zalijem previcurom? Šta vi mislite? Hvala
xlyr7a.jpg
28u0ho8.jpg
 
Koji su najbolji preparati u borbi protiv grinje u paprici,koristio sam Armadu ali deluje mi da nije bas efikasna u potpunosti i na koji je razmak vremenski najbolje ponavljati prskanja paprike akaricidima......da bi se suzbila sto vise grinja.........
 
Dali ti tu nemaš višak vlage da ti nije u korijenu blato.

...pa bušio sam više rupa sa strane džaka, tako da višak vode iscuri. A i kada su se pojavili simptomi malo sam i zasušio supstrat...to sam i ja prvo pomislio, ali mislim da to nije problem. Biće da je problem azot, jer je biljka ok napredovala u početku, posle su počeli problemi - verovatno kada je nestalo azota u supstratu. Moja je greška što sam mislio da ću samo sa prerađenim stajnjakom moći izgurati prvu fazu.. Sinoć sam je prehranio sa slavolom i azotom, zalio sa rastvorom; videćemo da li će se sada oporaviti?! A i zbog ovih velikih vrućina stavio sam jedan veliki ventilator da povećam cirkulaciju vazduha...
 
Koji su najbolji preparati u borbi protiv grinje u paprici,koristio sam Armadu ali deluje mi da nije bas efikasna u potpunosti i na koji je razmak vremenski najbolje ponavljati prskanja paprike akaricidima......da bi se suzbila sto vise grinja.........
Armada se mesa sa tonusom,volej,mospilanom ili nekim slicnim preparatom...i obavezno dodavanje nekog okvasivaca nun film ili slicno...
 
Taj nun film se poceo dodavati ovog prolecabbar kod mene u okruzenju.Ja vec nekoliko godina koristim abastate protiv grinje i zadovoljan sam efektima.Od ove godine je u kombinaciji sa tim nun filmom i odjednom to postaje dobitna kombinacija.Mislim da nam uvaljuju to samo da bi prodali jos nesto.Daj Boze da gresim ali...........nesto im ne verujem
 
Taj nun film se poceo dodavati ovog prolecabbar kod mene u okruzenju.Ja vec nekoliko godina koristim abastate protiv grinje i zadovoljan sam efektima.Od ove godine je u kombinaciji sa tim nun filmom i odjednom to postaje dobitna kombinacija.Mislim da nam uvaljuju to samo da bi prodali jos nesto.Daj Boze da gresim ali...........nesto im ne verujem
Ma ja sam dodavao tecnos za sudove ali nun film je mnogo gusci i kad padne na prste dugo ostaje glatak izmedju prstiju...
 
Nazad
Vrh