Ursus

Kad smo vec kod vazduha za prikolicu, kako se povezuju kocnice da koci i prikolica? Mislim, kakav mehanizam treba?
 
Ovo je riš ventil....dole se navrce crevo za duvanje guma....od starog creva navrni navrtku,ako je metalna onu rupicu popuni varom i stvar resena.
 
Ja sam kupio prosle godine taj cep. Ima posebno i mislim da sam platio oko 250 din.

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
Ne moze navrtku da popuni varom jer nece onda da puni bocu. Na ovom cepu sredisnji deo podize ventil dok se zavija pa tek tad vazduh ide u bocu.

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
Dzogi imam ja taj čep, samo nema tu šipčicu, ali pošto je čep metalni može da se probuši rupa na njemi i zavari šipčica odgovarajuće dužine. A možeš da staviš i drugi rišlang ventil, onaj petoletkin je dobar.
 
U gornjem postu pise i 355 i 335.Ako je 355 onda je ova slika.

xfs0us.jpg
 
Skinuo sam od jutros rezervoar jer ne mogu vise da ga gledam kako curi,varen je do sad na 3 mesta,sad cekam da se osusi pa da vidim gde pusta,ako ne moze da se zavari,ima li gde polovan a da ne cekam Rumu?
 
Ja sam juce ponovo skidao levu cizmu moga Ursule. Ovoga puta jer mi je levi tocak nesto slabije kocio od desnog i dobijao je od negde stalno vazduh pa sam posumnjao na kocioni cilindar u dobosu. Zamenio sam kocioni cilindar i paknove. Sad sam malo upotrebio mozak umesto snage pa smo nas dvojica zavrsili ceo posao za manje vremena, mada sam sad tacno i znao sta i kako ide.


- - - - - - - - - -

Jao ljudi opet imam neke probleme sa kocnicama. Sad je leva resena, ali je desna u medjuvremenu dobila vazduh. Kad je nadrukam da uhvati ono mi posle toga leva propadne pa moram da je drukam i ponasaju se nesto slicno kao vaga, kad jednu nagazim druga se podize. U principu levu kad druknem posle je sve ok dok ne nadrukam desnu, a ona kao da posalje vazduh u levu. Znaci sad mi ta desna zadaje probleme. Jel ima neko neki predlog sta da mu radim da bi mi kocila oba tocka?
 
Skini onaj duzi glavni kocioni i u njemu je klipic koji izjednacuje silu kocenja da ga predihtujes tj da se zamene gumice ili novi . Mogao bi da promenis creva od gl kocionih ka tockovima mozda ona flisiju vazduh obicno gde su uvrcu na kocioni cilindar u tocku .
 
Pa meni su glavni kocioni cilindri novi, tako da mi nije jasno da li oni mogu tako brzo da otkazu. A cudno mi je isto jer je taj desni kocio odlicno, a levi je zezao i sad mi nije jasno kako odjednom pocinje desni da zeza kad ga nista nisam dirao, samo levi. U svakom slucaju hvala na savetu, ako ima jos neko neki predlog neka napise.
 
Kod mene je tako. Skoro mi propadala leva kocnica pa sam zamenio gumice u cilindru. Radilo je neko vreme i evo ponovo pocela da propada

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
Cilindri mu skoro novi, prosto ne mogu da verujem da su tako brzo zajebali stvar. Kosjerac, molim te da mi pojasnis kakve to posebne cilindre da mu ugradim. Jel da mu i na desnu stranu stavim cilindar kao sto je na levoj ili? Razmisljam i da rasturam to pa da pogledam te gumice, ali vec gubim strpljenje. Imam jos malo drva da preteram s njim i da poorem nesto i moze u zimski san pa mozda i ne cackam nista vise. Moj kum mucio muke sa kocnicama i na kraju digo ruke od njih, sad mu samo rucna koci.
 
Nazad
Vrh