Ursus

Pre neki dan obecao sam slike,bice od koristi.

2a6oz2r.jpg


2evbuit.jpg


b4hlhc.jpg


11hz4vd.jpg


334nk12.jpg
 
Koje su gluposti ova nadvlacenja traktora.Ipak ne mogu da odolim da ne postavim video.Ursus iako nize zakacen i nesto slabiji i laksi ne popusta pred IMT 560.
 
To mi je od uvek bilo zanimljivo koliko je mocan u praksi i koliku vucnu silu ima,a navodno je 45ks do 52ks.Gledam ovi kod mene sto akaju po sumama nemaju problema sa menjacima sem sto svakom izbaca iz brzine,obicno iz trece.
Nego koliki je neki minimum nafte u rezervoaru od 355/360 da se ne ugasi na brdovitom terenu?
 
Ne znam gde su pronasli te podatke 45 i 52 ks....u knjizi iz koje sam preslikao šeme sto sam postavio za 355 lepo pise 55ks,kod mene u obe saobracajne za 360 pise 60 ks.Valjda ovi u supu znaju koliko ks ima koje vozilo.
Bilo kako bilo i koliko god da ima ks ide ko azdaja.Ne boji se nijednog favorizovanog traktora.

Ispod trecine rezervoara ne idem u brdo...u ekstremnom brdu iznad polovine,obicno oko 2/3.Zavisi od posla.Njivu sa najvecim nagibom kosim i baliram i uvek gledam da bude minimum 2/3 jer je nagib skoro pa vertikalan. :osmeh:
 
Sto se tice ovih u SUP-u nista ne znaju, meni su na Zetoru 7245 napisali da ima 72 KW sto je 96,55 ks.:off_topic:
 
Poslednja izmena:
Ja se na te u SUP-u ne obazirem jer ako ne pogrese nesto nisu zivi.Nego citao sam u uputstvu za upotrebu da 355 onaj stari tip ima 45ks i stvarno kod kuma na plocici pise 45ks,a moj noviji tip sa S4003 motorom pise da ima 49ks,ali na plocici ne pise snaga vec samo u saobracajnoj.Kod komsije na 360 na plocici isto nema podatka koliko je ks,a saobracajna kaze 52ks kao i neka upustva za upotrebu.Mada,realno deluje kao da je jaci.Gledam kum ore sa 2x14,a ne znam da neki drugi traktor od 45ks isto to moze.
 
Pa isto tako pise i za LTZ T40 da ima samo 40sk.. A stavite ga pored IMT 539 moze da ga ponese u kutiji za alat...

T40 se ne plasi Ursusa u vucnoj sili nikako...
 
Samo sam naveo primer da su na nekim traktorima pisali te konje kao odokativno...

Sad mali YTO ima 45ks a T40 samo 40ks... Kad uporedim ta dva traktora deluje smesno da je ovaj Yto jaci...
 
Kod rodjaka ima plocica sa snagom motora na 355 i koliko se secam je 42ks. Na nekim sam vidjao 46ks.mozda i jeste nerealno ali po nekim pricama u ono vreme izgleda da se lagalo i smanjivala snaga donekle zbog carinskih i poreskih dazbina pa bi bili konkurentniji. Jer po meni ursus jeste tezak i dobro usaglasen prenos ima sa motorom sto ga cupa u skoro nemogucem ali kad treba da potegne nesto na snagu onda se to odrazi u nemoci.Prema tome snaga je skinuta donekle ali ne previse.T40 isto ima isti motor sa samo razlikom u pumpi gde je pojacan i to sa nekoliko verzija. Najstarija verzija je i najslabija i samo 1600 obrtaja daje. i sve je to mereno po starim SAE normama koje su netacne i ko zna kojim jos. Po meni zapremina motora donekle moze samo da da pretpostavku o snazi kolika bi bila otprilike sa slicnim traktorima iz tog vremena. I sto je za traktor jos bitnije to je obrtni moment kojeg svi zanemaruju
 
Jeste, zato (carina/porez) i variraju kw (ks), a i zbog razlicitih standarda. Zato su i kolegi na 7245 turili tu vecu cifru (mada u ovom slucaju mozda i nije namerno), jer je tad i veci porez.
Ima i do "reklame":
Napr. mali ursus ima ~30 ks, a kad je uvezen (iz Poljske preko Hrvatske) je deklarisan kao da ima 35 ks (jer je "protivnik" ferguson 533, koji se vodio kao da ima 33 ks, pa onda ovi turili nalepnice 335 umesto 330 (dobro, ima i razlike izmedju 330, i 335 ali ne u motoru...), i rekli da traktor ima 35 ks da bi ga bolje prodali...).
 
Ne znam gde su pronasli te podatke 45 i 52 ks....u knjizi iz koje sam preslikao šeme sto sam postavio za 355 lepo pise 55ks,kod mene u obe saobracajne za 360 pise 60 ks.Valjda ovi u supu znaju koliko ks ima koje vozilo.
Bilo kako bilo i koliko god da ima ks ide ko azdaja.Ne boji se nijednog favorizovanog traktora.

Ispod trecine rezervoara ne idem u brdo...u ekstremnom brdu iznad polovine,obicno oko 2/3.Zavisi od posla.Njivu sa najvecim nagibom kosim i baliram i uvek gledam da bude minimum 2/3 jer je nagib skoro pa vertikalan. :osmeh:
Mislim da je kod mene u saobracajnoj 47ks za 355
 
Kod rodjaka ima plocica sa snagom motora na 355 i koliko se secam je 42ks.
U uputstvu pise da mu je to snaga na izlaznom vratilu,znaci na kardan,a snaga motora 45ks.Kod kuma bas pise 45ks.Kod mene u saobracajnoj 36kw sto mu dodje 49ks,a toliko ima i po uputstvu.
Inace sam primetio da je bas mali potrosac i u odnosu na manje i slabije traktore.Ja sam moj skoro uzeo pa me malo i sramota da napisem koliko malo trosi dok ga detaljno ne istestiram,ali mogu reci da drasticno manje trosi od T 40.Kolega Vladj mi je pisao potrosnju za njegov T 40 pa po tome znam.
 
Kod mene pise 44kw/60ks.Koliko god da ima,ne stidi se nijednog traktora oko 60ks.A sto se tice ovih oko 45ks razlika u snazi je vise nego ocigledna.
Motori nose tri oznake najstariji 350 s4001,zatim 355 s4002 i 360 s4003.
 
Nazad
Vrh