Ursus

Kad ubacis preko menjaca svaki uji,moja oba uje u tom rezimu rada.Brzina ujanja zavisi u koju si brzinu ubacio,nizi stepen sporije uji,brzi steen brze uji,najsporije uji u prvoj a najbrze uji u petoj.,to znaci kad krene da kipuje brzina kipovanja zavisi od brzine u koju si ubacio,najsporije dize prvom ,pa tako redom,najbrze dize petom.
Kardan kada je ukljucen u krajnji donji polozaj vrti nezavisno od kretanja traktora.sledeci polozaj je neutralan tj iskljucen,zatim ide polozaj 3 a to je preko menjaca i kardan ce se vrteti samo kada je traktor u hodu u sporim brzinama,cim staje traktor staje i karan i zadnji gornji polozaj je pogon pumpe preko menajca,menjac u brzini reduktor u neutral ili u spore brzine a kardan ne vrti.
U prvom polozaju rucice kardana poluge i kipa ce raditi i vrti kardan ,u neutralu nista ne radi, u trecem polozaju poluge i kipa ne rade a u cetrvrom rade poluge i kipa a kardan ne vrti.
- - - - - - - - - -

Razvodnik regulise to sto si zamislio da oba klipa budu podignuta,prvo jedan pa da zadrzi a onda i drugi.

- - - - - - - - - -

Stigao jos jedan 360 87.mo godiste,3400 kostao,radi kao doksa trunke dima nema,kocnice zakivaju,kvacilo meko,salta kao u sir,diferencijal tih,volan sa svih 6 tegova se mota malim prstom,peta pun gas pustim ruke sa volana i mogu voziti do Japana i nazad.Kad sam ga probao sve je bilo kako je kolega @grunt rekao,i jedini je zadovoljio od svih koje sam probao.Kolega svaka cast.
6gcrxt.jpg


316oqw6.jpg
 
Kad ubacis preko menjaca svaki uji,moja oba uje u tom rezimu rada.Brzina ujanja zavisi u koju si brzinu ubacio,nizi stepen sporije uji,brzi steen brze uji,najsporije uji u prvoj a najbrze uji u petoj.,to znaci kad krene da kipuje brzina kipovanja zavisi od brzine u koju si ubacio,najsporije dize prvom ,pa tako redom,najbrze dize petom.
Kardan kada je ukljucen u krajnji donji polozaj vrti nezavisno od kretanja traktora.sledeci polozaj je neutralan tj iskljucen,zatim ide polozaj 3 a to je preko menjaca i kardan ce se vrteti samo kada je traktor u hodu u sporim brzinama,cim staje traktor staje i karan i zadnji gornji polozaj je pogon pumpe preko menajca,menjac u brzini reduktor u neutral ili u spore brzine a kardan ne vrti.
U prvom polozaju rucice kardana poluge i kipa ce raditi i vrti kardan ,u neutralu nista ne radi, u trecem polozaju poluge i kipa ne rade a u cetrvrom rade poluge i kipa a kardan ne vrti.
- - - - - - - - - -

Razvodnik regulise to sto si zamislio da oba klipa budu podignuta,prvo jedan pa da zadrzi a onda i drugi.

- - - - - - - - - -

Stigao jos jedan 360 87.mo godiste,3400 kostao,radi kao doksa trunke dima nema,kocnice zakivaju,kvacilo meko,salta kao u sir,diferencijal tih,volan sa svih 6 tegova se mota malim prstom,peta pun gas pustim ruke sa volana i mogu voziti do Japana i nazad.Kad sam ga probao sve je bilo kako je kolega @grunt rekao,i jedini je zadovoljio od svih koje sam probao.Kolega svaka cast.
Neka je srecna kupovina i da te dobro sluzi URSUS.
Nego mene zanima u cemu je problem na mom pa hidraulika radi samo preko menjaca?Znam ja za sve polozaje i sve to,ali u nekom drugom polozaju nece.
 
Hvala kolege.
Aco koliko shvatam princip rada hudraulike,moze biti problem u razvodniku.Jer po knjizi preko menjaca kada je ukljucena leva rucica poluge ne bi trebale da rade kao ni kipa,a kod tebe je obrnuto.
Ako je neko imao slican problem njegovo iskustvo bi dobro doslo.
 
Naso sam resenje problema,ili bar mislim da jesam,na drugom forumu.Tamo su ljudi imali problem da se neki mali zupcanik koji je osiguran maticom pomeri ili cak ispadne,kad se matica odvije.Kazu da u tom slucaju hidraulika radi kao kod mene,a da je jednostavno da se skine pumpa hidraulika i da se vrati taj zupcanik i matica na mesto.Videcu kad dobijem malo vise vremena da skinem to i da vidim da li je u tom grmu zec.
 
Poceli radovi oko kocnica,koja je ovo robija bila skinuti,nikad nije otvarano.Danas zadignuta kabina i skinut levi komplet bocni reduktor,i on malo zamastio pa da kasnije ne bih se zezao i on ce biti malo precesljan.
 
