Ursus

jeli neko od kolega na 360 mijenjao semering koji dodje iza remenice...mora li se odvojiti prednji trap od motora da bi se skinula remenica ili postoji neka metoda bez odvajanja trapa.curi mi ulje na tom semeringu kad je traktor naget nizbrdo,pa bi htio da ga zamjenim,ali cini mi se da ima posla dok se dodje do tog semeringa....ili postoji neka jednostavnija metoda....
 
Na fabričkom dekliju nemaš semering već bespovratni navoj ,ako se udara semering mora se menjati dekli i remenica.
 
Kada skidas vec sve to skini i deklu razvoda da pregledas kako stoji unutra i takodje kakav je odbijac ulja koji je odmah iza dekle . Mozda je on unisten pa zato baca ulje . Inace taj sistem bez semeringa je ekstra kada nema tolerancije i skakanja okruglog dela ne pusta ni mrvu ulja .

Ako mora semering moza strugar da ostruze remenicu i da namesti kuciste za semering na dekli pa dodje na isto sto je kolega rekao .
 
Nenadjoh original temu pa da napisem ovde, umesto da kupujem novi traktor ja zbog ovakvog stanja u kakvom smo juce registrovao Ursusa C-355 iz 72 godine koji nikada nije bio registrovan racun nemam, novog ga je Pradeda Bog da mu dusu prosti kupio i dan danas se koristi jos malo kao i prvih dana od kada je kupljen, postupak sledeci: Prvo sam nasao tehnicki pregled koji moze da odradi Traktor i Prikolicu posto ne moze svaki, zatim dva svedoka koji imaju vazece licne karte, sa svedocima u agenciju da se napise izjava (ja platio 1000 dinara za traktor i djubretaru Ljutomer 4200 kg. nosivosti) da oni potvdjuju da je kod mene ta masina vise od 5 godina to se overava u opstini, u opstini to kosta 1950 dinara za obe masine tj. dve izjave. dalje tehnicki dovezo sam coveka koji je ispitao masine brojeve motora i sasije vazdusne kocnice i sve po redu, u agenciji placanje svega sto vam je potrebno nisam bas zagledo ali je imalo po jedno sedam, osam uplatnica po masini tu je i osiguranje i tablice sve samo da se odnese u sup, potrebno mi je bilo i da iskopiram potvrdu o registraciji gazdinstva i to sve predam, u agenciji sam ove papire platio jos 12300 dinara za Ursusa i Tehnostroj prikolicu, usput me zaustavi gospodja iz opstine i kaze kako mi nije overila izjave, overim izjave onda me zove druga gospodja iz agencije i kaze kako mi nije uzela po jedan primerak uplatnica dam joj i moje primerke i onda u sup kad tamo nema licne karte ostala kod gospodje broj 1 u opstini kaze gospodin neka netreba i ovako to nemogu da ti uradim danas dodji za dve tri nedelje, mesec dana ja ostavim papire sve, ostale mi potvrde o osiguranju i strafta.. To je to sto se tice jucerasnje registracije zatim sam otisao da prenesem brojilo na babu, posto se vodilo na pra dedu koji je preminuo u eps-u ludilo nezna se ko pije ko placa izvadim posedovne listove u katastru iskopiram iz suda izjavu da je sve preslo na babu iskopiram licne karte njenu i moju posto nisam hteo i nju da setam mada je trebalo zato sto to nisu odradili na vreme, predam papire i to je to, ovo drugo sam radio zato sto je gospodja iz agencije takodje prijateljica pa u prici rece kako su poceli da iskljucuju i kaznjavaju korisnike koji nisu odradili ovo o cemu sam pisao. Dali je neko pokasao da popravlja pumpu za hidrauliku na Ursusu ili da se kupuje nova posto ova dize lepo samo kad je hladan a kad se ugreje samo u 5-u preko brzina i dize i kipa kao lud inace mu treba veliki gas jedno 1700 obrtaja da digne tanjiracu od 24 diska direktno ne preko brzina.

- - - - - - - - - -

14,9' = 37,846 cm
16,9' = 42,926 cm

znaci trbala bi da je za 5,08 (da kazemo, da za oko 5) cm sira guma.

Pa to je to, ja sam mislo na namestene gume znaci 2*5 je 10 plus ja volim kad su polu napumpane onda su jos sire to je mozda jos onih 5cm. i kad ga zgazis petom preko neasfaltiranih puteva on samo pliva, ovo sa pritiskom u gumama praktikujem na svim traktorima zavisi od potrebe i znaci probajte.. ove nove masine stelujes iz kabine znaci na oranje desna napumpana na 1,5 do 2 bara leva na 0,7 ili 0,5 i pici ako su dobre bez bajluka i srafova kakve znamo da vozimo..
 
Nije tacno. Pazi: 5 + 5 je to, i to je ukupno 10, to treba podeliti s 2 (guma ima 2 strane), a to znaci da je traktora (ako se ne pomera felna) za 5 cm siri od prethodnog stanja.
 
jeli neko od kolega na 360 mijenjao semering koji dodje iza remenice...mora li se odvojiti prednji trap od motora da bi se skinula remenica ili postoji neka metoda bez odvajanja trapa.curi mi ulje na tom semeringu kad je traktor naget nizbrdo,pa bi htio da ga zamjenim,ali cini mi se da ima posla dok se dodje do tog semeringa....ili postoji neka jednostavnija metoda....

Ako je 360 88, 89, 90 god. trebao bi da ima klasican semering na deklu. Ako je stariji traktor ima kontra navoj i jedan lim koji je u obliku sesira, sluzi da odbija ulje. Najcesce bude problem u tom limenom sesiru koji stoji na radilici, njega zamijenis i ne bih smio pustati kap ulja. Prednji trap mora se odvojiti!
 
Pitao sam jer sam planirao da sa sumskom prikolicom kocim preko kipera, ali posto sam danas prepravio prednje glavcine od Zastave da koce na kljuceve onda ce ulje u traktoru da ostane kako jeste. Mislim da je to najbolje resenje.
Ako nekog interersuje kako sam prepravio glavcine mogu da slikam pa da ubacim slike u temi 'prikolice'.
 
Nenadjoh original temu pa da napisem ovde, umesto da kupujem novi traktor ja zbog ovakvog stanja u kakvom smo juce registrovao Ursusa C-355 iz 72 godine koji nikada nije bio registrovan racun nemam,
Druže mogao si i u ove dve teme da napišeš kako si registrovao mehanizaciju. Pogotovo u ovoj prvoj.
http://poljoinfo.com/showthread.php...e-dokumentacije/page14&highlight=registracija
http://www.poljoinfo.com/showthread...kljucnih-masina/page30&highlight=registracija
Ali ok,ni ovako nije greška,samo što će onamo tvoj post (deo oko reg.) više koristiti. A vidim da si rešio tehnostroj djubretaru pa bih te pitao nešto u vezi registracije ali u odgovarajućoj temi. Klikni na prvi link pa se tamo čitamo.
 
Da al poslije je išao prvo je jcb 4 pročistila on širio.
Pa opet drugi dan palo čudo ima ga metar sad u 4 dana.
 
Nema je odmara a ni nemam napred ralice .
Iza niš ne vrijedi ali ralica mu ne valja jer radi stazu a ne čisti ostane ispod 20 cm snjega onda znate sta se dogodi kad auto prođe.
 
Nazad
Vrh