Ursus

Svaki traktor ima potrosnju spram snage ali ursus stvarno malo trosi za njegovu tezinu i snagu i to mnogo njih se upravo hvali time. u mnogim poslovima trosi ko 539 ali u oranju tezem i manje a ucinak veci. i drugo porediti 539 i ursusa je glupo jer to je razlika nebo i zemlja. ursus ce ga pojesti za dorucak u bilo kojem poslu i tu nema price jer dokazati se moze nahiljade primera. Ali svaki traktor ima i mane i bitno je samo da ih nebude previse i katastrofalnih
 
Meni kao vlasniku ursusa smeta to sto mu je donja poteznica dosta daleko i sa jednoosovinkom koje samo i idu u nasim krajevima hoce prednji kraj da se propinje,drugo,neko je spomenuo da je rezervoar bolje resen,ne slazem se jer na ursusu kantom kad sipam gorivo moram haubu skroz da okrenem,popnem se na prednji most i sa kantom od 20l nije bas lako odrzavati ravnotezu. Dok kod zetora ta ista kanta se samo okrene i radim nesto drugo dok gorivo ne izadje u rezervoar. Eto za sad namerno samo stavke koje mi smetaju.
 
Za sipanje goriva nabavi kantu surlasicu od 10l ili dgni kantu na krov ( ili na volan ako nemas kabinu ) i upotrebi crevo . I ni kap se ne pospe .
 
Dzogi nabavi kuku od malog Urse i resen problem poteznice.Ima tu mala prepravka inace kuka je identicna i za malog i za velikog.

Sto se tice potrosnje 539 vs c360 mogu da kazem jer imam oba u dvoristu,360-ka trosi manje od 539,a da ne kazu da sam nerealan neka bude da je potrosnja ista,malo li je,,,,a znamo kakva je potrosnja u 360-kinoj klasi koliko gutaju traktori njegove snage i tezine.Necu ih nabrajati da se ne "posvadjamo" dzabe. :osmeh:
 
Dzogi nabavi kuku od malog Urse i resen problem poteznice.Ima tu mala prepravka inace kuka je identicna i za malog i za velikog.

Sto se tice potrosnje 539 vs c360 mogu da kazem jer imam oba u dvoristu,360-ka trosi manje od 539,a da ne kazu da sam nerealan neka bude da je potrosnja ista,malo li je,,,,a znamo kakva je potrosnja u 360-kinoj klasi koliko gutaju traktori njegove snage i tezine.Necu ih nabrajati da se ne "posvadjamo" dzabe. :osmeh:

Ja imam kuku od malog ursusa, nikad nisam koristio to. Mozemo "trampiti" s Dzogijem za donju poteznicu :ideja: Mislim da su nosaci za kuku i donju poteznicu isti (nek' me neko ispravi, ako gresim).
 
Potpuno je isti nosac,s tim sto se za kuku u nosacu nalazi ona brava sa federom,a za poteznicu nema brave.Imam oba nosaca i potpuno su identicni.
 
Tebi kolega svaka cast na tome sto toliko hvalis IMT traktore i uopste sto si toliki zaljubljenik u domace traktore, ali nije ti lepo da napises ovde da pricam neke nebuloze. Ja 533/539 nisam imao vec sam za to cuo od coveka koji je ranije kupio nov c-360, a kasnije i nov 539. Takodje i od coveka koji je imao polovan 533 i C-355. Pa ako oni lazu, onda i ja lazem, a stvarno malo trosi.

Opet da ponovim da karadan ne mora da bude ukljucen da bi radila hidraulika.

Meni nije tesko da priznam da ima problema sa kocnicama, menjac oce da izbaci obicno iz trece, hidraulika ne dize kad je veca nizbrdica. Jbg, svaki traktor ima prednosti i mane samo sto neki svoje uvek najvise hvale.

Evo kako moj kum tera njegovog sa skoro 7m drva na dobroj nizbrdici i to bas u trecoj brzini, a kocnice nema, sem rucne.


Evo ne falim ništa ali nemože da porediš ursusa s 533 pogotovo ja cu cjel dan radit i nece 30 litra potrošiti.
Ispravan traktor s ispravnim diznama motor osrednji.
Ja po dva tri dana radim s rezervarom .
Tako da a brali kuruze s 360 40 litara je sukno za oko 3 sata maks posla.
Ne da guta 70 litara pojede na dan kad radi sam mi susjed rece ima i 539 .
U oranju tanjiranju neznam nisam uspoređivao a ni ne orem s malim tanjirao jesam trosi litru dve više.
Ako neko ima neki neispravan traktor to su opet druge fame.
Ali od 533 nemože manje trošit jer on je jako mal potrošač.
 
Da budem precizniji ima jos jedna razlika na nosacu kuke-poteznice....Ove plocevine kroz koje polazi klin su bile sa spoljne strane ovih nosaca ispod kardana,one su suzene i stavljene iznutra bas kao kod nosaca poteznice.Kuku sam uzeo na vasaru a poteznica je dosla na traktoru.Skoro sam u oglasima video slike kuke od malog Ursusa i isto su sire plocevine za klin,tj idu sa spoljne strane nosaca.
2mhtqhi.jpg
 
Taj ursuz nije bio dobar.
Dnevno ja ne mogu potrositi pun rezervoar sa ursuzom u branju.
Pa meni toliko ni rus ne trosi,bas sam brao sa njim pre neki dan, posto je ursuz imao neki kvar.
 
