Uzgoj paprike -opšta tema

  • Začetnik teme oblak
  • Datum pokretanja
Hitmanle016 lepa paprika, svaka cast :)

Paprika i paradajz prskani duplom dozom signuma sto mi je rekao covek sto radi u poljoprivrednoj apoteci...znaci 4grama na 2.5 litra? da li ce biti nekih posledica?

Da se razumemo nisam ja to prskao vec moji... pogresno me razumeli...
 
Moravska kapija
Nasao sam nekoliko ovakvih plodova

13e623bf46ea047149e05b625b3d63fe.jpg


1cd7c5ecf26b547590c3857b88d81cc4.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
1. Dan karenca, ali moras prskati barem 2 puta. Jer te sto su unutra ne mozes im nista. Trebas da sprecis razvoj daljih generacija tj te sto vec imas da se namnoze dalje. Od te gusenice nastace leptir mali i ruzan koji kad izadje polaze jaja po liscu najcesce e onda oprskas jer avaunt deluje i na jaja i na larve...tako barem pise 1800 dinara ti je za 100 l vode avaunt.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
U Kikindi sinoc nevreme, imam oko 40% polegnute paprike. Užas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stvarno lepo... Posto ide?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Kada su dani krsturske paprike? To je ovog meseca?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tacno 13 avgusta
Dobrodosli svi
pocetak od 11 na oglednom polju, potes jaras, gde vrse tri firme oglede, ima sta da se vidi,dolaze dosta strucnih ljudi iz evrope,barem su se najavili,to traje nekih 2 do 3 sata,posle se ide u obilazak drugih porcela(mislim na parcele nas smrtnika)gde ce strucnjaci takozvani i samozvani komentarisati dobre i lose stvari,e sad dal pre toga obilaska ili posle dolaze na red otkupljivaci,da se porazgovaramo malo...Najavjljeno je preko 25 sto zastitarskih sto semenskih kuca koji ce imati svoje standove i bice razpolozeni za pitanja i razgovore,a do sada su delili i neke poklone onim koju se stali kod njih na casicu razgovora.Zvanicno otvaranje je u 17 casova,bice neka takmicenja,deca imaju maskenbal,defile fijakera,muzika do zore,i naravno kuvace se neznam jedno 15-20 velikih kazana,paprikasa(riblji,jagnjeci,srneci,i ko zna koji jos,valda sutra saznam pa javim) bice jos i svadbarskog kupusa,punjene paprike,pecenja prasece i jagnjece i ko zna sta jos.
14 avgust su konjicke trke od 14 casova,bice i tu muzika, satra, kotlovi, igre natezanje konopaca,jurnjava za prasetom i slicno..
 
Nazad
Vrh