Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Pa pise na njemu. Ja mislim ali me nemoj drzati za rec da ide mililitar na litar vode. Znam da sam prosle godine kupovao 4 bocice mislim da je jedna bila za 50 l vode. Ali kazem ti nemoj me drzati za rec. Na kraj krajeva imas i na netu doziranje kako ide.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Sto tako puno odjednom?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Visaak nekih elemenata moze da skodi i blokira neke elemente. Mada mislim da nece biti problem tih 150 kg. Bojim se samo koliko ce od toga biljka da moze da usvoji

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
bbe01ce49f7bb61695a57d9e7768e6d2.jpg

7be314f13c958f89719bd884f5095858.jpg

b4a809a119d5a7b171cd4c8255519e15.jpg


Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Larve stenica (smrdibube). Prskaj to na vreme, znaju da naprave prilicnu stetu

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nije koragen za to. Nisam nikad prskao, vidi sa nekim zastitarom

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Kazu mi sa Actarom da prskam. Probam i javljam rezultate


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzrok je bakterija :) salim se. Uzrok jeste bakterija ali joj pogoduje ovakvo vreme. Napad nije jak, tako da mislim da nece imati problema. Ja licno sam radio bakar funguran+mankogal par puta do sada. Uvek sam radio preventivu tako da nemam znacajnijih problema. Neko je ovde pisao i hvalio preparat "orvego" po slikama bih rekao da je dosta dobro odradio posao.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Upravo tako ja sam pisao o "Orvegu" i mogu da vam kazem da nebese to ja sam mogao da orem njivu..Ali da se razumemo 2 puta vrsio prskanje sa tim, potom odmah udario malo azot, vidi se jos gde gde na prvim listovima posledice.Sada krenuo problem sa vremenom, ceka naredno prskanje.

trenutna situacija je ovakva:

image.jpg


image.jpg
image.jpg
 
Da u pravu si - za papriku je 7 dana, 14 dana za krompir a 21 za jabuku... Osmog dana je paprika potpuno čista i mirisna bez hemije....

Ipak bih ja koristio neki preparat koji ne ulazi u plod.... jer insekt je na plodu... al ga ipak gricka.... ako ga gricka...
 
Ja kazem samo kolika je karenca...sto znaci period kada je dozvoljeno branje posle tretiranja. Ne zalazim u to da li je preparat razlozen ili je prisutan u plodovima u manjoj ili vecoj meri. Nadlezne institucije obavile su testiranja na osnovu kojih je odredjena karenca i smatraju da je posle 7 dana bezbedna za upotrebu. Ko ne zeli on moze da uopste ne prska. Ja prskam, ali se trudim da prskam preventivno i na vreme. Karencu ne da postujem...nego je dupliram skoro uvek. Sve sto proizvedem koristim i ja i ukucani.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh