Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Nazovi ih ili posalji mail, koliko znam, imaju saradnju i sa apotekarima u BiH..
 
Ovo je moj proizvod od prosle godine, berba 2012. Vec par godina ostavljam seme od svoje paprike i uvek je ista.To je belo slonovo uvo.

]
belo-slonovo-uvo-7.jpg
belo-slonovo-uvo-8.jpg


A ostale slike mozete pogledati u mom albumu http://poljoinfo.com/album.php?albumid=570
 
Hvala, trudimo se da bude jos bolja.


Ove godine sam sa drugim sjemenom koje sam kupovao dobio i nešto sjemena belo uvo da probam. Molio bi te da mi kažeš nešto o toj paprici pošto si ti najupućeniji od proizvođača (normalno ako imaš volje za to). Dali se bere kao i slonovo uvo u više navrata. Negdje sam pročitao da sva dolazi odjednom u berbu neznam dali grešim. Dali ju napadaju sve bolesti kao i slonovo pošto vidim da tvoja uopće nema bolesti. I daj molim te napiši način zaštite kako i sa čim provodiš zaštitu a bome i gnojidbu.
Ove godine sadim Slonovo uvo pošto ga do sada nisam sadio sve me zanima. Do sada sam sadio Palanačko čudo i Amforu i bio zadovoljan.

Pitanja puno ali mislim da nisam samo ja taj kojeg to zanima samo što drugi šute a ja volim da pitam pa možda dobijem odgovore koji mi nedostaju.
Kako kaže poslovica "tko pita taj ne skita"
Pozdrav!
 
Ove godine sam sa drugim sjemenom koje sam kupovao dobio i nešto sjemena belo uvo da probam. Molio bi te da mi kažeš nešto o toj paprici pošto si ti najupućeniji od proizvođača (normalno ako imaš volje za to). Dali se bere kao i slonovo uvo u više navrata. Negdje sam pročitao da sva dolazi odjednom u berbu neznam dali grešim. Dali ju napadaju sve bolesti kao i slonovo pošto vidim da tvoja uopće nema bolesti. I daj molim te napiši način zaštite kako i sa čim provodiš zaštitu a bome i gnojidbu.
Ove godine sadim Slonovo uvo pošto ga do sada nisam sadio sve me zanima. Do sada sam sadio Palanačko čudo i Amforu i bio zadovoljan.

Pitanja puno ali mislim da nisam samo ja taj kojeg to zanima samo što drugi šute a ja volim da pitam pa možda dobijem odgovore koji mi nedostaju.
Kako kaže poslovica "tko pita taj ne skita"
Pozdrav!

Pazi palanacko cudo,dukat i slonovo uvo je maltene ista paprika samo od razlicitih proizvodjaca. ja sam prve godine belo slonovo uvo dobio od dr. Ivo Djinovica vlasnika firme Superior i evo vec par godina ostavljam seme od te paprike iuvek je ista. potpuno ista paprika kao slonovo uvo samo sro se ovo belo moze brati i dok je zelena kao sto se vidi na slikama u mom albumu,a isto tako moze i ajvar od nje da se oatavlja. prosle godine sam belo sadio oko 35 aei a slonovo uvo obicno 65 ari. ove godine ce to biti obrnuto jer mi se belo slonovo uvo zasvidjalo mnogo bas zbog ranog branja i sto vise beres takk stizu mlade. u startu kroz sistem pustam tri 20 za ukorenjavanje, moze fertilovo, kemira ili ovo novo peper. Peper ima i za preko lista takodje tako da nije lose u startu jednom da oprskas. Kod mene je dolazio covek iz Zajecara sa aparaturama i direktno u nnivu meri vlagu, hranljivost i kiselost i odmah ti napravi recepturu za prihranjivanje. Mada kad bi radio sve ponjegovom mnogo je to ulaganja,ali akl hoces kvalitet investicije mora biti.
 
Iz mog iskustva svako ulaganje donosi poboljsanje kvaliteta,ali yebi ga kad cena ne isprati svu nasu muku.


