Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
[TABLE="class: tborder, width: 100%, align: center"]
[TR]
[TD="class: thead, bgcolor: #4C4C4C"]
post_old.gif
02-02-11, 22:45[/TD]
[TD="class: thead, bgcolor: #4C4C4C, align: right"] #271[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: alt2, width: 175, bgcolor: #ECEBE8"]salel
Regularni Član
rank.png
rank.png


Član foruma od: 14.02.2008
Lokacija: đakovo
Poruke: 187
reputation_pos.gif



[/TD]
[TD="class: alt1, bgcolor: #F8F7F5"]
icon1.gif


Citiraj:

imate na tržištu retardant rasta-cycocel-time ratari tretiraju pšenicu.na rajčici možete koristiti u dozi 6 ml/10 L vode. tretiranje se vrši kod potpuno razvijena četiri lista dva do tri puta.Temp.vode treba biti oko 25 stupnjeva a biljka ne smije biti pod stresom.Inače ja ga u cvjećarstvu obilato koristim a na rasadi rajčice daje dobre rezultate.Kod paprike koristim Alar u dozi 30g/10L vode ili mješam alar i cycocel.
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: alt2, bgcolor: #ECEBE8"]
user_offline.gif
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
znaci moze cycocel.posto ga ja koristim u psenici onda cu probati na rasadu .
ove godine po prvi put sadim papriku sa prijateljicom koja se povrtarstvom bavi godinama ali nikad nije sadila na otvorenom polju tako da ove godine sadimo 1 kj paprike pa da probamo reko .Svasta sam u zivotu probao samo jos papriku nisam
 
koja je debljina stajnjaka i jel se koristi svjez a ne zgoreo mijesali se sa cim il ide sam ? treba li kakvo dodatno dogrijevanje?

Debljina je oko 30cm, naravno da je svez, cistio sam tov kod bikova i odmah u plastenik, ne mesa se nisacim. Ma kakvo dodatno zagrevanje, video si na slici na prosloj strani? Po kontejnerima ide agril pa jos jedan mini tunel i nema zime. Na ovim minusima je bilo milina, topao substrat u kontejnerima. Samo kad stavis odredjenu debljinu stajnjaka i utabas ga dobro odgore po njemu stavim 3-5cm zemlje ili peska, da ne bude kontejner direktno na djubretu.
 
Da li kidanje zaperaka osetno poboljsava kvalitet i velicinu ploda ili moze i bez njega? Deluje mi kao vrlo zametan i dosadan posao.
 
To je otprilike i moje iskustvo, bazirano doduse na samo jednom gajenju paprike do sad. Ove godine planiram da posejem nesto vise nego prosle, direktnom setvom takodje.
 
Koliki vanjski minus može podnijeti tvoja paprika u plasteniku ispod agrila i tunela?

Ma nemam pojma brate. Ja sam sjebao prvo seme paprike, ukuvao sam ga tj. istrulilo. Eto ,kolika je bila temparatura i to u onom periodu kad je bilo -10. Poludeo sam. Puko sam 1000 evra cas posla. Kao da prvi put sejem papriku. Nisam merio ali verovatno je bilo mnogo cim mi se ovo desilo.
 
@Jingis ovo sa svezim stajnjakom bi moglo da se primeni u manjim lejama/rasadnicima za nekoliko hiljada korena povrsine do 10ak mkvadratna? Pretpostavljam da bi debljina stajnjaka bila 10ak cm pa onda sloj od nekoliko cm peska ili zemlje pa onda ide seme koje se prekrije humusom ili pregorelim prosejanim djubrivom.
 
@Jingis ovo sa svezim stajnjakom bi moglo da se primeni u manjim lejama/rasadnicima za nekoliko hiljada korena povrsine do 10ak mkvadratna? Pretpostavljam da bi debljina stajnjaka bila 10ak cm pa onda sloj od nekoliko cm peska ili zemlje pa onda ide seme koje se prekrije humusom ili pregorelim prosejanim djubrivom.

Tako je moj deda nekada radio. Posle mora da se pikira itd. Mi stavimo isti taj redosled samo stavljamo direkt kontejnere od 66 rupa na njega i odatle odmah na njivu.
 
Nemam ti ja prostora za stavljanje kontejnera trebalo bi mi najmanje 40ak, ovako se naseje saceka da poraste i bez pikiranja direkt ide na njivu
 
Nešto gricka listove paprike

Kolege,

Da li znate koja je ovo "štetočina" što gricka listove paprike?
Hvala.
img00033ec.jpg
 
Meni se dešava da kotiledoni ostanu slepljeni, ponekad celom površinom pa biljka ne može da raste. Slično ovoj jednoj biljci na gornjoj slici. Šta je uzrok tome??
 
Da li može nešto da se uradi? osim naravno drugo seme. Pretpostavljam da mi neko seme nije bilo dovoljno zrelo kad sam sakupljao ali mi se dešava i sa kupovnim.
 
Da li može nešto da se uradi? osim naravno drugo seme. Pretpostavljam da mi neko seme nije bilo dovoljno zrelo kad sam sakupljao ali mi se dešava i sa kupovnim.

Ima i kod mene toga, ja ih razdvojim rukom i biljka raste...Kod mene ima jos nesto, izadje stablo i semenka od gore kao slem a listova nema to je isto sto je topalovic gore pomenuo.
 
Nazad
Vrh