Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
ove nisu za pijace..možda za sexy shop,da su veće
 
Pozdrav drugari
, imam jedno pitanje, kada se prska paprika u rasadi Previcurom prvi put, jel odma čim se poseje u kontejnere, ili kad biljke izniknu?Kada je bolje?

Te kojim još sredstvima prskate papriku u rasadi?
Nadam se da će mi netko odgovorit, lep pozdrav
 
Zanima me jedno.Kada se radi paprika bez folije a na kap sistem,kako zastititi creva da ne izbuse vrane?Da li neko ima nekakvo efikasno resenje?
 
Pozdrav drugari
, imam jedno pitanje, kada se prska paprika u rasadi Previcurom prvi put, jel odma čim se poseje u kontejnere, ili kad biljke izniknu?Kada je bolje?

Te kojim još sredstvima prskate papriku u rasadi?
Nadam se da će mi netko odgovorit, lep pozdrav
Kad posijem papriku u kontejnere i prvo zalijevanje idem sa previcur -om, pa još jednom prije pikiranja u čašice ,pa kad je presadim na stalno mjesto pa poslije 10-ak dana opet prskam (ovo zadnje možda i ne treba,ali neće škoditi).
Ja ti govorim ono šta ja radim,ali svako ima svoj sistem koji mu se pokazao dobro.
U rasadu je još samo poprskam bakrom 2puta,i potopim jednom u confidor.
Proizvodnja rasada i povrća u plastenicima



 
Ja rasad radim u substratu i ne koristim uopste previcur,ali bi verovatno zalio pre pikiranja i sadnje.
i ja obavezno radim u substratu i dezinfikujem kontejnere i čašice (devetka) i zalijevam previcurom.
Kad je proizvodnja rasada u pitanju , tu ne volim da rizikujem ni jedne jedine sekunde. opeklo me jednom
 
radio sam sa izopropilnim alkoholom , operem ih vodom i dobro osušim,dobro nakvasim kontejnere sa alkoholom (nekom prskalicom koja mi služi samo za to)i zatvorim u jednu čistu veliku najlonsku vreću na 5-6 dana. bilo koji alkohol ja jako dobar za dezinfekciju,a neki i za sterilizaciju
 
Sa čistim alkoholom prskaš od 96%, ili razblažiš sa vodom? Jel valja sa hlorom? Mislim na plastične i na stiroporske kontejnere.
 
ja ne razblažujem,čisti alkohol, zatvorim u vreću najlonsku na 5-6 dana da alkohol ne ispari. kontejneri budu sterilni. ništa ne preživi.
ja koristim samo alkohol, a koliko znam hlor je za dezinfekciju vode.
 
i za komunalnu higijenu.opšti baktericid fungicid i virucid...

tako piše u uputstvu na galiseptu...
 
Ajde ljudi recite vi meni koja se ajvarica najviše gaji kod vas jel dukat ili nešto drugo ako imate volje dajte malo informacija i za nas pa da vidimo da usporedimo i možda dođemo do nečeg što će svima da koristi.
 
U mom kraju svi imaju neko svoje seme koje se vuce decenijama.E sad neko je to seme malo izukrstao pa paprika izgleda bolje a neko ne.Kada se kupuje onda Slonovo uvo i palanacko cudo.Prinosi nisu neki i uopste proizvodnja paprike na otvorenom je postala lutrija.
Ja nekoliko godina nisam radio papriku ali sledece hocu.Za ajvarusu sam kupio papriku kod coveka koji ima dobru svoju sortu A za belu sam kupio seme strizanke od ljudi koji proizvode to isto seme za Palanacki institut.
 
I kod nas a i u Bosnu dolazi paprika iz Srbije da boli glava a niko nezna tko to proizvodi i koja je to paprika ja radim palanačko i zadovoljan sa s njom i sa amforom ali kao i svaki proizvođač htio bi i nešto više.
 
Производња семена је врло исплатив посао па они који то раде мудро ћуте а ћуте богме и наручиоци па је тешко доћи до праве информације.Сви се праве невешти.То је тако.
Семе биљака адаптираних на ове просторе је захвално за коришћење уз поштовање свих услова за гајење дате врсте и сорте.
Старајте се да вам тло у које сејете или садите биљке буде здраво,богато хумусом и подесно за то.
 
Nazad
Vrh