Uski pogonski točkovi

A ne znam kako bi stavljao adaptere tj distancere kad moraju bit 10cm siroki. Mislio sam i osovinu rezat ali mi zao to mesarit. Tko ti je pravio adaptere pa da mozda nazovem i pitam jel mogu napravit jer to treba bit vrlo jako i vjerojatno rupe sa sitnim navojem i odgovarajući šarafi.
 
Jel imas neke slike posla ili okvirne cijene ? Ne znam dal radi danas pa da ne zovem. Treba imat na umu da prskalica puna ima oko 6 tona i nebi stavljao nesta bezveze, ako me razumijes, mora bit jace od felge skoro.
 
evo kako je to uradjeno kod nas na ursusu




Prave se celi brezoni, nema urezivanja navoja u adapter, i ovi nasi su samo 10 cm sirine, prvo se adapter zavrne za prskalicu, pa onda ubace drugi brezoni, koji idu na knap rukom, pa se onda zavrce tocak.
 
Evo slike u ovu temu, ako treba nek moderatori prebace u temu o ursusu... Ovo su tockovi od imt-a kako se i vidi, imamo ih vise od 5 godina ja mislim.

 
Uh, dosta je tih 10cm, mozda bi ipak radije isao na pomicanje srca ako budem imao mjesta 10cm pomaknit na felgi. Ovo mi malo previse visi.
 
Prva opcija mi je da mi netko izreze moja srca i zavari dalje na felgu, to mi je najbolje i najsigurnije. Dali ima netko tko je u stanju to napraviti na felgi koja je 127 cm u promjeru ? Sa tokarskim strojem ili laserom, felga je puna tako da nebi trebao biti problem to odrezati.

- - - - - - - - - -

Metalopromet ne moze izrezat moje srce, pa nemogu vjerovat da ne postoji prokleti stroj koji moze odrezat 120 cm srca felge !
 
Ovaj Mile Kosanovic kaze da moze napravit i adaptere a i pomaknit srca za iste pare. Koje su inace cijene tih distancera ?
 
Ma mozda mi je bolje uzet distancere pa da felge ostavim u originalnom stanju. Meni je isto rekao 300 Eura distanceri, ista cijena je i za pomicanje srca. Al distancere mi moze napravit i moj tokar, ima plocevine do 30mm debljine i ako od toga napravi morat ce drzat bez problema valjda. Gdje bi mogao kupiti sarafe za tocak ? To vjerojatno ide sitni navoj i 10.9 jacina. Mislim da je ključ 24, ne znam napamet.
 
Ma mozda mi je bolje uzet distancere pa da felge ostavim u originalnom stanju. Meni je isto rekao 300 Eura distanceri, ista cijena je i za pomicanje srca. Al distancere mi moze napravit i moj tokar, ima plocevine do 30mm debljine i ako od toga napravi morat ce drzat bez problema valjda. Gdje bi mogao kupiti sarafe za tocak ? To vjerojatno ide sitni navoj i 10.9 jacina. Mislim da je ključ 24, ne znam napamet.
Ti drugi brezoni se isto prave, tako smo bar mi radili, a plocevina od 30 mm ce biti previse, jer unutra ce ostati samo 40 mm mesta za maticu i za ubaciti jos jedan saraf, malo razmislite o dimenzijama. Najbolje je nepreterivati s materijalom.
 
Ja sam mozda mislio napravit da se matice stavljaju izvana, znaci da sredina bude tanja od ovog dijela gdje idu sarafi na glavčinu i na točak. Al u biti sad kuzim da to nece ic jer je rupa 220 a razmak sarafa 275mm. OD koje plocevine mislis da je najbolje napravit ? Meni je najbitnije da to bude cvrsto kao osovina jer je prskalica puna 6 tona i nebi se igrao da nesta slabo napravim.

Brezone si napravio kao obicne sarafe pa ih zapikaš iznutra ili ? Kako si ih napravio sa unutarnje strane ?
 
pa prednja i zadnja strana adaptera su dovoljne da budu oko 15 mm debljine, a cev neka buse sto deblja koja to sve nosi, u principu ona i nema neka ogranicenja u debljini. pdvo se adapter stavi i onda se kroz ove druge rupe zavrcu oni unutrasnji sarafi, gedorom i dobrim produzetkom. a ovi drugi brezoni se samo ubace iznutra, glava im je okrugla, tj samo s jednog kraja malo obrusena, da mogu parce metala ubaciti izmedju oboda adaptera i brezona da se on neokrece dok ga dotezem. A mogu se i tako napraviti adapteri, da dve plocevine povezuje cev koja nece ici okolo njih, vec s unutrasnje strane, tj cev ce nalegati na glavcinu. tako se moze bolje kontrolisati koliko je zategnuto sve, i kako se ponasa sve to.

Evo nasao sam sliku na googlu- ovo su adapteri od susa, i presiroki su, ali na ovaj fazon bi se mogli napraviti.
http://www.google.rs/imgres?um=1&sa...nh=183&tbnw=246&start=22&ndsp=27&tx=128&ty=52



evo jos jedan dodatak i dopuna poruke, imamo i na forumu ovakvu temu, evo ovo sam na brzinu nasao, procitaj ju celu, nece biti na odmet, usput evo slika adaptera, rec je o onome o cemu smo kuckali.
http://poljoinfo.com/showthread.php?2730-Ugradnja-duplih-točkova-na-traktore/page7
 
Poslednja izmena:
E ovo kao sto je stavio sliku miroslav k sam ja mislio, mogu bolje zasarafit unutarnje sarafe a izgleda mi da se i tako moze napravit kvalitetno, rupa je 220mm a razmak sarafa je 275, mislim da ce pored sarafa ostat mesa za dobru cijev koju bi stavio kao distancer. Varovi nose ja mislim najveci teret tu a to cu dat pravom majstoru da odradi.
 
Nazad
Vrh