Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Pitanje je koliko će se širiti po parceli.. ? na otresanje nisam primetio insekte na listu paprike,trips se uglavnom suzbijen..
 
Sad bili stručnjaci kod mene, imaju kod mene jednu probnu papriku Mađarsku, pa došli da vide. I oni kažu da je viroza i da trenutno hara viroza u paprikama. Jedina preporuka je Aminokiseline sa mikro elementima.
 
@oldtimer, da li žutilo kreće sa uvratina, ili krajnjih redova ili su nasumično zaražene biljke?
@Miladin, ako je fitoplazma, imunitet biljaka oslabi i lakše koren napadnu zemljišne bolesti.

Nasumicno, i to samo na paprici iz rasada. Na direktnoj setvi nema. Na jednoj njivi ima ~20%, na drugoj preko 50%. Videcemo na sta ce liciti do berbe.
Imamo ovaj problem vec cetiri godine i sta god da smo probali nije uspelo!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Logicna mi je ta prica o cikadama i fitoplazmi. Vec nekoliko godina su blahe zime i prezivljava sve i svasta. Tako je bilo crvenilo kukuruza pre dvadeset i vise godina, trajalo je nekoliko godina i nikad vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na kukuruzu u mom području crvenilo je aktivno više od 10 godina, nekad više nekad manje, ove godine katastrofa, zato mi je i palo napamet da nije ista cikada bila i u paprikama. Svi siptomi su se pojavili skoro u isto vrijeme.
 
Nazad
Vrh