Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Rasad isključivo spremam od svog semena. A tebi savet da što brže sadiš, bilo tvoj, bilo kupljen rasad, jer za ajvarku ističu rokovi.
 
Rasad isključivo spremam od svog semena. A tebi savet da što brže sadiš, bilo tvoj, bilo kupljen rasad, jer za ajvarku ističu rokovi.
rekli su mi da se ne isplati da sadim svoj rasad jer misle da se nece oporaviti i ako do ponedeljka nadjem negde rasad za deset ari ,posadicu,ako ne,onda sledece god pocinjem..ima li ozda kod vas neko da prodaje,da ima visak
 
Samo ti posadi rasad će sigurno da se oporavi i kod mene je bio uvrnuo listove ali zato što je bio malo stariji kad dođe u zemlju i dobije zraka on se sigurno oporavlja.
 
@Siki je potpuno u pravu. Šta sve nismo sadili proteklih godina iz istih razloga koje ti @Slavo pominješ, pa sve se to tokom leta izjednači. Uveren sam da će da te prati "početnička sreća" i zato samo napred, a ona ionako mora tokom leta da stostruko poveća svoju nadzemnu masu. Zaštiti je ti i prehrani preko lista da ona lakše preboli stres i samo napred !
 
Pozdrav svima, molila bih vas za pomoć, pojavile se braon fleke na plodovima paprike, dali neko zna u čemu je problem i čime treba tretirati:haha:
Unapred hvala!!!

34i4h8w.jpg


ogawpt.jpg


351bexx.jpg
 
jagodice to je najverovatnije posledica viska vlage. zbog suvisne vode stvori se para koja pogoduje bakterijama koje uzrokuju truljenje.
 
Slažem se sa topalovićem i sikijem po meni to je trips. Ja sam to preživio predprošle godine. Prskao sam protiv tripsa i svih ostalih isekata, koštalo me to dosta ali je bilo dosta trule paprike. Trula paprika me pratila od druge do 5-6 berbe. Uglavnom šteta je velika i zato se mora prskati preventivno.
 
jel ti nju zalivas prijatelju?
malo je zuckasta i to je problem,a sigurno je slikana po najvecoj zegi...
 
Za ovu papriku bi bilo najbolje da promjeni gazdu da izabere onog koji nije škrt na vodi da imam neku vlast sve koji drže žedne biljke ja bi njih držao žedne samo da vide kako je to. Brate mili natopi tu papriku i da vidiš kako će da krene. Poznato je da paprika treba dosta vode.
 
Nazad
Vrh