Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
@nebojsa
ako ide cupan rasad onda bi bilo dobro da ides po dva struka ali onda moras malo da razvuces.
Ja sam isao po jednu biljku pa sam mogao malo gusce.Mi kada zalivamo mi zagrnemo papriku i onda stavljamo po dve trake kap po kap-a u svaki drugi red i dosta dobro se zalije.I taman kada beremo onda gazimo tamo gde nema creva
 
@ vosi

ručno će se rasađivati. mala je to površina, neće niko ni da se cima za toliko
 
e onda ću da ti odam "tajnu"kako ja radim,ja ga rasadjujem na 40 cm red od reda i 20-25 cm paprika od paprike.Posle svakog četvrtog reda izostavim jedan red(za put i komotno možeš prskatisa ledja i brati čak što više ja tu postavljam i rasprskivače sektorske jer ga zalivam odgore da malo ohladim biljke kada ima 35-40 stepeni )pa ponovo 4 reda
 
Poslednja izmena:
oko 1/4 jutra paprike, ne mogu više pošto sam zaposlen i ne bi mogao više da radim.
a djubrim ga svake druge ili treće godine sa stajnjakom(2-3 trotonke),a veštak sam bacio od agrofertila 37+
 
@milan87 posto i ja obradjujem otprilike kao i ti malu povrsinu pod paprikom u toku rasadjivanja bacamo 3 15ce ali to ide odokativno u napravljenoj leji se razbaca djubrivo slicno kao kada se seje rucno psenica, prekopa se i izravnja zemlja mislim da ode mozda 2 do 3kg a mozda i vise posto otac i majka rasadjuju otac zna koliko svake godine baci meri kofom ja sam jedne godine bacao i preterao sam pa mi sad u jednom delu zemlja prekisela :)
 
Ja sam danas izneo moju papriku u polje na povrsini od 1kj. Bice nekih slika sutra. Ali se pojavio onaj stari problem sa vranama. Buse mi creva kpk u potrazi za vodom. Da poludis!
 
ja ga tako radim već 3 godine,pre sam zalivao sa kap po kap pa nisam bio zadovoljan a kada se stvori kora onda predjem paračem i gotova stvar,paprika inače jako voli kada se zemlja malo izmrda oko njega(moje iskustvo)
 
Evo je bobita, tj. ima 20000 bobite i 10000 bagolja.

090520121075.jpg

090520121076.jpg


Evo kako izgleda kod komsije pod agrilom. Mislim da ja agril najbolji za pokrivanje samo sto je i skuplji.

090520121077.jpg
090520121078.jpg


E sad jedno pitanje. Sta je ovom struku?

100520121079.jpg
100520121080.jpg


---------- Poruka napisana 13-05-12 u 09:03 ---------- Prethodna poruka je 10-05-12 at 21:49 ----------

Ne znam sta se desava sa ovom mojom paprikom? Pocinje da me zabrinjava! Dali je ovo mozda od visoke temparature i jakog sunca?
Na ovoj prvoj slici me interesuje sta je ova braon fleka na struku?

130520121087.jpg


Evo jos dve slike pa pogledajte svaka pomoc bi dobro dosla.

130520121090.jpg
130520121089.jpg
 
Ovo mi lici na neko virusno oboljenje ili na bolest truleza prizemnog dela stabla.Probaj da je isprskas nekim bakarnim preparatom posto jos nema cvetova na paprici.Dodaj slavol ili humunske kiseline za prihranu potrudi se da delove biljaka okupas....
 
Jingis da nemaš puno vlage u zemlji, dok sam radio papriku na otvorenom polju dešavalo se da poneki struk bude kao kod tebe ali uglavnom na tome se završavalo na desetak strukova, jedne godine mi je bio jedan stručnjak na njivi i dok smo obilazili njivu primijetili smo nekoliko takvih strukova paprike pa sam ga pitao šta je to, nemogu se sad sjetiti koja je bila dijagnoza ali mi je rekao da se ta bolest riješava sa Kvadrisom. Pošto toga nije bilo puno nisam ni prskao ali se uvijek to završavalo na možda desetak strukova na 3000m2. Moj ti je savjet ako nisi prskao do sada od bolesti uradi to prvo sa bakrom to moraš bez obzira na ove probleme a posle bakra ako se povećaju ovi problemi poprskaj sa Kvadrisom.
 
Da li mogu actara i previcur da uspore rast paprike. Priliko sejanja paprike - sejana je u leji u zemlji je bacen radar, nekoliko saka 3x15 pa je zemlja prekopana isprskana aktarom, stajnjak isprskan aktarom sve to ostojalo pod musemu 24h, djubre u kolicima prekriveno musemom, onda je nasejana leja paprikom, paradajzom i krastavicama prekrivena stajnjakom koji je bio usled nedostatka sunca vlazan i isprskana cela leja previkurom. Sve je lepo niklo ali onda nastaje problem pocnu krastavice da se suse odnesem u apoteci i kazu ima grinje isprskam protiv grinja armadom ali paprika i krastavice ni da mrdnu iznikle i stoje ne napreduju dok je paradajz vec stigao za presadjivanje. Dal sam je ja zeznuo aktarom i previkurom ili je nesto drugo po sredi recimo los stajnjak prosle godine mi se prvi put pojavilo poleganje rasada a koristio sam isti stajnjak mislim uzimam od istog coveka?
 
Nije ti problem ni aktara ni previkur ako si upotrebio po uputstvu ali ta petnaeska bi mogla biti problem ako si posijao sjeme odmah (24h) posle bacanja petnaeske, mene je to jednom koštalo presijavanje krastavca još sam ja petnaesku bacio oko 7 dana prije sjetve, krastavac nije mogao ni da izađe kako treba odmah su mu žilice bile spaljene. Drugo sjeme u novoj zemlji je niklo normalno.
 
e jbg ako je petnaestica zajebala stvari pa ona je najmanje santimetar 2 ispod semena paprike.al kako je ono imalo toliki uticaj kad mu dosta dugo treba da se razlozi i kako nije uticalo na paradajz
 
Nazad
Vrh