Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

kod nas u Senti pravili spisak oni koji su prvi stigli, sve kulturno guzva je bila samo u pola sedam kad su brojeve delili, svaki dan po 120 gazdinstva i nikakve guzve nije bilo.....svaka cast za trezor u Senti
 
I ja sam uspeo da predam danas.Otisao sam u pola 8 i bio sam od prilike 90-ti,pustili su tri ture po 10 ljudi pa su tek onda poceli da dele brojeve dobio sam broj 58 ,a primali su do 60 tog broja danas.Kazu ljudi ovi prvi koji su predali bili su ispred trezora jos u 23h nocas. toliko Pozdrav!PS: e sad mogu smirom za vikend na:riba:
 
Pa samo je to razlika i što traže da se grupiše onako po kulturama ,a ne redom po parcelnim brojevima kako su prvih dana govorili.
 
Ja sam danas isao u Trezor u Sabac po broj. Dobio sam broj 40, i rekli su mi da dodjem u sredu oko 13 h, posto je ponedeljak i utorak vec popunjen, a za sredu sam ja poslednji
 
Kod nas u Backoj Palanci danas haos oko pio-a. Sistem im nije dobro radio pa se desavalo da su neki imali pravo, a neki ne. Onda su odlucili da se podizu potvrde u poreskoj upravi kojima bi se dokazala uplata. Onda su ljudima podelili potvrde, ali one nisu bili dobro formulisane. E onda su ih malo bolje formulisali, ali samo oko 30 komada i sa tim potvrdama smo mogli da podnrsemo zahtev. Tesko je recima i opisati sta se tu desavalo, jer je to prosto ne objasnjivo. Na ovakvom scenariju bi im pozavideo i Hickok.
Da razjasnimo. Ljudi iz trezora nisu ni najmanje krivi, a ni ovi iz poreske uprave,KRIVCI su u Beogradu i sad se samo zadovoljno smeskaju jer su postigli svoj cilj da jedan broj ljudi ne dobije sad subvencije.
 
Predati racuni danas u Pancevu, mnoge su vracali.
Ovo sa brojevima parcela po kulturama ce im sluziti za kasniju proveru tacnosti izmadju posejanog i prijavljenog u setvenoj strukturi.
Pa ko se zajebao moze da se desi da ostane bez subvencije ili nesto slicno. Sve su smislili samo da bi nam dali sto manje novca.
 
Poslednja izmena:
Subotica juče poslepodne:

Loša organizacija kao i uvek kod nas.

Ćale je bio danas prepodne u portirnici (u trezor nisu puštali) i stavljen je na spisak za deljenje brojeva u ponedeljak ujutro pod brojem 68 ili tako nešto. Videćemo kako ćemo proći, ako nastane neka gužva i guranje idem 300m dalje u poštu i šaljem preporučeno.
 
Kikinda bez velikih gužvi.Stigli oko pola osam ,oko osam nam podelili brojeve.Bio sam 19 .Pre mene je bilo njih nekoliko iz sela kome nisu bili dobri računi pa smo morali da idemo do Bašaida kako bi to ispravili.Predao sam oko jedanaest .Posle sam čuo da je za danas predviđeno 60 brojeva .Do jedanaest je prošlo oko 30-35 .
 
Nama nisu tražili ništa iz PIO.To će sami proveriti u sistemu.
Šefica mi reče da se što tačnije napiše stanje na terenu po parcelama jer će verovatno biti nasumične kontrole gazdinstava.
 
I ja sam danas predao svu potrebnu dokumentaciju u SM,guzva je bila ogromna,losa organizacija i bez brojeva,prvi su dosli cak u 2 sata po ponoci,ja sam bio 8 na redu.
 
Subotica juče poslepodne

Loša organizacija kao i uvek kod nas.

