Ursus

Tu mozda i jeste resenje,da se prerade kocnice i nema vise problema sa cilindrima,curenjem ulja i sl.
 
Pisano je vec o tome.Kocnice se prerade tako sto povezes rucnu da koci na pedale,i ako me dobro secanje sluzi pisano je da ne koce najbolje u nazad kad ides.
Sam kvalitet delova je kao i kod nas mala privreda,pa na sta se naidje u prodavnici....mozda cilindri od Zetora budu kvalitetniji.Ili ako mogu da se nameste cilindri kvacila od Lade,na oko mi deluju slicni kao levi spoljni cilindar.
 
Pisano je vec o tome.Kocnice se prerade tako sto povezes rucnu da koci na pedale,i ako me dobro secanje sluzi pisano je da ne koce najbolje u nazad kad ides.
Sam kvalitet delova je kao i kod nas mala privreda,pa na sta se naidje u prodavnici....mozda cilindri od Zetora budu kvalitetniji.Ili ako mogu da se nameste cilindri kvacila od Lade,na oko mi deluju slicni kao levi spoljni cilindar.
Moj komšija je povezao ručnu preko pedala,kao privremeno.
Loše koči i škripi sačuvaj bože,ima problema kad zakoči i posle kreće u rikverc.
Ipak je to parkirna kočnica tako da bi savetovao ljude da to ne rade.
 
Ma ja sam se jednom dok smo ispustali vazduh iz njih nasalio da cu da ispustim kocionu tecnost i da budu barem vazdusne kad uvek ima vazduha. Taj njihov kvalitet nikako nije kao nasa mala privreda jer od zimus do sad da me zezne glavni kocioni to je nikakav kvalitet, a traktor nije mnogo ni koriscen.
Sad se nesto mislim da prepravim noznu na rucnu. Za Ladine cilindre sam cuo da odgovaraju, a ne znam koliko je i to dobro resenje.
 
Creva prijatelju koja idu ka sunkama od glavnog . Nisam napisao za dzabe jer sam imao takav belaj a mizerno kostaju .
 
Danas gledao ovog ursus-a. Na oko nije bas nesto, ali je mehanicki solidan, ima nove gume, 1976. godiste. Interesuje me da li se moze ugraditi neki razvodnik ili dodatna pumpa, da ima dva izvoda hidrulike, trebalo bi mi za hidro markere na sejalici. I ako moze neko da mi kaze kakav bi bio za setvu sa pneumatskom i za prskanje.
img20150926142047.jpg
img20150926141948.jpg
img20150926142001.jpg
img20150926142038.jpg
 
@ Manjevic
Imaces muke jer kod njega mora biti stalno ukljucen kardan da bi bila ukljucena hidraulicna pumpa,tj da bi dizao poluge...
 
Ma ja sam se jednom dok smo ispustali vazduh iz njih nasalio da cu da ispustim kocionu tecnost i da budu barem vazdusne kad uvek ima vazduha. Taj njihov kvalitet nikako nije kao nasa mala privreda jer od zimus do sad da me zezne glavni kocioni to je nikakav kvalitet, a traktor nije mnogo ni koriscen.
Sad se nesto mislim da prepravim noznu na rucnu. Za Ladine cilindre sam cuo da odgovaraju, a ne znam koliko je i to dobro resenje.

Ja sam prosle godine radio kocnice na Ursusu c-360. Sve je stavljeno novo, od cilindra na pedali, preko cevi, cilindra unutar tocka i pakni. Koci kao lud, evo godinu dana nema nikakvih problema. Delove uzimam u Nisu, prodavnica se nalazi iznad glavne autobuske stanice. Delovi su uglavnom poljski.

- - - - - - - - - -

@ Manjevic
Imaces muke jer kod njega mora biti stalno ukljucen kardan da bi bila ukljucena hidraulicna pumpa,tj da bi dizao poluge...

A kakva je situacija kod zetora te klase, da li i kod njih mora da bude ukljucen kardan zbog pumpe ili ne? Pitam cisto informativno?
 
Tako je, a i mislim da ce taj zetor - u pomenute poslove - trositi manje od ursusa. 5011 ima 3 cilindra, a 355 ima 4, a po meni nema potrebe za tim (sto se setve i prskanja tice).
 
I 355 ne trosi puno, ali je u startu dosta jeftiniji, s tim da se 5011 moze naci dosta mladji primerak.
 
Ne mora da mu bude ukljucen kardan da bi radila hidraulicna pumpa. Valjda smo to do sad razjasnili? Ako nekom i dalje nije jasno, neka ubaci rucicu u cetvrti, krajnji polozaj ka sedistu i menjac u brzinu i pumpa radi, a kardan je iskljucen. Sto se potrosnje tice, recimo da u nekim slucajevima trosi manje nego 533/539 pa bi verovatno trosio manje i od 5011, a moze da potegne samo tako.
Medjutim, ima te neke mane, evo mene kocnice vise izludjuju. Juce sam mu zamenio duzi kocioni cilindar, ali koliko god da pritiskam desnu pedalu nista se ne desava.
 
