Ursus

Bice dobro ako nije pukao kanal u bloku oznacen na slici..
i02502-kopija.jpg
 
Po onim indikacijama kako mu nedostaje ulje a pojavljuje se u rashladnoj tecnosti vrlo lako moguce.Davno sam se tako jednom namucio dok sam nasao gde je jer sve zivo isproveravali i na kraju sve raspakuj. Sve otvore od ulja zatvorili i kompresorom nabili pritisak a usuli vodu u blok i tek onda se pojavili mehurici. Moguce da je ko zna kad bila pukotinica koju je kamenac zatvorio i korozija i sad prilikom forsiranja krenula pucija sa sirenjem.Nebi niko voleo da to bude ali postoji mogucnost
 
Ovo bi bilo logicno.Ako ima pukotine ona je mikro-pukotina.Zato voda neide u karter.Kad traktor radi ulje se zagrije i jos pod pritiskom pomalo ulazi u vodeni(rashladni) prostor a voda(rashladna tecnost) nemoze u karter jer nije pod pritiskom. Kad stublina pukne traktor neradi dobro i tad nabija kompresiju u sistem za hlađenje.
 
Mislim da bi se moglo to detektovati kad se glave skinu i skinuti davac ulja i probati pod pritiskom vazduha od bar 4-5 bar .trebalo bi se pojaviti u bloku mehurici da izlaze gore.Jedino ako je bas sitna pucija pa tek kad se blok zagreje propusti.
 
Moglo bi se probati.Nebi bilo lose brenerom ugrijati dio kud se proteze kanal i nasuti vrucu vodu u nivou glava.Normalno skinuti prvo glave..Mislim probati ako se nebi naso neki drugi uocljiv kvar....
 
ipak je dihtung glave propustio.i bas odo turu da napravim iako je pola dana vozan naprazno.sad odo da vidim pod opterecenjem.novi dihtunzi su loseg kvaliteta,imaju li gdje da se kupe bakarni oni sadasnji novi najvise lice na papir.:ppozdrav:
 
ovo je taj i isti su i za zetora kvalitet je definitivno ravan nuli a pitam jeli ima negde da se nabavi ovakav ovakav sam i stavio polovan ovakve sam skinuo prije nesto manje od godinu dana prilikom generalke i danas ga ponovo stavim uz malo jace dotezanje 18 kg
 
Nisu isti Zetorovi i Ursusovi.
Onaj prvi (najvjerojatnije Temac) mi na oko sa ove strane izgleda ispravan.
Ovaj sa druge slike je Poljski i ima ih još u prodaji.
Ja sam mislil da ti tražiš komplet bakrenog. To jedino da daš napraviti ako ima ko da radi brtve. Samo kaj su takvi mnogo skupi.
 
ovo je taj i isti su i za zetora kvalitet je definitivno ravan nuli a pitam jeli ima negde da se nabavi ovakav ovakav sam i stavio polovan ovakve sam skinuo prije nesto manje od godinu dana prilikom generalke i danas ga ponovo stavim uz malo jace dotezanje 18 kg

Dobro je da je dihtung da nije veca steta, samo ti stavi nove i dobro dotegni glave!
 
Kad provozas cuce se jel dihtung problem...Ubaci ga u teret provjeri ide li ulje u hladnjak pa tek onda pusti brigu na veselje.Ako moze slika tog dihtunga koji je propustio i oznaka kud je fulao ulje u rashladni sistem...
 
