Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
To su ove sijalice a sutra ću ti poslati sliku moje sijalice.



Uploaded with ImageShack.us

---------- Poruka napisana 04-11-11 u 19:49 ---------- Prethodna poruka je 03-11-11 at 22:36 ----------

Evo slike moje sijalice 400w



Uploaded with ImageShack.us

---------- Poruka napisana u 19:50 ---------- Prethodna poruka je at 19:49 ----------

Evo i razlike u grlu.



Uploaded with ImageShack.us
 
Pozdrav svima,dugo me nije bilo na forumu..........
da li je neko koristio onaj slovenački peletirani đubar (mješavina konjskog i nekog organskog) za proizvodnju paprike u plastenicima i kako se pokazao?
 
Što se tiče kokošijeg,to imam domaći đubar....sad je kao prašina,a njega ću zafrezati u februaru. Stavio sam prije neki dan dosta ovčijeg đubra,pa ću ubaciti još ovaj konjski. Piše da ga ide 1kg na 5 kvadrata.U 2 plastenika ću ga zafrezati,a u druga 2 ću ga stavljati u rupe kad budem sadio papriku. Neće ovaj više nositi zemlju na analizu!!!
 
Evo je moja rasad Bagoly paprike.

xdi0zc.jpg

2l95tgl.jpg


A ovo je kod burazera, izneta na ovoreno i u plasteniku.

1zoksh0.jpg

sqqn9f.jpg

2ij6deu.jpg
jingis ovaj gore rasad paprike u kojim je kontejnerima,od koliko rupa i koja je zapremina rupe ako znas?
 
pozdrav povrtari ja sam dejan-pocetnik u ovom poslu.sta mi vi predlazete da kupim od semena paprike,recimo da mi treba za ajvar i pecenje.ovo pricam za moje potrebe ne za prodaju.
 
pa ne znam mislio sam da probam sa delfinom od djinovica?kad mi predlazete da posejem rasad koji bi stavio u kucu na sobnu temperaturu ali da ga rasadjujem na otvoreno ne u plastenik,mislim na rasad paprike i paredajiza?
 
rezultati ispitivanja uzorka zemljišta pH u KCL 6.55 pH u H2O 7.28 CaCO3 0.42 humus 1.51 uk. N 0.130 P2O5 10.50 K20 15.90 planirana sadnja paprike i paradajza;površina parcele1ha.molim preporuke za đubrenje ...
 
rezultati ispitivanja uzorka zemljišta pH u KCL 6.55 pH u H2O 7.28 CaCO3 0.42 humus 1.51 uk. N 0.130 P2O5 10.50 K20 15.90 planirana sadnja paprike i paradajza;površina parcele1ha.molim preporuke za đubrenje ...

Kompletan NPK dosta nizak, kao i humus. PH je OK. Evo izračunaj sam, podatke imaš.
http://www.pfos.hr/~zloncaric/content/Kalkulatori/gnojpo101.html

inače fosfor i kalij bi ti morali biti barem iznad 20 a humus iznad 2.5

pozdrav!
 
Humus jeste nizak a što se tiče fosfora i kalijuma to netreba da te zabrinjava moja zemlja ima isti sadržaj kao kod tebe pa imam veoma dobre prinose paprike, jeste da mi je humus 2,9
 
koje veštačko đubrivo preporučujete ,koju formulaciju i količinu,kao i vreme primene s obzirom na rezultate hem. analize ...pozzz
 
Povrće na zemlji sa manje od 3% humusa je robija, zemlja ne drži vodu, niti taj mali procenat može da odvoji dovoljno hraniva za zahtevno povrće kao što su paprika i paradajz. Ako išta dodaj stajnjaka koliko god možeš i paprika i paradajz dobro reaguju na njega.
 
Nazad
Vrh