Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Pre nedelju dana rasadjena paprika na 1kj
mmmmmm-157.jpg
[/IMG]
mmmmmm-159.jpg
[/IMG]
mmmmmm-158.jpg
[/IMG]
 
Danas sam isprskao papriku i paradajz kombinacijom mankogala i prihranom 3x20, pritom jepaprika okopana i bacen kan, posto paprika ima neke zelene vasi planirao sam da je prskam perfektionom ali ne znam posle kog vremenskog perioda nakon tretiranja mankogalom mogu da ga prskam njim jer se on ne mesa sa mankogalom. Mislio sam da sacekam 24h pa da je isprskam.

P.S. Jos jedna stvar sa donje strane paprike vidjao sam da se presijava na suncu kao cestice peska ne znam dal su to grinje ili je stvarno pesak posto je takva zemlja-peskovita, te cestice sam video i po tlu pod odredjenim uglom na suncu
 
Danas sam poceo sa rasadjivanjem paprike, zasadjeno oko 50 ari a u ponedeljak ako da Bog zdravlja jos 50. Sve je na sistemu kap po kap. Kad zavrsim postavicu slike.
 
Da li je neko od vas sadio papriku Nemezis pod plastenik,kakva iskustva imate sa njom ??
 
Pošto nisam našao temu o plasteničkoj proizvodnji, postaviću slike ovde. Paprika rasađena u četvrtak i petak (dva plastenika). Sorta neznam koja je, ali znam da je ona crvena za pečenje i ajvar što ide. Inače plastenici su od mog prijatelja, i treba da se rasadi još jedan plastenik u sredu, jer nema dovoljno kapaljki. Inače ova dva rasađena su dimenzija 8x20, i ima oko 170 i neki ovaj džačić sa po dve paprike, znači oko 350 paprika špo plasteniku. Ovaj što još treba da se rasađuje je dimenzija 8x30. Rasad je proizveden u Grow rasadniku u Irigu.

hs6yz9.jpg


Ova spravica pokazuje koliko je obezbeđenost supstrata vodom.

35030c2.jpg
 
Pojma nemam kako se zove. Pitaću sutra ovog drugara koji je inače i dao preporuku da se ovako radi... Sutra treba da dođe da donese kapaljke pa ću je malo dateljnije da popričam sa njim, jer kad se ovo radilo ja nisam bio tu, tako da neznam detalje...
 
Da to je tenziometar,irometar,vlagomer ja sam ga hteo kupiti ali cena je oko 7000 rsd pa navize zavisi od modela .
 
Baš ću sutra pitati ovog prijatelja koliko ga je platio, i gde je nabavio. U svakom slučaju kako je on meni objasnio, kada se skazaljka popne na 20 (oznaka na toj spravici) pušta se voda dok nepadne na 0...
 
@semmo ima tu vise predpostavki. Moze biti da ima nekih vaskica ili grinjica a moze biti i od vremenskih prilika. I kod mene je bila takva ali cim je malo otoplilo ispravio se list. A gde ti se nalazi ta paprika u zatvorenom ili otvorenom?
 
Pitao sam prijatelja kako se zove ta spravica sa slike i reče mi irometar, tako da je to to, a platio je 4000 dinara...
 
Nije on siguran, to mu je nabavio ovaj moj drugar što mu je sve nabavljao počev od semena, da do sistema za navodnjavalje. Zovem sutra njega da pitam gde je nabavio, al mi ovaj prijatelj nešto spominjao Ruski krstur...

@ topaloviću čim saznam javim ti...
 
Nazad
Vrh