Ursus

Prekjuce sam se malo ponovio,kupio sam ursusa c360. Sad za koji dan mu radim kocnice,verovatno cu ih preradjivati,pa bice i slika koja.
 
Po mome netreba ništa prepravljati jer ursus sam po sebi ima vrlo kvalitetne kočnice, možda i jedne od najboljih na starim ragama te klase, ako se sve uradi kako treba. Potraži samo kvalitetne delove i nemaš straha, za cca 150€ složiš kočnice da love vrhunski godinama.
 
Jel kupovao neko u skorije vreme sajlu obrtomera za C-360?Interesuje me posto je i gde bi mogla da se naruci?

Ja sam isto kupovao pre oko 2 godine, cena je bila 450 dinara. Radnja se nalazi u Nisu "Univerzal - SASA". Covek drzi program za Ursus, Zetor i Univerzal. Salje i brzom postom. A delovi, koliko sam mogao da primetim, konkretno za Ursus, stizu iz Poljske.
 
Ursusdzije kako kod vas radi ona rucica za kardan kad se povuce u poslednjem polozaju ka sedistu na 355/360?Ja sam primetio da se teze ubaca i jako tesko izbaca iz tog polozaja u kojem treba da radi samo pumpa preko menjaca.I jos me interesuje za onu rucicu sto ima polozaj "S" i "P",jel moguce da nece da dize hidraulik ako rucica nije bas ni u jednom polozaju nego je negde izmedju?Ili je mozda nesto drugo u pitanju?
 
Probaj odvi šaf na poklopcu koji sluzi kao osigugurač pa onda vidi kako se ubacuje u taj položaj.A što se tiče ručice za fino podešavanje meni ona nije nikad radila.
 
Ta leva rucica kada ponekad nece da se pomeri ubaci u neku brzinu i malo pusti kvacilo i ici ce . Sto se tice s i p ne radi izmedju . P ti skoro i ne treba jer na s kada je skroz spustena rucica ne radi pozicioni hidraulik ,
 
Kao sto rekose kolege,proveri utvrdjivac,ali pre je do samog saltanja,ubacis u neku od brzina,zavisno kojom brzinom treba da radi pumpa,ili izbacis pa onda iskljucis videces sam kako najbolje i najlakse funkcionise saltanje leve rucice.
Rucica za prebacivanje sa plivajuceg na kruti hidraulik radi ili u s ili u p polozaju.S polozaj je plivajuci, P je kruti hidraulik.
Ako imas knjigu uputstvo za rukovanje i odrzavanje tu je sve opisano kako se koriste rucice.Ako treba slikacu stranice pa cu postaviti.
 
Hvala vam ljudi.Ja se jos upoznajem sa tim nekim finesama pa zato zapitkujem.Ta rucica sto ima polozaje "S" i "P" je blokirala u "S" polozaju,a ja sam joj naprskao WD 40 i malo cimao tamo-vamo i nisam uspeo da je razradim da predje u "P".Imam i upustvo za rukovanje nego mi je bolje da se raspitam kako stvari stoje u praksi.
 
Pokusaj da izbijes stift koji drzi tu rucicu koja ti je zaribala pa je skini a unutra sigurno ima o ring gumica ispod rucice pa si verovatno dzabe prisko wd . Malo kucni zagrej al osecajno ...

E sad da pitam i ja nesto a to je rad sa spoljnom hidraulikom ili ti kipom . Dali postoji mogucnost da se na jedan izlaz spoji jedan klip i on se recimo razvuce / podigne i drzi teret a na drugi da se prikljuci drugi klip i da se on razvuce / podigne bez da se spusti teret vezan na privi izvod ?
 
Nije moguce, koliko sam ja prostudirao tu hidrauliku. Ako prkopcas izvod na jedan klip (cilindar) on se spusta dok podizes drugi klip. Tako da odvojeno koristim ga samo na beracu.
 
U kucistu S/P rucice ima opruga,bar tako kaze knjiga,izbij stift skini rucicu i vidi kakva je ta opruga dal ona ne koci.

Hidraulika radi sa 2 jednosmerna klipa ali ne kao sto si naveo da jedan drzi teret a drugi da se pocne dizati.Kad se jedan digne,i kad krene da se dize drugi ovaj prvi se automatski spusta,i tek kad se spusti onda drugi krece da se dize.Rucica dize klipove jedan u donejm polozaju a drugi u gornjem polozaju,na plivajucem rezimu kad se zakaci u treci polozaj spuste se prirodnim padom.
 
Jasno znaci jedno crevo + povrat ulja na to jedno prikljucen razvodnik i onda dobijam sto sam hteo ...
 
Danas nista nisam mogao da probam niti da cackam oko traktora sto se tice onog o cemu smo pisali.Danas mi je drug kupio sajlu obrtomera u UNIVERZAL SASA u NI i sutra mi donosi,a cena je 480 RSD.
 
Drugari mozda sam vam vise i dosadan,ali imam jos pitanja u vezi mog URSUS-a.Primetio sam da mu hidraulika radi samo kad je rucica za kardan u cetvrtom polozaju,odnosno krajnjem polozaju ka sedistu.Tad je pumpa pogonjena preko menjaca koliko znam.Ubacim ga u 4. ili 5. brzinu i na ler gas bez problema podigne preko 200kg,a u ostalim polozajima vrti ono vratilo,ali hidraulika ne reaguje.Takodje se cuje i neko zujanje kad ubacim u cetvrti polozaj preko menjaca i pustim kvacilo.Pa me sad interesuje jel zna neko sta bi tu mogao da bude problem?
 
Nazad
Vrh