Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Ma nista ovi moji roditelji nece slusaju i opet im sada rasad nije dobar, reko sam im da zajebu sve i ako oce da sade dogodine da lepo uzmu kontejnere, pa da pikiraju rasad i posto su prhvatili da sade u redove tih 1000 korena lepo u case pa u plastenik. ILi da kupe negde rasad,
jos nije iznet na njivu ulozeno 5000, a gde je posle zalivanje, pa prihrana pa da se sacuva od bolesti, pa onda berba pa rad kad se rpavi zimnica.

Kupio balu substrata, uzeo stajka, uzeo glistenjak, napravili izmesali substrat, posejali, nikada bolje nije nikla , keva normalno ogustila prilikom sejanja, onda je dugo drzali pod musemom, ja pricam otkirvajte i danju i nocu nece da izmrzne neka jaca stablo, ne to ko da su pilici i desi se da je odjednom onako gusta poterala kad krenulo toplo vreme i sada rasad tanak i visok, kjakav.
Izneli 1000 korena 300 se osusili, presadili tih 300 odma pala kisa preko noci odmah ih zalepila i opet se osusili.
 
praksa je jedno 40 godina ali na starinski nacin, baci seme u leju neko to zove tunel, zalivaj, prihranjuj, kada poraste cupaj i presadi, pa presadjuje jedno 2 do 3x i to je to.
Medjutim ovo ludo vreme april topao a maj bio ladan i sve poremeti a nece da slusaju da lepo u plastenik krenu da prozivode rasad
 

Evo kolege u ovih 2000 m2 plastenika ne može više da se proizvodi paprika, već nekoliko godina nemogu da se odbranim od tripsa, nemože paprika od sadnje da izdrži ni 15 dana trips je udavi.
 
Zbog toga sam odustao od plasteničke proizvodnje.Prvih godina sve buja cvjeta,raste,plodonosi...a onda problemi u svim fazama razvoja
 
Imam papriku u drugim plastenicima koje prebacujem svake 2 g. Sad završavam prvu berbu, tripsa ima ali dosta manje, i tu će osvojiti negdje polovinom augusta.
 
Da li razredjujete sejanu papriku na njivi?
Posejali smo prvi put ove godine na 1,5ha, u dvored na 75 cm razmaka na 13 cm razmak u redu. Plasili smo se kako ce nici, jer nije bilo savrseno pripremljeno, kasno sam uzorao.
Kao u inat niklo je preko 90%. Retko gde naci da fali
7936ba20e75b39a3f1fb7222b8fc1e7c.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Evo kolege u ovih 2000 m2 plastenika ne može više da se proizvodi paprika, već nekoliko godina nemogu da se odbranim od tripsa, nemože paprika od sadnje da izdrži ni 15 dana trips je udavi.
Borba neprestana od tripsa i bakterija. Ja nemam mnogo 20 ari pa mogu da se posvetim. Prvo dobro djubrenje, nece da rodi, bez toga, mesam vestak, sa kokosinjci, fiziomaks i zeomin i geo2.Kad su kise bakar, kad je suncano jednom nedeljno, bioplex sa quadris top, i od tripsa menjqm sredstva, prvo laser, pa tepeki, dicarzol, exirel pa rotiras. Kad se presadi agriful u dva navrata, da pusti koren odmah se vidi sutra dan razlika. Dva puta spartanje i kopanje. Pa zagrtanje, podvezivanje i gore mreza za zasenu. To su joj idealni islovi da ona bude zadovoljna i ja.

Послато са 22101316G помоћу Тапатока
 
Sve je to lijepo ali je trips ne napusta, 5 dana praskanja, svaki dan drugi preparat i ništa, vri u cvatu trips.
 
Hvala vam na pomoci da konacno shvatim sta mi se sa paradajzom desava . Cuo sam za tripsa ali nisam znao da je toliko zaeban . Sada vracam film predhodnih godina da je i dosta paprika bilo naceto zbog njega . Ali meni je sve na otvorenom ali ga ima sigurno . Jos ga nisam izvalio kako izgleda ali citao sam da prouzrokuje tesku bolest paradajza koju imam ( virus bronzavosti paradajza ) a imao sam je i prosle godine . Od prskanja sam za mesec ipo dana prosao od insekticida fascat , alverde , fascat . Kapiram da ga sa time nisam suzbio 🤔 . Imam tepekija pa cu sutra proci sa njime . Sta je tu je za ovu godinu a od sledece krece borba . I jedno pitanje . Ovo nije trips koliko sam shvatio nego bela vas ?
IMG-20240611-172550-1.jpg
 
Nazad
Vrh