Ursus

Orginalgume stomil jel još kao nove rijedak primjerak.
Kad traktor imasati puno onda se vidi .
 
Ne priznajem da je 360 u bilo kom poslu slabiji od Rakovice ili 560-565.Moja iskustva su drugacija.
1)Jednom prilikom sam tanjirao njivu u ravnici,a preko puta su tanjirala dva brata sa 558 i 565.Prvi prohod lepo idem drugom da poravnam,nigde ne zurim,a oni se nadrkavaju,kao utrkuju samnom,pa kao izlete na njivski put da se okrenu.Nista ja kuliram i solo teram,pustio radio slusam muzikicu,,,dok nisam prosao prvi prohod a onda da im pokazem na koga se nadrkavaju dripci.. u drugom prohodu krece na radiju kolo Kolubarski vez,,,i onda cetvrta i patos gas.Matrori dripci su samo zinuli od cuda kako zver ide i ostavlja ih u oblaku prasine.Od sramote su stali kao prave pauzu.
2)Komsija koji se kurci sa Rakovicom 65 priznao je u sumi na licu mesta da nije video u zivotu da neki traktor moze da uzbrdo izvuce celo drvo neokresano i to u kontra smeru,prvo krosnja da ide napred,kad je video kako izvlacim granicu prvom na trecini gasa.A Urke samo prede i nosi je kao da je cekrk vuce.
3) U istezanju armaturnog gvozdja otkinuo sam armaturu fi 10....komsija sa 577 dv vukao je ceo sat da otkine jer kad mogu ja sa Ursusom moze i on ,,,,al ne mogase nesto.
4) Komsija sa Rajkom i Zmajem 212 cim oseti brda i malo klizavo uvrne Rajka,promesa guzovima i naravno gas mu je do patosa,a ja sa 360 i Zmajem 212 samo štrikam prva brza mali gas,bilo uzbrdo bilo nizbrdo,bilo mokro bilo suvo,vuce ga kao kotaricu za sobom,igra se sa beracem.
4)Od svih Rajki u selu vucem plug veceg zahvata,oni se rvu i urlicu sa 755 a ja vucem 14 coli pa samo peva trecom.
5) Vucem vecu prikolicu od svih i to lagano,bez propinjanja bez patosiranja gasa.5 bunkera kukuruza,3 kubika sodera.....

A zivim dalje od asfalta i u 5 puta vecem brdu nego komsija sa Uba.
Momci nemo se uzbudjavate ako vas obidje neki Ursus ipak je to zver samo treba umeti sa njom. :ppozdrav:
 
@ Vivak jel tvoj 355 bio nov odnosno jesi mu ti bio prvi gazda?
Nije bio nov,bio je star par godina,kupio sam ga od prijatelja,znao sam taj traktor.
Nisam ja bas mlad,bilo je to davno.

- - - - - - - - - -

3) U istezanju armaturnog gvozdja otkinuo sam armaturu fi 10....komsija sa 577 dv vukao je ceo sat da otkine jer kad mogu ja sa Ursusom moze i on ,,,,al ne mogase nesto.
Uh druze moj sad ga pretera,pa taj tvoj Ursus jaci od 577DV.
 
