Ursus

U medjuvremenu sam nastavio sa personalizacijom mog Ursule, pa je tako dobio zastitu za stop svetla, nosac za testeru i PP aparat sa nosacem koji sam licno napravio.


Sledece u planu je takozvani "samar" napred za jedno 0,5 m drva i grifovana zica kao zastita za stakla, a i za vozaca.
 
Dobro me podseti. Jos nisam namestio. Rece kolega da mi nabavi neki extra povoljno pa da ubacim, ali jos uvek mi nije nabavio.
Nego ovih dana gledam za ovaj samar sto planiram napred da stavim i nikako da dodjem do resenja gde je najjednostavnije i najbolje da ga prikacim. Pa ako neko ima neku sliku kako je to reseno nek postavi. Ili neki savet kako da ga resim.
 
Ja sam napravio i tacno staje 0,5 m drva. Sutra cu da okacim slike

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
Kad stavis radio obavezno ubaci i disko kuglu. :ideja:

Za samar mi pade ideja da ga stavis na nosac tegova.Napravis da se navuce na one dve sipke sto nose tegove i stegnes tako sto na nosacu samara probusis rupu zavaris maticu i stegnes srafom,sa obe strane po dva steznika.Brzo se namesti ,brzo se skine.
 
9cb9f3a537ca1d830c3e61371b0ddd49.jpg
c250424e319d4371aee4549cd5a6b48e.jpg
c16d36ba082a4447cd3371fdcf48a6a1.jpg


Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
Ja sam pre svega hteo da mi taj samar bude teleskopski, znaci kad mi zatreba samo razvucem i gotovo. Medjutim nesto nemam mesta da ga tako napravim pa sam odustao od toga.
Ova ideja sto rece Sosara nije losa, ali bas tako jednostavno ne moze da se izvede jer bi bilo previse usko.
Ovo resenje kod Marka je jednostavno, ali nisam siguran koliko je sve to jako. Znam da je zadnji deo jak, ali ovaj prednji gde je klin je od dosta tankog lima pa mi se cini da i nije bas jako napravljeno.
Marko kad budes slikao "ram" izmeri i koja je duzina. Ja sam razmiljao da ga pustim u duzinu 70 cm, a visinu 70-80 cm i taman ima oko 0,5 m drva.
 
4a3d620cc5320f4865cb7183ca0b5d89.jpg
bd651a7318ae85c36bd73797b3737820.jpg


Jako je, ne brini. Metarska drva, 70 u duzinu i isto toliko u visinu. Tovario sam dok moze i jos drzi

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
evo malo slika ursusa c360 koji je blizu mene radio sumu. blokade nikako nema a reduktor zicom zavezan za sjediste.

photo-0007.jpg
 
Ja sam na jednog video da su zavarili rucicu reduktora

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
Meni izbacivao iz trece dok nisam zamenio utvrdjivac a reduktor nije nikad

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
Jako je, ne brini. Metarska drva, 70 u duzinu i isto toliko u visinu. Tovario sam dok moze i jos drzi
A jel ti ovaj ram od punog gvozdja? Deluje kao da je neki jaci sparing, koje su mu dimenzije?

Inace ja sad prvi put video da je nekom rucica reduktora vezana zicom, a sto je jos zesce izgleda da je i lomljena pa varena. Izgleda neki dobar domacin ga tera.
Na vise komada sam video da im je blokada neispravna, valjda strada taj neki deo sto ukljucuje unutra.

Juce sam cuo zanimljivu pricu. Kaze covek koji je kupio pre par godina nov 539 P da mu vise trosi nego C-360 kojeg je imao pre njega, a kojeg je takodje novog kupio. Ja ne mogu da verujem jer citam ovde po forumu da ih vlasnici hvale kako su mali potrosaci, a tu bio i jedan vlasnik 533 i on kaze " ma pricaju bre, trosi ferdza samo tako". Ja sam znao da su 355/360 mali potrosaci, ali sam ipak bio iznenadjen kad sam to cuo.
 
Isekao sam od ploce 10mm a stupci od obicne cevke. Dimenzije ne znam na pamet, sutra cu da izmerim

Послато са ONE TOUCH 4015X уз помоћ Тапатока
 
A jel ti ovaj ram od punog gvozdja? Deluje kao da je neki jaci sparing, koje su mu dimenzije?

Inace ja sad prvi put video da je nekom rucica reduktora vezana zicom, a sto je jos zesce izgleda da je i lomljena pa varena. Izgleda neki dobar domacin ga tera.
Na vise komada sam video da im je blokada neispravna, valjda strada taj neki deo sto ukljucuje unutra.

Juce sam cuo zanimljivu pricu. Kaze covek koji je kupio pre par godina nov 539 P da mu vise trosi nego C-360 kojeg je imao pre njega, a kojeg je takodje novog kupio. Ja ne mogu da verujem jer citam ovde po forumu da ih vlasnici hvale kako su mali potrosaci, a tu bio i jedan vlasnik 533 i on kaze " ma pricaju bre, trosi ferdza samo tako". Ja sam znao da su 355/360 mali potrosaci, ali sam ipak bio iznenadjen kad sam to cuo.
Neznam sad kakvi su ursuzi potrosaci ali ima razlike i kod istih traktora da jedan vise trosi, ja i rodjak smo jednom mjerili potrosnju isti smo posao radili obadva 539 su vukli prikolice stim da je moja teza od njegove i njegov je potrosi gotov 5 litara vise, kod mene je rotaciona pumpa kod njega liniska.
 
A jel ti ovaj ram od punog gvozdja? Deluje kao da je neki jaci sparing, koje su mu dimenzije?

Inace ja sad prvi put video da je nekom rucica reduktora vezana zicom, a sto je jos zesce izgleda da je i lomljena pa varena. Izgleda neki dobar domacin ga tera.
Na vise komada sam video da im je blokada neispravna, valjda strada taj neki deo sto ukljucuje unutra.

Juce sam cuo zanimljivu pricu. Kaze covek koji je kupio pre par godina nov 539 P da mu vise trosi nego C-360 kojeg je imao pre njega, a kojeg je takodje novog kupio. Ja ne mogu da verujem jer citam ovde po forumu da ih vlasnici hvale kako su mali potrosaci, a tu bio i jedan vlasnik 533 i on kaze " ma pricaju bre, trosi ferdza samo tako". Ja sam znao da su 355/360 mali potrosaci, ali sam ipak bio iznenadjen kad sam to cuo.
I ja sam imao 539 i ursus c360 i trosi ferga dosta bogami.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh