Uski pogonski točkovi

Znači li to da su napred prečnik 24 a nazad 34 coli felne?Ako je tako onda neka najuzanija kombinacija bi bila 8,3-32 napred i 9,5-44 nazad i prednja vuča more da se uključi.:ppozdrav:
 
Preko 13,6 da na prezale.

A skorz sam se sad zbunio. I pored onih oznaka sam zaboravio da napišem to r24 prednje i r34 zadnje.

Da li postoji neka formula za to računanje ili kako dolazite do tih podataka?
 
Znači tako?! :) A izguglaću ja, sad sam se setio da postoji neki sajt koji to preračunava. Hvala u svakom slučaju.
 
Vlado, prelistaj teme o tockovima, ima u par navrata pisano o tome. Kao prvo treba da izracunas odnos prednje i zadnje vuce i da znas npr koje zadnje tockove hoces da stavis i spram toga stavljas prednje tockove uzimajuci u obzir odnos prednje i zadnje vuce. Nema tu velike mudrosti, samo treba da znas i visinu guma koje su kod milimetarskih mera date procentualno a kod starih colovnih mera date isto tako u colovima ali u svakom slucaju nisu iste kao i sirina gume.
 
Ima li ko uske felne za fenda za gume 16,9x38 i prednje gume 13,6x28.Ili ako imte neki broj gde bih potrazio felne pa makar bilo koje samo ne sire od 16,9.?
 
Ako tražiš kompletne felne onda ti ne mogu pomoći ali ako tražiš samo obruč felne pa da zašrafiš na originalno srce felne od fendta onda 16.9x38 imaš na MTZ-u,a 13.6x28 Rakovica 47 (nisam siguran) ili 65. Negde na polovnim automobilima ili moj auto, sam naišao na oglas razne uske felne za traktore... U Sremskoj Mitrovici ima jedna firma koja proizvodi felne po želji evo ti broj 022 638263 (komercijala). Guglaj malo možda nadješ još nešto.
 
Jel ko kada menjao siroke felge za uske,ja bi menjao na svom traktoru,da dam uske i da uzmem siroke.Imt je u pitanju.
Malcak sam zakasnio,skoro dva meseca,a i malo smo daleko..... Znam jednog coveka tu kod mene u selu koji ima siroke felne doduse od Torpeda 75 ali stimaju i na imt,i verujem da bi ih menjao za uske jer bi te lakse prodao nego ove siroke.... Ali,daleko smo....
 
Da li je nego video negde dobre felne r36 za imt 577 ???
Kupio bih, hocu da spremim za prolece 12,4 ili 13.6 R36....
 
Trebaju mi uske felne i gume za belorusa 1025 ravan most. Ako neko zna gde ima i koliko bi kostalo bio bi zahvalan?
 
Nazad
Vrh