Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
siki2 hvala druze na savetu, vc sam i planirao da bacim ureu na losije biljke, mada me vise brine ove fleke na plodovima

Fleke prije svega trebaš pratit ako se više ne pojavljuju onda je u redu to znači da je sunce sada slabije i da nema više oštećenja.
 
@ zis ja se nebi baš složio sa tobom neshko treba brzo podizanje zaostalih biljaka a sa dvadesetkom to neće baš biti tako brzo moj predlog je da sa ureom podigne samo zaostale biljčice kako bi ujednačio nasad.
Slažem se u potpunosti ali samo njih da nebi ove ostale još više pobegle i samim tim bile podložnije lomljenju od tereta:ppozdrav:
 
siki2 ovo sto si ti rekao, vec je uplanu da odradim jer su mi vec to neki predlozili, tako da to mi nije neki problem, ali ovo oko ovih fleka na plodu, tu se malo razmisljam da li treba neko prskanje, zastita ili sta vec....
Svakako hvala vam obojici.Lakse je kad podelis sa nekim problem.
Samo da vam kazem da sam obilazio sa prijateljima zasade paprika jutros i kod mnogih ima ovih fleka...
Da li je to slucaj samo kod nas u juznoj srbiji ili...?
nije samo kod vas i kod nas se to isto desava to je od od sunca i ovih visoki temperatura
 
Ja sam slušao savete da treba ostaviti te ranjene plodove, jer će biljka materiju uskladištenu u njih razneti u nove plodove, i tako raspodeliti materiju, a ranjeni plodovi će vremenom sami otpasti kada im biljka sve iscrpi. To radim nekoliko godina i kod mene praksa to potvrđuje.
 
tako je i ja sam to primetio jer uvek bude paprika na otvorenom koje su oštećene od nedostatka ca na vrhu ploda i ako se paprike kidaju u nadi da će ostale ostati ispravne dešava se kontra efekat.kad se plodovi ne uklanjaju manje se kvare ostali plodovi.
 
Zavrseno prvo branje paprike bagolj pre neki dan i zakljucak je sledeci: sa 1 kj skinuto 9.5 tona, rod super i kvalitet paprike dobar ali cena katastrofa...sad mala pauza pa za 10 dana opet...
 
Šta da radim sa ovim?? hvala. ove trave okolo više nema,loša mi je bila folija,pa je sva ispucala. Ovo me sad brine.
oiu16w.jpg
 
ok. sutra ću zaći polako i ukloniti sve oštećene plodove. Mogu li ih oprskati sa equation-om,poslije ovih kiša....mislim da joj neće škoditi?
Večeras ću joj dati kalijum folijarno.
 
Moj ti je savet, a i druge kolege misle isto, da te plodove ne uklanjaš, jer će biljka materiju iz njih preneti u druge plodove i na kraju sama odbaciti ranjeni plod. Probaj tako.
 
Da li mi neko može reći kakva je razlika između wuxal-Ca i kalcijum nitrata (koji je bolji) i kakva je njihva mešljivost sa drugim preparatima?

HVALA!
 
Nazad
Vrh