Ursus

Provjeri O-ringe na cjevcici koja vodi ulje sa pumpe prema razvodniku.Ona ima dva O-ringa.Na dijelu koji ulazi u kuciste dif. i na dijelu koji ulazi u dekl.Izvadi je i zamjeni oba O-ringa(gumice).
Hvala :),odradicemo i to.Sad on ima jos veci problem,jutros da ga upalim kad ono fontana vode iz auspuha :spavam:,prosle godine isti problem,menjali dihtung na glavi,sad verovatno isti posao nas ceka.Inace traktor je sejao sa sestorednom nodetkom,steta je ne sejati sa njim,mnogo zahvalan traktor,malo trosi,okretan,dusu dao za setvu.Ne verujem da mu je sejalica teska,on je dize ko od sale,isao sam sa njim na dolmu(bedem,nasip),i nije ni blizu bio da se podignu prednji tockovi,ako je dolmu preziveo,onda na ravnici mogu da ga teram kako hocu.Sad inako drugi traktor seje,posle setve cemo da ga popravljamo.
 
Za sta sluzi mali cep crvene boje na otvoru za kvacilo, gledano s leve strane kod C-360. Ne znam gde se podmazuje kvacilo tj osovina kvacila. Da li moram da skinem poklopac ili nekako drugacije?
 
Hvala vasovac.
Naime u poslednje vreme nekoliko puta mi je pukla poluga kvacila, a to je samo usled nepodmazivanja. ::sramota::

Ja sam u prirucniku procitao da se kvacilo podmazuje litijumovom mascu, ali to ne moze kroz cep?
 
Poluga kvačila je klasičan problem na Ursusu. Umjesto nje ugradi lanac.
Na osovini bi trebale biti mazalice, a u onu cijev kapni samo koju kap, ne više.
 
Davnih dana nabavljena druga mislim da je od torpeda al nisam siguran , koja ima bas masivne krajeve i to sa obe strane poluga i provucen saraf tako da je dosta trajnije .
 
Jel može neko ko ima Ursus 335 ,da mi kaže čemu služi onaj crveni šaraf, koji se nalazi na poklopcu hidraulike sa leve strane.Nemam sliku da pokažem,znači kao što se ručice za hidrauliku nalaze sa jedne strane taj šaraf se nalazi sa druge strane.
 
Jedino što mi pada na pamet je izlaz za ulje za drugo crevo

Evo našao sam sliku na ovaj šraf sam mislio crvene boje,i kad se odvrne izgleda kao obični čep

2afcwer.jpg
 
U planu mi je kupiti plug dvobrazni hidraulićki okretać a na ursusu c-360 imam samo jedan izvod hidraulike pa me zanima kad ugradim i drugu cijev za povrat dali je to sve što treba da bih mogao okretati plug
 
Evo kako sam resio one nosace kuke sto sam se raspitivao za njih.

Sve sam vec imao kod kuce pa mi je najjednostavnije i najjeftinije bilo da ih sam napravim.
 
U planu mi je kupiti plug dvobrazni hidraulićki okretać a na ursusu c-360 imam samo jedan izvod hidraulike pa me zanima kad ugradim i drugu cijev za povrat dali je to sve što treba da bih mogao okretati plug

Ursus c-360 ima fabrički dvostranu hidrauliku samo što je kod vas verovatno namontiran samo jedan izvod. Ispod sedišta gde je priključen jedan izvod ima mesto za drugi samo je verovatno još sa fabričkim čepom, Obeleženo je strelicama.
 
Ursus c-360 ima fabrički dvostranu hidrauliku samo što je kod vas verovatno namontiran samo jedan izvod. Ispod sedišta gde je priključen jedan izvod ima mesto za drugi samo je verovatno još sa fabričkim čepom, Obeleženo je strelicama.

Da ima strelica.
Znaći samo rućica za kipu dole ili gore.
 
Na jedan izlaz gura ulje a na drugi vraća, iliobrnuto zavisi u kom polozaju je ručica znači nemože dizati dva klipa u isto vreme
 
@djagro ,ako je na plugu jednosmerni klip za okretanje onda je dovoljna samo jedan cev,a ako je dvosmerni klip trebaju dve cevi.

@vlada88, kada kipujes rucicu pomeris da izvrsis radnju,kljunovi krecu dole.Do jednog odredjenog momenta kljunovi rade gore dole,u berbi a kada krene kipovanje,tj kada rucica predje taj moment kljunovi idu dole a bunker krece gore.Lako se to oseti pod rukom,par podizanja spustanja i uhvati se moment kada sta reaguje.
Ima o tome opsirnije pisano u ovoj temi,sta i kako funkcionise.

@Aco ovo je varijanta uradi sam.:ppozdrav: Bitno je da funkcionise.Koliko sam primetio ugradio si kuku?
 
Nazad
Vrh