Po ovim slikama tebi je dihtung glave dobar.Jedino ako glave nisu dobro poravnate ili hilzne nisu ravne moze biti ,ali ja nevidim gde je tebi tu mogao da propusti ulje. Daj boze da je to to ,jer ti imaju silikonski prsten oko vodenog dela. Nemora da znaci da je uvek dihtung kriv nego i do majstora dosta moze biti.Kad budes dobro opteretio videces rezultate a ulje iz hladnjaka ces najlakse pokupiti ako je hladnjak pun vode i vruc ,ulje samo na vrh dodje i krpom iz vise puta se pokupi.Ili isturiraj ga i kad pustis gas iskipece na cep vecina ulja posto se svo gore mora skupljati.samo dupke pun hladnjak i vruca voda da bude
 
radio danas cijeli dan par puta sam ispustao vodu kako bi isprao hladnjak i nasuo antifriz.citav dan je bio uu poslu i nema vise ulja ne dolazi.ovaj prvi osteceni je propustio i to izmedju metalnog ovog dijela i izmedju ovog kao papirnog propustio ga do kanalica izmedju stubline i bloka i cijelim tim krugom obilazilo i ulazilo u vodu.kad sam ga skinuo fino se vidjelo kako curi ulje iz cijelog dihtunga najvise se pokazalo na prostoru izmedju vrha stubline i bloka onaj mali tanki kanalic tu se vidjelo najbolje da prolazi ulje do rupica za vodu.Samo vratio novi (stari)dihtung sa druge slike malo bolje stegao i evo ga radi
::traktor1::

:ppozdrav:
 
Bogami ulje je imalo dug put do vode...Svaka cast majstoru koji moze da kaze na dihtung glave je propustio ulje u vodu ...Bas zanmljiv slucaj.Neduva u hladnjak a ulje je doslo do hladnjaka.Mene muci sto voda u ovom slucaju nije isla u ulje....Stublina je min.. precnika fi 100 + ostali pređeni put.Prije ce poceti vlaziti van nego preci ovoliki put da bi dospjelo u hladnjak.Mada je sve moguce.........
 
A na limenom prstenu gde naleze na stublinu se vidi garez od produvavanja kompresije .Vrlo cudno ali vlasnik zna najbolje sta je i kako ali videce i obrnuto ako to nije to.Meni neide ni iz dzepa niti u dzep
 
Jel zna neko da mi objasni kako bi mogao da se resi problem teskog saltanja kod 355/360?Znaci menjac lepo upada u brzinu i ne krci,ali je problem kad upadne da se izbaci u prazan hod.Sve mora nekako na cim,nece da krene lagano,a posle bas lako upadne u brzinu.Menjani su oni srafovi osiguraci sto dolaze na menjac pa nesto mislim da li je moguce da oni prave taj problem?
 
Prije 5 g sam kupio ursus c_360 kojije onda malo dimio na auspuh u oranju, tada je majstor rekako da nema ursusa koji nedimi u oranju. sada je poćeo već dobrano dimiti i sa praznom prikolicom, ulja ne troši.
Jedan majstor kaže da su u pitanju gumice ventila , drugi da on nema gumice na ventilima i da nezna što raditi treći opet da je to ursus.
 
Jel zna neko da mi objasni kako bi mogao da se resi problem teskog saltanja kod 355/360?Znaci menjac lepo upada u brzinu i ne krci,ali je problem kad upadne da se izbaci u prazan hod.Sve mora nekako na cim,nece da krene lagano,a posle bas lako upadne u brzinu.Menjani su oni srafovi osiguraci sto dolaze na menjac pa nesto mislim da li je moguce da oni prave taj problem?

Za probu izvadi te osigurace sa oprugom da vidis da li su oni u pitanju.

- - - - - - - - - -

Prije 5 g sam kupio ursus c_360 kojije onda malo dimio na auspuh u oranju, tada je majstor rekako da nema ursusa koji nedimi u oranju. sada je poćeo već dobrano dimiti i sa praznom prikolicom, ulja ne troši.
Jedan majstor kaže da su u pitanju gumice ventila , drugi da on nema gumice na ventilima i da nezna što raditi treći opet da je to ursus.

Da li je crni ili plavi dim?
 
Aco moze biti do srafova-utvrdjivaca brzina.Promenuo sam na prvoj i rikvercu,i prvih par saltanja je islo na cim,,izvrnem sraf ponovo,malo nauljim onaj klincic,da udje ulje u sam utvrdjivac i vratim ga,onda sve leglo na svoje mesto i salta normalno.To sam prosle jeseni zamenuo.
 
Nazad
Vrh