Naso sam resenje problema,ili bar mislim da jesam,na drugom forumu.Tamo su ljudi imali problem da se neki mali zupcanik koji je osiguran maticom pomeri ili cak ispadne,kad se matica odvije.Kazu da u tom slucaju hidraulika radi kao kod mene,a da je jednostavno da se skine pumpa hidraulika i da se vrati taj zupcanik i matica na mesto.Videcu kad dobijem malo vise vremena da skinem to i da vidim da li je u tom grmu zec.

Ja bi pretpostavil da je do tog zupčanika na pumpi, i obavezno stavi osigurač matice da opet ne spadne. Šta se tiče S i P ručice probaj sa jednom rukom povlačit lagano tu ručicu, a sa drugom ručku kojom dižeš hidrauliku. Kod mojeg kad je ručka dokraja gore ili do kraja dolje isto se neda prebaciti, ali dok je negde u sredini sa palcem samo pogurnem u željeni položaj, mada to na retko kojem i radi kako treba pa se i ne mučim previše oko toga! :)
 
Poceli radovi oko kocnica,koja je ovo robija bila skinuti,nikad nije otvarano.Danas zadignuta kabina i skinut levi komplet bocni reduktor,i on malo zamastio pa da kasnije ne bih se zezao i on ce biti malo precesljan.
Ako slažete kočnice, onda obavezno izmjenjajte sve semeringe i pazite kod ubacivanja reduktora da se ne oštete semerinzi. Šperu isto pritisnite i zaglavite nečime da se poslje ne mučite kod ubacivanja reduktora.
 
Naso sam resenje problema,ili bar mislim da jesam,na drugom forumu.Tamo su ljudi imali problem da se neki mali zupcanik koji je osiguran maticom pomeri ili cak ispadne,kad se matica odvije.Kazu da u tom slucaju hidraulika radi kao kod mene,a da je jednostavno da se skine pumpa hidraulika i da se vrati taj zupcanik i matica na mesto.Videcu kad dobijem malo vise vremena da skinem to i da vidim da li je u tom grmu zec.
To da se desi,hidraulika u opste ne bi radila.Malo pre smo mi kod kuma menjali pogon pumpe,pa sam video kako izgleda.
 
To da se desi,hidraulika u opste ne bi radila.Malo pre smo mi kod kuma menjali pogon pumpe,pa sam video kako izgleda.

Radila bi jer veliki ursus ima dva zupčanika za pogon pumpe, preko brzina i direktno. U večini slučajeva ispadne prvi pa ne radi direktno nego samo preko brzina. Bdw, preko brzina ga nije pametno terati dalje od treće jer bi se na duže staze znala razletjeti pumpa hidraulike!
 
Ja sam prebacivanje iz "S" u "P" uvek pokusavao sa skroz podignutom rucicom,a pokusacu i da menjam polozaj rucice hidraulika dok povlacim iz "S" u "P".Mada kako sam shvatio to mu ne smeta sto je u "S"?
Sto se tice tog zupcanika,kazu ljudi da su imali taj problem i da su ga tako resavali,a imam i sliku pumpe i zupcanika gde se vidi da je poseban zupcanik za pogon preko menjaca.Videcu kad rasturim sta je u pitanju i postavljam slike.
 
Da li je nekom od clanova foruma upustala prednja vuca na Ursusu C 1214 ili C 1614 (pod upustanjem podrazumevam da se ukljuci i iskljuci nekoliko puta u sekundi dok je traktor vruc u opterecenju). Pumpa je nova i ima pritisak od 12 bara posle 4-5 sati rada(kad se ulje bas ugreje) i lamelice su nove. Hvala unapred.
 
Imam jednog drugara koji je kupio Ursus 355.
Sada hoce da ugradi prednju vucu, nasao diferncijal od Rovera. Kaze da odgovara.
Nego ako neko zna odakle da uzme izvod za prednju vucu?
 
Treba mu kompletan reduktor od ispod sto se montira.. Samo to kosta bas fino... Taj reduktor je od zetora i tesko se nalaze i ako se nadju traze za njih malo bogatstvo..
 
Nije mala stavka.Kontaktirao sam Poljake koji su ugradjivali prednju vucu i rekli su da ih je kostalo 2000 evra,koji evro gore dole.Toliko izadje kad sve saberu:prednji diferencijal,reduktor,kardan,felne,gume,hidraulicni volan,materijal za vesanje prednjeg diferencijala i ruke majstora.
Ovu cenu je izneo i neko od clanova koji je ugradio,cini mi se da je bilo negde u temi o tome reci.

Sve u svemu za te pare se moze uzeti stariji 355 ili dodati jos nesto novca i uzeti 360.I imati dva traktora.
Brena je Brena al dvaput je dvaput.:osmeh:
 
Mislim da je bas ovde na forumu pisano da ima taj reduktor za prednju vucu da se kupi nov kod nas i spominjana je neka cifra od 300 i kusur evra i jos jedan zupcanik treba da se ubaci da bi reduktor dobio pogon.Koliko sam ja shvatio u sopstvenoj reziji sa diferencijalom od DZemsa izlazi oko 1000e.Naravno servo dize cenu,ali mislim da je 2000e previse,odnosno da se ne isplati ulaganje.Ja licno dosta razmisljam o ugradnji prednje vuce,ali kad bi moglo da se odradi sa recimo 1000 evrica.
 
Nazad
Vrh