Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Citam par postova unazad pa cu se i ja javiti za pomoc.Evo postavicu slike pa mi recite da li je to sto se pominje da je nedostatak kalcijuma ili sta drugo?
Hvala unapred.
29vz292.jpg
actv9y.jpg
 
Neško, ako si ih ubrao na manje olistalim biljkama, može da bude i ožegotina od sunca. To se i kod nas mestimično javlja. Ili je nešto drugo, ne znam ? Zelene paprike su podložne tome.

P.S. Nema nam večeras Sikija iz Virovitice, ne znamo kako je prošao u nevremenu.
 
Milovane hvala. Ne znam bas da li sam pravio razliku izmedju biljaka da li su olistale ili ne. Mogu reci da je mali procenat ovoga na zasadu, ali se bojim da se ne prosiri, da nije mozda neka bolest...
 
Kod nas se prvo pojavi uzdužno oštećenje "najlona" ploda koje je svetlo-žute boje, a vremenom prerasta u tamnu boju, kao kod tebe na slikama. A što se tiče bolesti, na ovih 40 i nešto stepeni,. ni one ne mogu da napreduju. Sve od bolesti što smo zaradili onih deset dana u vreme trajanja Vimbldona, povukle su se ili primirile, videćemo stanje sa prvom kišom.
 
milovan64 čudna su došla vremena kod mene skoro da nije ni bilo nekog vjetra a komšija mi ostao bez krova koliko je to duvalo ali kod njega. Zamisli da kod mene nije razbacao ni kontenere od stiropora a kod njega skinilo krov a razlika je nekih 50 metara ali je zato u jugovom polju to je nekih 20 km dalje obralo duvan i skoro sve drugo. Evo jutros od 5,30 pada kiša bez imalo vjetra.

Slažem se sa tobom za opekotine od sunca pogotovo na onoj velikoj ako se ne širi a nema više zašto onda je sve u redu.
 
Pitao bih nesto vezano za prihranjivanje feferona.
U zasadu imam malu razliku u velicini i bujnosti biljaka.Razlog mislim da je kasnija sadnja za par dana i malo manji rasad, ali dobro razvija se lepo sva.Sad, zbog te razlike i sto na jednoj biljci imam i vec formirane plodove feferona koji su bas veliki, cak i ljuti probao sam, a na donjim delovima biljke imam i zacete plodove i cvet ali i tek zadate grancice koje tek formiraju zacetak roda. Cime prihraniti kad joj je sve potrebno?
 
Pitao bih nesto vezano za prihranjivanje feferona.
U zasadu imam malu razliku u velicini i bujnosti biljaka.Razlog mislim da je kasnija sadnja za par dana i malo manji rasad, ali dobro razvija se lepo sva.Sad, zbog te razlike i sto na jednoj biljci imam i vec formirane plodove feferona koji su bas veliki, cak i ljuti probao sam, a na donjim delovima biljke imam i zacete plodove i cvet ali i tek zadate grancice koje tek formiraju zacetak roda. Cime prihraniti kad joj je sve potrebno?
Neshko sve standardno kao i do sada azot fosfor kalijum itg, i vode,vode,vode:osmeh:
 
@ zis ja se nebi baš složio sa tobom neshko treba brzo podizanje zaostalih biljaka a sa dvadesetkom to neće baš biti tako brzo moj predlog je da sa ureom podigne samo zaostale biljčice kako bi ujednačio nasad.
 
siki2 ovo sto si ti rekao, vec je uplanu da odradim jer su mi vec to neki predlozili, tako da to mi nije neki problem, ali ovo oko ovih fleka na plodu, tu se malo razmisljam da li treba neko prskanje, zastita ili sta vec....
Svakako hvala vam obojici.Lakse je kad podelis sa nekim problem.
Samo da vam kazem da sam obilazio sa prijateljima zasade paprika jutros i kod mnogih ima ovih fleka...
Da li je to slucaj samo kod nas u juznoj srbiji ili...?
 
siki2 hvala druze na savetu, vc sam i planirao da bacim ureu na losije biljke, mada me vise brine ove fleke na plodovima
 
Nazad
Vrh