Uski pogonski točkovi

trebaju mi uzane felne sa ili bez guma 13.6-38 za dajca (pasu od imt-a,torpeda,yto-a...),da li neko zna gde bi to mogao nabaviti?
 
da,napred idu od 539 zadnji 11.2-28,trebalo bi ovako da izgleda...
262y89j.jpg
 
@nikola indjija
zbog prednje vuce treba da bude kombinacija prednji-zadnji 11.2-28 13.6-38 pa bi najradije uzeo takve...

@Radovan 4
moze i to da se uradi,ali posto su felne fiksne bojim se da li moci da se razvuce na 2 metra kako treba,najradije bih uzeo od imt/torpeda...
 
ne znam da li imaju kompletnih felni za traktore,znam da su neki ovde pravili samo bandase/obruceve!zvacu ih u ponedeljak posto nisu radili za ove praznike!
 
trebaju mi uzane felne sa ili bez guma 13.6-38 za dajca (pasu od imt-a,torpeda,yto-a...),
Dali si provjerio ovaj podatak ??
SDF grupacija ima veči promjer rupa od ostalih traktora i tu može nastat problem..
Ja sam isto stavljao na svoj MF od starijeg Same traktora,razmak rupa je pasao,ali su rupe ne felni bile duplo veče,dao sam radit konusne piksne,da dobim mjeru rupe koja meni treba..Bilo je dobro jedno vrijeme ali onda mi je felna popucalo oko rupa..
 
to nisam znao ali nije problem da se razbuse rupe!bas cu sutra probati da skinem sa 539 i da namontiram napred na dajca pa cu javiti!
 
Sad sam i ja sazno da je dzukela!
Bilo je u jugokomerciji gomila felni od yto-a, mozda im ostalo nesto, a kazes da pasu.

- - - - - - - - - -

A cije jos felne pasu na mtz-a?
 
to nisam znao ali nije problem da se razbuse rupe!bas cu sutra probati da skinem sa 539 i da namontiram napred na dajca pa cu javiti!

I srednja rupa nije ista,kod SDF je manja,znači trebalo bi radit neki prsten debljine 1cm,toliko je razliika..
Ili najbolje,nabavit felge,i izrezat rupe van i napravit po noovoj mjeri da paše na traktor,tako sam i ja uradio i sada nema problema..

Dakle ako bi sa IMT felge išla na SDF,trebalo bi,napravit veče rupe,i srednju rupu povečat na 1cm..Samim time se "oslabi" dio između sredine felge i rupa..Postoji mogučnost pucanja,..

ovo se desilo kod mene:
21781372.jpg


Ovako je urađeno da nema brige:
21806638.jpg


I na traktoru montirano sa novim gumama 13.6R38:
21799842.jpg
 
Ovaj oglas iz svastare...manite coveka Sale iz Backog gradista, bio ja pre kod njega polovna guma (dosta dobra) sa felnom 13.6/38 1600 eura u paru...!!
 
Nazad
Vrh