Neznam kako je kod vas, ni kod nas nije puno bolje ali barem cjena donekle prati 60 ec za rogu po meni je zadovoljavajuće plus što sav onaj škart prodaš po 20-25 ec. Kad se pomnože kilogrami i cjena dobije se zadovoljavajuća suma. A plasman je osiguran, a da bi bilo jasnije iz tog razloga tražim način kako povećati kilažu na istoj površini. S tim da se broj biljaka ne povećava. Povećavanjem broja biljaka dobijam kontra efekat, sitniju papriku a povećanje kilaže je minimalno što niukom slučaju ne zadovoljava.
 
Pa naravno da je cena, jer niko od nas se ne plasi rada, ali kad nemas da ulozis onoliko koliko treba kvalitet i na naravno kvantitet opada pa jos cena nikakva...pogledajte unazad koliko godina je cena paprike ista, nemenja se nista, a djubrivo, sredstva zastite, nafta, sve otislo u bestraga.

- - - - - - - - - -

Pa naravno da je cena, jer niko od nas se ne plasi rada, ali kad nemas da ulozis onoliko koliko treba kvalitet i na naravno kvantitet opada pa jos cena nikakva...pogledajte unazad koliko godina je cena paprike ista, nemenja se nista, a djubrivo, sredstva zastite, nafta, sve otislo u bestraga.

- - - - - - - - - -

Pa naravno da je cena, jer niko od nas se ne plasi rada, ali kad nemas da ulozis onoliko koliko treba kvalitet i na naravno kvantitet opada pa jos cena nikakva...pogledajte unazad koliko godina je cena paprike ista, nemenja se nista, a djubrivo, sredstva zastite, nafta, sve otislo u bestraga.

- - - - - - - - - -

Pa naravno da je cena, jer niko od nas se ne plasi rada, ali kad nemas da ulozis onoliko koliko treba kvalitet i na naravno kvantitet opada pa jos cena nikakva...pogledajte unazad koliko godina je cena paprike ista, nemenja se nista, a djubrivo, sredstva zastite, nafta, sve otislo u bestraga.

- - - - - - - - - -

Pa naravno da je cena, jer niko od nas se ne plasi rada, ali kad nemas da ulozis onoliko koliko treba kvalitet i na naravno kvantitet opada pa jos cena nikakva...
pogledajte unazad koliko godina je cena paprike ista, nemenja se nista, a djubrivo, sredstva zastite, nafta, sve otislo u bestraga.

- - - - - - - - - -

Pa naravno da je cena, jer niko od nas se ne plasi rada, ali kad nemas da ulozis onoliko koliko treba kvalitet i na naravno kvantitet opada pa jos cena nikakva...
pogledajte unazad koliko godina je cena paprike ista, nemenja se nista, a djubrivo, sredstva zastite, nafta, sve otislo u bestraga.

- - - - - - - - - -

Ova tema i nije bas toliko aktuelna :sta::sta::sta:
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,
Da li je tko sadio paradajzericu Beli Kalvil? Nek malo napiše kakva su iskustva sa njom.... Nisam je imao prilike do sada niigdje vidjeti a mogu da nabavim sjeme!
 
Pozdrav,
Da li je tko sadio paradajzericu Beli Kalvil? Nek malo napiše kakva su iskustva sa njom.... Nisam je imao prilike do sada niigdje vidjeti a mogu da nabavim sjeme!
Beži od nje nemoj džabe da se mučiš.Sitnija je tako da na pijaci prolazi samo kao treća klasa, tankog perikapa i slabo zatvara tako da ako je vreme nestabilno tj. kišno sa velikim razlikama u temperaturi pocrni seme .Imaš mnogo kvalitetnije sorte .:ppozdrav:
 
jagodic1972 Vidim da si iz bačke .iz kojeg mesta .Pa pošto si blizi onda sigurno možeš nabaviti mađarsku edeš almu -slatku jabuku ,imaš novosađanku ,možda si čuo za tavankutsku ljutu ovde se dobro prodaje ali malo ko ima seme od nje:ppozdrav:
 
@Zis sve su to dobre paprike ali majkovačka je prva i prava imaš ju da je ljuta a imaš ju i slatku i nijedna druga se ne može uspoređivat sa njom. Tko god može nek si nabavi sjeme.
 
Nazad
Vrh