Taj ursuz nije bio dobar.
Dnevno ja ne mogu potrositi pun rezervoar sa ursuzom u branju.
Pa meni toliko ni rus ne trosi,bas sam brao sa njim pre neki dan, posto je ursuz imao neki kvar.

A radio je generalku pa eto on ga hvali jako .
A ima i 539 stavio nov motor iboš pumpa i dizne rađene sve super.
Ide ali i pije al ga i loži.
Jedan i drugi u dokle idu
 
Kod mene suprotno,motor ceka generalnu,odradice sejanje jos,a na prolece kompletna generalna na motoru,malo je reci da je zasluzio.Ali to i pored toga sto je los motor,potrosnja je smesna.Kod nas u selu ko god ima ursuza,prvo sto ce reci jeste mala potrosnja,to je kod njega najveca prednost,takav je.
Mi smo naseg sredili prosle godine kad se bralo po blatu,zaglavljivao sam se bar 20 puta sa beracem,pokidali smo mu i levu cizmu od silnog cimanja i slepanja,tu je i motor ostecen dobro,inace bi isao on jos dugo bez generalne.
 
Kod mene je 355 trosio kao i sad Rakovica 65 i 565 koji ga jedu po snazi.To sto sad radim sa ta dva traktora Ursus nije mogao kako treba,mucio se.Neznam kako je kod vas,kod mene ko se oprostio sa poljakom odmah je presao na domaci traktor.Zbog tog famoznog menjaca koji iskace izgubio sam prijatelja,zato sam odmah prodao traktor jer ga i moja deca voze,takodje je menjac iskakao,zao mi onoliko para potrosenih na taj problem i opet isto.Kostao me kao djavo.Daleko mu lepa kuca.
 
To sve stoji iskaču ima moj susjed stavio španer da drži inače opasno.
čizmu mjenjao to im boljka , hidrulik bez kardana mu ne radi ručice se ne daju prebaciti.
A inače meni se osobno ne sviđa daleko je od zetora po kvaliteti a nekom sluzi radi.
Koliko novaca toliko muzike.
Kad je slozio generalku poslije je pukao klip popola.
Pa ponovo brušenje radilice i jedan sklop mjenjat.
Dosta kvarljivi traktori koliko sam vidio na njegovom.
 
Bravo,imao sam iste probleme.Kvarljiv traktor za neki ozbiljniji obim posla,trazi dobro odrzavanje i to sam mu dao ali sve to dzaba.IMT i Rakovica sa mnogo krupnih neispravnosti rade posao,dok Ursus svaki kvar,vuci ga kuci,ili nema deo do sutra ili je nesposoban da dodje do kuce.
 
Sad ce neko reci,IMT je los traktor.Pogledajte,Ursus je odustao od te koncepcije traktora,i on je sad,tacnije vec vec odavno IMT-Massey Ferguson,cak ugradjuju i nase Rakovicine motore.
 
Taj Ursus koji se sada pravi nema veze za Ursusima od pre 15-tak i vise godina. Od tih starih je ostalo samo ime. Neko je nekada davno, na forumu postavljao slike stare fabrike u kojoj se vise ne cuje brujanje masina. Za vreme postojanja Ursus je proizvodio traktore pod licencom Massey-a, ali takav traktor nikada nisam video kod nas, verovatno se radi o malom broju proizvedenih primeraka.

ursus2812zboku.jpg
 
Kod mene je 355 trosio kao i sad Rakovica 65 i 565 koji ga jedu po snazi.To sto sad radim sa ta dva traktora Ursus nije mogao kako treba,mucio se.Neznam kako je kod vas,kod mene ko se oprostio sa poljakom odmah je presao na domaci traktor.Zbog tog famoznog menjaca koji iskace izgubio sam prijatelja,zato sam odmah prodao traktor jer ga i moja deca voze,takodje je menjac iskakao,zao mi onoliko para potrosenih na taj problem i opet isto.Kostao me kao djavo.Daleko mu lepa kuca.
Siguran sam da je ursus malo slabiji od rakovice i 565 ali sam isto tako siguran da je daleko manji potrosac, vec sam pisao o tome. Posedujem ursus-a 360 od 90 god kada smo ga kupili novog i do sada mi se ni jednom nije desilo da iskoci iz brzine pod opterecenjem, ono sto mi se desavalo na menjacu je to da ga ne izbacimo iz rikverca pa ga recimo ubacimo u 3 i onda zaglavi ali i taj problem smo resili. Po meni cini mi se svi bi hteli da kupe ursus-a 360 za 1800 eura i da sve bude dobro za mene je to mrsa od traktora, tako je uradio i jedan moj drugar pa ga je na kraju izasao na 4000 a da ne pricamo o izgubljenjim zivcima i vremenu. Jos jedna stvar u vezi majstora svi misle da sve znaju, pa taj moj drugar je jedan isti kvar popravljao tri puta. I na kraju da kazem da ne zelim bilo koga da ubedjujem u bilo sta, moja iskustva su takva i jednostavno zelim da ih podelim, evo i slike mog ursus-a, koji nikad nije farban i motor nikad nije otvaran
1.jpg
[/IMG]
 
Druze bez uvrede tvoj traktor sa slike-vidi se nije radio teske radove,njiva,suma,losi putevi,brda,kamen i slicno,a tu traktor najpre pokaze svoje nedostatke.
I moj 355 je bio kao nov i mlad ali kvar na kvar.
 
Nazad
Vrh