Ne priznajem da je 360 u bilo kom poslu slabiji od Rakovice ili 560-565.Moja iskustva su drugacija.
1)Jednom prilikom sam tanjirao njivu u ravnici,a preko puta su tanjirala dva brata sa 558 i 565.Prvi prohod lepo idem drugom da poravnam,nigde ne zurim,a oni se nadrkavaju,kao utrkuju samnom,pa kao izlete na njivski put da se okrenu.Nista ja kuliram i solo teram,pustio radio slusam muzikicu,,,dok nisam prosao prvi prohod a onda da im pokazem na koga se nadrkavaju dripci.. u drugom prohodu krece na radiju kolo Kolubarski vez,,,i onda cetvrta i patos gas.Matrori dripci su samo zinuli od cuda kako zver ide i ostavlja ih u oblaku prasine.Od sramote su stali kao prave pauzu.
2)Komsija koji se kurci sa Rakovicom 65 priznao je u sumi na licu mesta da nije video u zivotu da neki traktor moze da uzbrdo izvuce celo drvo neokresano i to u kontra smeru,prvo krosnja da ide napred,kad je video kako izvlacim granicu prvom na trecini gasa.A Urke samo prede i nosi je kao da je cekrk vuce.
3) U istezanju armaturnog gvozdja otkinuo sam armaturu fi 10....komsija sa 577 dv vukao je ceo sat da otkine jer kad mogu ja sa Ursusom moze i on ,,,,al ne mogase nesto.
4) Komsija sa Rajkom i Zmajem 212 cim oseti brda i malo klizavo uvrne Rajka,promesa guzovima i naravno gas mu je do patosa,a ja sa 360 i Zmajem 212 samo štrikam prva brza mali gas,bilo uzbrdo bilo nizbrdo,bilo mokro bilo suvo,vuce ga kao kotaricu za sobom,igra se sa beracem.
4)Od svih Rajki u selu vucem plug veceg zahvata,oni se rvu i urlicu sa 755 a ja vucem 14 coli pa samo peva trecom.
5) Vucem vecu prikolicu od svih i to lagano,bez propinjanja bez patosiranja gasa.5 bunkera kukuruza,3 kubika sodera.....

A zivim dalje od asfalta i u 5 puta vecem brdu nego komsija sa Uba.
Momci nemo se uzbudjavate ako vas obidje neki Ursus ipak je to zver samo treba umeti sa njom. :ppozdrav:
Раковица 65 да оре са Имт 755 и једва иде..Какве се овде небулозе лупају мајко моја.
 
Ne preterujem bilo je tako kako je bilo,ja sam otkinuo a on nije mogao.
Elem kidao sam sajle 10-12-ke kao od sale kad zapne trupac u sumi.
Poceo sam da sumnjam da mu prethodni vlasnik nije frizirao motor.
 
Prijatelju moj,nisi ti video 577DV i njegove mogucnosti.To sto ti pises je kao da je Tomo Vinkovic duplo jaci od tvog Ursusa.To je neko poredjenje.
Tvoje pisanje je kao traktorijada u Petrinji u kojoj su svi traktori Made in Kraina duplo jaci od ovih iz BG fabrika.
 
Jbg i ja sam fergusonom usivao u oranju komsiju par njiva dalje koji ima 540-542(stari tip) sa istim jednobraznim plugovima smo radili,on imao generalnu uradjenu i nove gume a orao plice i spooorije jbg nije znao plug fino da podesi.
 
Ne sporim da je Tomo Vinkovic jaci od Ursusa.Tomica je cudo od traktora.
Pisanje je ok kad pocnete da pljujete po Ursusu a ostale da velicate i kujete u zvezde a nista nisu bolji od njega cak su i gori u nekim segmentima.Kad napisem licna iskustva onda ja preterujem pisem nebuloze,ne znam sta pricam, nisam video ovo i ono.Eto nisam.Nisi ni ti video mnogo sta u zivotu.
Svaki traktor ima prednosti i mane a vas par jedva ceka da se u ovoj temi pise o nekom problemu npr stelovanju kocnica ili necem banalnom pa da raspalite pljuvati kako je Ursus govno od traktora.I to samo zato sto komsija ima krsinu koju je urnisao neodrzavanjem i rucice vezuje zicom jer frajer nece da kupi deo i zameni,ili ste naleteli na krs za male pare pa vam nista ne valja.Mane na vasim ljubimcima necete da vidite i vesto ih gurate pod tepih.
Koliko god se trudili da ga pljunete dzaba vam,postoje ljudi kojima je taj traktor vise nego odlican.
Ukoliko vam je pljuvanje po Ursusu duhovna hrana samo izvolite pljunite sto vise...necu vam smetati.Zadovoljite dusu.
 
