Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
A ovo je zavrseno postavljanje sistema za navodnjavanje i spremno za rasadjivanje paprike, njiva ima 1 ha, utroseno 14 km creva i 100 kg folije.

[video=youtube_share;rSO1OmybFOo]http://youtu.be/rSO1OmybFOo[/video]

- - - - - - - - - -

A ovako je teklo rasadjivanje sa kao sto je neko ovde rekao "automatskom sadilicom" :osmeh:

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php


- - - - - - - - - -

Za dva dana je rasadjeno 1ha paprike sa 8 radnika prvog dana i 8 radnika drugog dana. Naravno to je postignuto zato sto je i vreme posluzilo, oba dana je bilo oblacno i fenomenalno se sadilo, inace da je bilo sunca pitanje bi bilo sta bi se uradilo.
 
ljudi pomagajte pocela paprika da se susi, okopana prosle subote, bacen kan i isprskana mankogalom, sutra dan sam prskao perfitom i bila je super, modra, danas otiso u obilazak da vidim kakva je situacija posle kise i vidim preko 100 stabljika se osusilo, iscupam neke i neka stabla imaju razvijen koren od po 5cm neka nemaju.
Dal je to plamenjaca do sad mi se nije ovako susila a cuo sam da se jos zale ljudi da im se osusila.
Planirao sam da je isprskam sutra ridomilom
 
Da li neko stavlja mrežu za zasenčivanje u plasteniku?

Evo kako izgleda ona paprika od mog prijatelja posle dve nedelje od sadnje:

2lx5ch.jpg


rmntjb.jpg


2nu58nn.jpg
 
Ovi plastenici služe za proizvodnju rasada duvana na hidroponiji, pa da se nebi najlon skidao onda se odlučio za proizvodnju paprike na supstratu... A duvan koristi agril za zasenčivanje, a i kupio je pre neki dan onu zelenu merežu od 30% i namestio, slikaću za vikend pa ću postaviti slike.
 
Pozdrav
interesuje me zadnji pok za sadnju crvene paprike a da stigne do 10-og semptembra.
Sadnja na otvorenom KPK sistem bez crne folije.
 
Pozdrav
interesuje me zadnji pok za sadnju crvene paprike a da stigne do 10-og semptembra.
Sadnja na otvorenom KPK sistem bez crne folije.
Zavisi kolki je rasad. Ja planiram da rasađujem sad za vikend,neko će reći da je kasno ali uvek stigne za sredinu septembrapa ako vreme dozvoli berba traje do kraja oktobra.:ppozdrav:
 
Hmmm prema mojim saznanjima verovatno si u pravu aali bih voleo jos necije misljenje.
Znam da poteram biljku i mislim da nije kasno ali zavisi koliko bufe lepa jesen
 
Ajvarusa posadjena recimo danas da stigne 1-og semptembra?
Ja sam je rasadio pre 4 dana i ako krene berba od 5-10 septembra bice odlicno.
 
Da li se paprici odkidaju zaperci?
Zavisi koji je tip paprike tzv"pinciranje se obično vrši kod babure u plasteničkoj proizvodnji vođena na uzicu da bi se dobili ujednačeni plodovi ,sad koliko je to isplativo uzimajući u obzir vreme koje se provede u radu i koliko bi trebala da košta ta paprika neznam .:ppozdrav:
 
Moraćeš malo da poradiš na obezbeđenju od lomljenja budući da imaju idealne uslove verujem da će i plodovi biti vrhunski te da može doći do pucanja od tereta.
 
Nazad
Vrh