Ursus

Ako je crni dim onda nije ulje, znaci nisu gumice na ventilima. Kod mene je bio slican problem i u pitanju je bila pvp i rastelovano predpalenje.
 
Prije 5 g sam kupio ursus c_360 kojije onda malo dimio na auspuh u oranju, tada je majstor rekako da nema ursusa koji nedimi u oranju. sada je poćeo već dobrano dimiti i sa praznom prikolicom, ulja ne troši.
Jedan majstor kaže da su u pitanju gumice ventila , drugi da on nema gumice na ventilima i da nezna što raditi treći opet da je to ursus.

Stvarno imate strucne majstore nema sta . Gumice nema na ventilima ali se vodjice ventila znaju rasklimati no nije to toliko primetno na snagu ... Tvoj su problem dizne . Normalno je da kad je hladan da malo dimi plavo sivo . Pod punim opterecenjem da malo dimi crno al ne da vuce kobasicu dima kada je vuce vadi dizne bez daljnjeg . Kvalitetne se malo teze nalaze pa ...
 
E sad sta mene zanima: c360 1990 godiste zadnja serija, da li su njima fabricki ugradjivali bocne reduktore sa glavcinama od Zetora?Video sam jedan 360 sa zadnjim glavcinama od Zetora a prodavac tvrdi da je to fabrika ugradjivala.
Sta moze biti uzrok lomljenja rucice za prebacivanje hidraulike sa plivajuce na krutu,polozaji S i P.Stoji u P polozaju i nisam uspeo rukom da je vratim na S, a nisam nesto ni zapeo,kad je vec slomljena.Za ovo tvrdi da je zardjala rucica pa deca ( koja imaju oko 30 godina)slomila kad su farbala traktor.
 
Majstor koji mi je rekao da su dizne je mehanićar za JD.
Dali bi imalo smisla mjeriti kompresiju motora.
Boš pumpa je bila kod bošiste i kaže da je uredu
 
Mora da je spavao napolju pa je zardjala a deca jaka u rukama :osmeh:
Prvo sam pomislio da nije gde sta unutra zapelo pa na silu prebacivali i krknuli je derani.I bolje da pitam iskusnije da li sta unutra moze da zapne ili je samo rdja potencijani uzrok.
 
Uglavnom se uvijek zajedno pregleda PVP i dizne.Ako i ima problem prvo se provjeravaju dizne pa onda PVP.Ovako se radi kad vlasnik nije financijski dovoljno jak.
 
Uglavnom se uvijek zajedno pregleda PVP i dizne.Ako i ima problem prvo se provjeravaju dizne pa onda PVP.Ovako se radi kad vlasnik nije financijski dovoljno jak.

Retko kad pumpa cikne . Ne znam sta se kod nje pregleda no ovde ne rade sa njom nista tj spoje je na njihove dizne od stola , koje su na desetom pritisku ., i tako mere punjenje tacno do mog ... a dizne spajaju na stub i gledaje kada otvaraju i dali prase .
 
Tacmo stanje motora i glava al ti to ne znaci mnogo posto on ide ok i kada je malo potrosen . Ako ne dira ulje kako kazes sumnjam da su kompresione karike istrosene .

Ako krenes meriti komp onda ako otkrijes da je nekom cilindru mala tada naspi malo ulja u stublinu pa ponovo premeri ako je komp bolja onda je do karika ako nije onda su ventili problem . potroseni rasklimane vodjice pregoreli ...
 
Prije 5 g sam kupio ursus c_360 kojije onda malo dimio na auspuh u oranju, tada je majstor rekako da nema ursusa koji nedimi u oranju. sada je poćeo već dobrano dimiti i sa praznom prikolicom, ulja ne troši.
Jedan majstor kaže da su u pitanju gumice ventila , drugi da on nema gumice na ventilima i da nezna što raditi treći opet da je to ursus.

Ursus nema nikakvih gumica na ventilima, tako da to otpada automatski. Mogu se rasklapati vodjice ventila, ventili al nije to nista strasno za ursusa. Nosi pumupu i dizne kod bosiste, zajedno! Moze biti da je pumpa dobra, al lose dizne, a moze biti da su oboje u defektu.
Obavezno ocisti zracni filter, rastavi, izvadi sace (zica, morska trava) zavisi koji je, operi ga u nafti, promijeni ulje u filteru. Zna dosta muka zadati i taj filter.
 
Ne znam za Vas prijatelji, ali nagledao sam se svakakvih majstora. Svi resavaju problem od kraja, ili iz sredine. Kad motor dimi crno, znaci da odnos goriva i VAZDUHA u cilindrima nije optimalan. Shodno tome pristupa se proveri svih delova tog sistema. Ako majstor za pvp i dizne kaze da su na probnom aparatu dobre, ostaje ti pravilno uzubljivanje pumpe i stelovanje ugla same pumpe na bloku motora, naravno kad motor dostigne radnu temperaturu. I obavezno ciscenje filtera za vazduh i usisne grane.
 
Naravno da tako trebe da se radi . Nego kao i sve kod nas to izadje na nesto deseto . Da ti kazem kako bi bilo nakon popravke majstor radio ciscenja uzupcavanja i ostalo a bosista radio svoj posao . A masina ne radi . Majstor bi reko nosi ponovo bosisti i naplatio montazu i demontazu a bosista bi rekao da majstor nije uradio kako valja montazu i paljenje i naplatio pregled naravno manje jer si vec bio kod njeg stara musterija :sjasi:... Ovo je u mojoj okolini jaaako cest scenario i morao bi potraziti drugog mastora ili sam odraditi . Zato pravi mastor koji stoji iza svog rada zlata vredi .

Ako ste pratili temu IMT od Mirmaga ... niko nece rec da je pogresio a gazdi pare lete a i zuc .
 
Aco moze biti do srafova-utvrdjivaca brzina.Promenuo sam na prvoj i rikvercu,i prvih par saltanja je islo na cim,,izvrnem sraf ponovo,malo nauljim onaj klincic,da udje ulje u sam utvrdjivac i vratim ga,onda sve leglo na svoje mesto i salta normalno.To sam prosle jeseni zamenuo.
Ja najvise sumljam na njih.Videcu kako ce da se ponasa kad ih podmazem pa ako i dalje bude isto ne znam jel bi smeo malo da skratim oprugu?
 
Da prvo opcija da se naulji da lakse klizi unutar utvrdjivaca.A brusenje tj smirglanje samo za dlaku ako bude potrebno.
Secam se kad sam menjao utvrdjivac od kardana,kad sam namestio on nece da ukopca nikako,izvrnem i vidim da klincic na vrhu ima opiljak od obrade,kao iglica.Brusnem ga i sve u redu.Malo grublja obrada kod proizvodjaca jbg.
 
Nazad
Vrh