Možešda pričaš neke nebuloze da troši manje od 539 to su fantazije točio sam ja ursusa 360 i dobro sam vidio koliko oće da popije .
 
Radio sam dugo godina sa 355,price,price i samo price o maloj potrosnji.Traktor kao i svaki drugi sa mnogo nedostataka,krenuvsi od menjaca koji iskace iz brzina,kocnica pa do kardana koji mora da radi zbog hidraulike,lose obrade i kvaliteta delova.Njegovo potezanje i nije kako se pise i prica,nista spektakularno,za moje potrebe on nema snage zato ga je zamenuo traktor slicne snage domace proizvodnje.
Nisam zadovoljan na taj traktor,meni se nije svideo.
Do rata u HR kod nas se Ursus smatrao za los traktor,jeftiniji od domacih,posle rata Ursus,Zetor,Torpedo postaju vrhunski traktori.
 
Radio sam dugo godina sa 355,price,price i samo price o maloj potrosnji.Traktor kao i svaki drugi sa mnogo nedostataka,krenuvsi od menjaca koji iskace iz brzina,kocnica pa do kardana koji mora da radi zbog hidraulike,lose obrade i kvaliteta delova.Njegovo potezanje i nije kako se pise i prica,nista spektakularno,za moje potrebe on nema snage zato ga je zamenuo traktor slicne snage domace proizvodnje.
Nisam zadovoljan na taj traktor,meni se nije svideo.
Do rata u HR kod nas se Ursus smatrao za los traktor,jeftiniji od domacih,posle rata Ursus,Zetor,Torpedo postaju vrhunski traktori.

Vecinu nabrojanih stavki koju si nabrojao je do odrzavanja i naravno do sofera . Sto se tice delova sto nisi pitao prodavca da ti nabavi kvalitetnije nego odma za bofl pa posle kuku .

Traktor ko traktor ima svoje mane koje kada se znaju on samo radi i radi .
 
Pa nema zetor ni jedan taj nedostatak ,osim mozda kocica jer svi i uzimaju od ursusa zato sto su jeftinije. Nema taj problem sa kardanom nego ima dve brzine .Sto see tice snage pokriven je na svakih 5 -6 konja .Ima da biras sto nema mozda ni jedan zapadnjak takvu paletu.Menjac ne iskace u zetora .Finalna obrada ako si ga vozio i sedeo u kabini sve ti je jasno..Po meni si ti pomesao babe i zabe.Kao isti su to zadnji krajevi a ursusi galame sa 4 km se cuju zadnji reduktori itd.
Pokusavam da bi nesto izdvojio na ursusu sto je bolje od svih traktora i setih se. To je gornji menjac .To se nemoze platiti koliko j to bolj nego onaj medju nogama .To bi trebali svi da tako rade.Kad se setim rajke hladan znoj me oblije.
 
Ja bih se nadovezao u vezi ursuza i potrosnje, pre jedno 4 godine smo sejali kukuruze usluzno, radili smo sa 560 i ursuzom 360, garantovano provereno u praksi za ceo dan 560 42l a ursuz 30l, isti posao isti uslovi rada. Po meni glavni nedostatak ursuza je buka u kabini ali ni 560 nije mnogo tisi. Tu veliku prednost ima zetor jer je kod njega stvarno zvucna izolacija odradjena max, ali postoji i razlika u ceni istog, toliko
 
Posao sam na slavu i setih se jos jedne dobre stvari kod urse.To je gornji rezervoar. Kod zetora je to lose ispod kabine pa uvek nesto zeza. Mora biti sve po PS.u pa da nemoras drukati kada palis .Sad kreni kroz selo i svaki treci ce upaliti bez drukanja a mozda i manje.
 
Možešda pričaš neke nebuloze da troši manje od 539 to su fantazije točio sam ja ursusa 360 i dobro sam vidio koliko oće da popije .
Tebi kolega svaka cast na tome sto toliko hvalis IMT traktore i uopste sto si toliki zaljubljenik u domace traktore, ali nije ti lepo da napises ovde da pricam neke nebuloze. Ja 533/539 nisam imao vec sam za to cuo od coveka koji je ranije kupio nov c-360, a kasnije i nov 539. Takodje i od coveka koji je imao polovan 533 i C-355. Pa ako oni lazu, onda i ja lazem, a stvarno malo trosi.

Opet da ponovim da karadan ne mora da bude ukljucen da bi radila hidraulika.

Meni nije tesko da priznam da ima problema sa kocnicama, menjac oce da izbaci obicno iz trece, hidraulika ne dize kad je veca nizbrdica. Jbg, svaki traktor ima prednosti i mane samo sto neki svoje uvek najvise hvale.

Evo kako moj kum tera njegovog sa skoro 7m drva na dobroj nizbrdici i to bas u trecoj brzini, a kocnice nema, sem rucne.
 
Nazad
Vrh