Ursus

Bravo Cirko bas bih voleo da ga dobijes u amanet pa preneses iskustva onako iz prakse :bravo: ko zna mozda se odlucim da i ja nesto tako uradim sa mojim . ::suncanje::
 
Ako mi ga deda posudi ili cak ako pristane da mi ga proda 9povoljno) posto je zreo za remont odmah krecem sa tim poduhvatom...

Vuca ce biti od Uaz-a 101%.. Nemam potrebe kupovati traktor te snage sad inace bi namerno kupio Ursusa da to pokusam... Meni pre treba nesto od 160ks nego od 60... :haha:
 
Ma gume su potrosni materijal.. Uskladio bi se i sa 16 gumama.. Sa 20 napred stajao bi nagnut unazad.
 
Jesu potrosni materijal ,ali kostaju 300 evra.I tako 300 ovde 300 onde..pa ovo 300 pa ono 200 i kad se sve sabere nije to bas jeftina investicija kako racunamo odokativno.

Sa 16" ce da vrti bez veze i nece imati efekta.20" je vec sasvim druga prica.
 
Ma velika je 20 guma za njega... Ma nemoze da se skupi vise od 500-600e ni u ludilu... Reduktor je najskuplji.
 
Jeste Ciro da se vuca od Uaz-a najbolje slaze sa gumama 16",ali je pitanje koliko je on sposoban sa tim tockicima na prednjoj vuci.Zato ja mislim da je bolja GMC sa tockovima 20" jer su pogodniji za traktor te klase.Mada,kako god bilo meni bi bilo drago da ti uzmes tog Ursus-a i da mu ugradis prednju vucu i da nam onda ovde detaljno objasnis sta,kako i koliko.
 
Pazi dosta sam citao o tome jel sam hteo to da pkusam.. Prosle godine zamalo ne dobih tog ursusa jbg.

Gume 20 su prevelike za njega ja sam ubedjen,vuca od Dzemsa mora da se suzava,i plus stoji nagnut pozadi.. Za traktor od 50ks to je sasvim dovoljno.. PA moj Belarus napred ima 20 gume i to je OGROMNO za Ursusa...
 
Nisu prevelike,taman.Mozda stoji malo nagnut kad su prednje kao nove,a zadnje lose,ali na kraju krajeva podige se pozadi na cizme.Recimo mali Store 404 ima prednje 20",a ti uporedi njega i 355/360.
 
Zetor u istoj klasi nosi napred 24" gume.Tako da 20" nisu velike vec sasvim taman.
U MTZ temi clan Atozz pisao da je prednja vuca zezala sa gumama 7,50-20 a kad je stavio 11.00-20 radi perfektno.Ista colaza a dve dimenzije i sa vecom dimenzijom nije imao problema.
Tako da zaboravi 16" gume vec nakalemi 20" na UAZ-ov diferencijal kad si vec resio. :osmeh:

Ima na you tube snimak u radu(mislim da vuce setvospremac) sa 16" gumama i samo vrti bezveze,nema efekta.Cim ga pronadjem postavicu da vidis i sam ako nisi vec gledao.:osmeh:
 
E Uaz odmara do daljnjeg...

Na njegove diferencijale sam planirao da na dole spustim 4 cizme od LTZ T-40 od prednjeg mosta da dobijem visinu UAz-a najmanje 70cm od zemlje.. :osmeh: To mi je idalje zelja..

Mozda su mu taman ja na Belarusa imam napred 13.6-20 i to je presiroko za Ursusa...

Ursusu bi stajale napred te gume ako nazad ima 16.9-28..
 
Poljaci najvise stavljaju dif od Robur 4x4,vojni kamion iz fabrike IFA,gume 18" (kao na TAM-u 110).Tako da tim gumama odgovaraju 11.00-20 koje se kod nas koriste.Stavljalju i od Uaza ali znatno redje sa gumama 16".Slovenci stavljaju dif od Dzemsa + glavcine i felne od TAM 5000 i gume 8.25-20.Vidjao sam po netu slike da su stavljane i vuce od Zetora.
Poljaci ih jos i friziraju sa sklopovima od Zetora 7011.
 
Volim i ja to pojacavanje motora ali ipak je Belarus neprikosnoven da mu nabudzis motor.. :osmeh:
 
Ma ovo je po meni i vise nego idealno uskladjeno.

Jedino sta nemogu da prezvacem na Ursusa je taj menjac gore i sto se tako salta!!! Uf zbog toga bi ga zapalio!!!
 
I ja sam tako mislio za rucicu menjaca dok ga nisam kupio_Onda sam shvatio da je jako prakticna i zgodna za saltanje.Jedino sto kod mene tesko izbaca iz brzina pa mi tu malo pravi problem.
 
Vise mi se svidja kako idu sa 20" gumama nego sa ovim malim.Bar je moj utisak takav.

Lako bi naucio na gornji menjac i saltanje.I kad naviknes na gornji menjac...kad se penjes i silazis na neki drugi traktor zapalio bi njega jer zakacis za donji menjac.:osmeh:
 
Nazad
Vrh