Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
izgleda da je tako

Da 66 rupa su a koja je zapremina nemam pojma.

---------- Poruka napisana u 21:20 ---------- Prethodna poruka je at 21:15 ----------

koje veštačko đubrivo preporučujete ,koju formulaciju i količinu,kao i vreme primene s obzirom na rezultate hem. analize ...pozzz

To bi trebalo da ti daju oni koji su ti ispitali zemlju.
 
Pozdrav svima,imam jedno pitanje i nadam se da će mi neko odgovoriti.Posijala sam papriku u rasadnik pa me interesuje sa kojim sredstvima i kada da je tretiram protiv bolesti i štetočina i sa kojim đubrivom da je đubrim dok je u rasadniku?Nisam smjela da stavljam ova prirodna đubriva jer se bojim trave.
Hvala Vam unaprijed.
 
Evo moje ovogodisnje proizvodnje. U pitanju je paprika bobita za razliku od prosle godine gde je bio bagolj.

170420121043.jpg
170420121045.jpg
 
pozdrav svima imam mali problem sa rasadom paprike po listovima se javljaju neke braon crne fleke pa me interesuje sta je
 
Pozdrav svima. Imam pitanje u vezi kidanja zaperaka na paprici. Rasadjena je pre 20-ak dana u plasteniku, sorta Kameleon. Okacicu sliku pa mi recite koje zaperke treba otkinuti i treba li je kasnije orezivati. Takodje, u ovoj fazi kad je pred cvetanjem koju formulaciju prihrane treba davati? Hvala unapred!

paprika.jpg


---------- Poruka napisana 24-04-12 u 22:29 ---------- Prethodna poruka je 21-04-12 at 19:42 ----------

Zna li neko?
 
Kidaš zaperke sve od 1-6, što se tiče prihrane ako lijepo izgleda daj joj đubrivo sa odnosom NPK 2:1:3.
 
Meni se rasad u leji mnogo usporio, napale ga grinje prosle nedelje isprskao sam armadom i ponovicu prskanje sutra ali rasad od prosle nedelje ni da mrdne, ima po 2 lista ali tu je stao u polj. apoteci rekli mi da je imunitet opao zbog grinja i da moram da ga prihranim, juce sam isprskao wuxalsuperom stavio na 1l vode 4ml wuxala, sada sam je posipao koprivom, zbog velikih vrucina ujutru se otkrije leja uvece pokrije i svakog dana je tusiramo vodom. U procesu sejanja zemlja i djubrivo je tretirano actarom i previcurom, kasnije kada je nikla opet je dobila previcur nasejana je 6.4. paprika jos izlazi iz zemlje, ima odredjenog broja korena koji imaju po 3,4 lista sve ostalo ima po 2. Ima li neko neki savet sta da joj radim da se malo ubrza? Obicno kada sva nikne i malo ojaca uzmem kan jednu jogurtsku casu ratopim u 15l vode isprskam je i odmah zatim idem cistom vodom ali isuvise je mala da to radim izgorece.
 
Kolege imam jedno pitanje. Imam nekih 10-tak ari prazno pa bih da posadim papriku slonovo uvo, ili nešto slično, pa me interesuje na koliko ide red od reda i koliki razmak u redu. Da mogu da izračunam koliko mi rasada treba za tu površinu.
 
koliko je potrebno da na 3 ara kde cu da sadim papriku da stavim vestak?. njiva je djubrena stajnjakom. ja bi razbacao startno jedno kilo jedno 3 20 tice i jedno kilo za plod.dali je to dovoljno????
 
Nazad
Vrh