Druze, u pravu si za neke stvari. Ja npr. mislim da Ursus nije losiji traktor od Rakovice I 560, mozda je cak I bolji.
Ali nikako ne moze uporedjivati Ursus-a 360 I 577dv. To bi bilo kao da uporedjujes 577dv sa ursusom 1214.
Ursus 360 se poredi sa 560, a Ursus 904 se poredi sa 577dv.
 
Obicno ne pisem u ovakvim temama, svo pisanje dodje do one stare (svaki ciga svoga konja hvali)...

Moram da se javim ispasce da je 360 Ursus najbolji traktor na svetu :haha:

Evo ja tvrdim da od Ursusa 355 i 360 ne postoji gori traktor! I to ne pisem napamet 355 imam u dvoristu i za par dana leti iz dvorista, kupac kaparisao! Motori su im nula, Menjaci najgori na svetu, od bocnih reduktora trebaju antifoni, Rezervni delovi nisu ni poluproizvod...

U mom selu kad spustaju teret nizbrdo krste se da im ne izbaci iz brzine. Pa sam ga nazvao pobozan traktor! Porediti ga sa Rakovicom i IMT traktorima je smesno!
 
Ajde derane kad pomenes koju manu napisi mi tu osobinu/manu na tom drugom traktoru al ne budi skrt na recima .:sjasi:

Cuj iskace ti iz brzine nakon preko 30 godina dranja po vukojebinama sto mu ne zamenis vodjicu viljuske i lezaj na gornjem snopu pa onda divani kako radi . Jesi mu za ovi 30 godina zamunuo ulje u menjacu ili mozda i motoru .
 
Ne razumem sta znaci "derane"...

Sta vi mislite da se ovde traktori ne odrzavaju uopste? Prednosti i mane zna svako ko je promenio malo vise traktora od jednog Ursusa(355-360)...
Poredite ovde R65 sa Ursusom 360 sto je nije smesno, nego se kosi sa zdravim razumom... Pametnom dovoljno! O prednostima i manama javite mi se 15tog ako dolazite u Smederevsku Palanku pa cemo da divanimo, pozdrav!
 
Derane = decko covece

Napisi kako si ih odrzavao i kada kazes kada ne valje na Ursusu manjac napises kakav je npr na R65 i td . Nemoj ono koja mi se " zenska " vise svidja nego lepo cinjenice .

------------------------------------------

Da napomenem za dezurne dusebriznike da nemam apsolutno nista protiv traktora kao sto je IMT ili Rajka i kada verovatno bih ih kupio ako bi se uklapali u meni potreban opseg poslova .
 
Derane = decko covece

Napisi kako si ih odrzavao i kada kazes kada ne valje na Ursusu manjac napises kakav je npr na R65 i td . Nemoj ono koja mi se " zenska " vise svidja nego lepo cinjenice .

------------------------------------------

Da napomenem za dezurne dusebriznike da nemam apsolutno nista protiv traktora kao sto je IMT ili Rajka i kada verovatno bih ih kupio ako bi se uklapali u meni potreban opseg poslova .


Glupo je uporedjivati menjace od R65 i od Ursusa! R65 je za Ursusa jednom recju LIMUZINA! I bas me zanima koji to opseg poslova zavrsava Ursus sto ne moze recimo Rakovica ili IMT :sta:


Sto se tice menjaca na Ursuse (355-360) sad kad se zahukta jesenje oranje svaki dan ce mi dosadjivati po jedan: Majstore,Majstore pomagaj pomesao mi brzine! I tih ursusa ima svakakvih od onih neodrzavanih do onih koji su kao iz fabrike, problemi su isti.

Nije isti slucaj kod tebe u ravnici ako nedaj boze izbaci iz brzine, i u nekom brdskom kraju! I nije isti slucaj kod tebe gde se prevrce pesak i ovde gde se ore crna smonica i brdska ilovaca.
 
Poslednja izmena:
Haha,kakvi su to vlasnici ursuza kad ne znaju da za minut-dva odblokiraju brzine ;),a i nije to tako cesta pojava,par puta godisnje se meni desi.
 
Nazad
Vrh