Ćale je bio danas prepodne u portirnici (u trezor nisu puštali) i stavljen je na spisak za deljenje brojeva u ponedeljak ujutro pod brojem 68 ili tako nešto. Videćemo kako ćemo proći, ako nastane neka gužva i guranje idem 300m dalje u poštu i šaljem preporučeno.
A u cemu je problem? Zasto je bila losa organizacija? Samo zato sto si mislio da ces moci danas prepodne da dosetas u trezor i da budes prvi ili drugi predas zahtev i sve zavrsis za 15 min?! Kako da ne. Sta onda smo mi blesavi i neorganizovani sto smo cekali dan ranije a ti si organizovan? ......... Portir je lepo prozivao 20 osoba sa spiska kojeg su ljudi sami napravili, tj kako je ko pristizao tako je upisao vreme i ime za koga ceka ili svoje ime i bog da te vidi! Po 20 ljudi nije pravilo guzvu u trezoru i sigurno je bilo manje nervoze nego kao sto je bilo prosle godine kad je rulja navalila na vrata pa je bilo svacega a o tom ne bih. Te ljude sto vidite na snimku kod vrata(ustvari prvih 10-ak a i ja medju njima) oni su zauzeli i cuvali mesta u smenama i to od 9h juce prepodne! To je neorganizovanost? Nikad nije bila BOLJA! Neka me neko ispravi ako gresim....
 
Pod neorganizovanošću kod nas mislio sam na državu Srbiju ne na subotički trezor niti ove koji čekaju ispred.

Da je nekom baš stalo moglo je sve ovo da se organizuje bez dolaska prethodni dan u 9 ujutro, bez gužve i nervoze. Zašto se zahtevi za subvencije i ostali papiri ne mogu popuniti i predati online? Zašto trezor ne napravi sam raspored dolaska i obavesti poljoprivrenike poštom 2 nedelje unapred? Zašto ne isplate svima isti dan pa ne bi bilo potrebe za guranjem i čekanjem? Za mene je to loša organizacija državnih organa koji malo brkaju ko je tu zbog koga. Ali to već i nije za ovu temu niti forum.

Ako je postojao neki spisak koji su ljudi ispred sami napravili onda su se pokazali bolje nego državni organi. Jedino mi nije jasno zašto nije istaknuto neko obaveštenje o tome, ja sam juče dva puta ulazio kroz ta vrata i jedino što sam video su ljudi koji sede ispred, ako je neko došao na kraj reda mogao je da odčeka par sati dok ne shvati da postoji spisak. Šta je bilo posle upisivinja tamo, pravac kući ili se čekalo do ujutro na ulici?
 
A na drzavu si mislio? E pa to je vec nesto drugo mada sam drugacije shvatio tvoj post al nije bitno... IZVINJAVAM SE! Srbija je jos kako organizovana samo ne u nasu korist. A da je moglo biti drugacije-moglo je tj moglo bi ali nikad nece. Online?! hmmm... Malo njih ce i postom poslati a kamoli online mada i to su mogli da odrade pa ko voli nek izvoli. Sto se tice pitanja zasto nije trezor napravio raspored i zasto ne isplate svima odjednom(a ja bih se nadovezao moze i za mesec dana ali da je to sigurno za mesec dana) mislim da znas odgovor... boli ih ..... Spisak je sigurno postojao(i postoji jos uvek ga imam) i kao sto je obicaj kad negde stanes u red obicno pitas ko je zadnji da bi znao gde ti je mesto,ne? Svako je upucen da potrazi spisak i da se upise pa je odmah mogao da vidi gde je i sta mu je ciniti. Tako da mislim da nisi u pravu sto se tice visesatnog-uzaludnog cekanja. Sigurno bi cuo da se spominje neki spisak... Posle upisivanja su ljudi uglavnom bili tamo. Kazem uglavnom zato sto je bilo i momaka koji su malo otisli u zivot(opravdano) ali je bilo i majstora koji su otisli kuci. Da nekog osudjujem ne zelim... Nek im je na cast! Prosle godine je bilo gore definitivo! A da nisi ti onaj sto je pozvonio na vrata portiru i onako odmah sa vrata ga lepo pocastio? Negde u vecernjim satima(ne znam tacno vreme)
 
Siniša, može to drugačije ali mi to verovatno nećemo doživeti. Ja stvarno mislim da je nekom stalo da bi cela stvar moghla da se reši bez gužve, nerviranja, spiskova i bez dodatnih trioškova. Al' ajd sad, živim gde živim pa ispada da bezveze kukam. Kod nas postoji kultura i navika poniznosti građana pred državnom administracijom i to se ne može lako iskoreniti.

Videćemo kako će proći u ponedeljak i da li će se organizacija održati. Meni ne odgovaraovaj put da šaljem poštom jer imam nekih nejasnoća koje bi najbolje bilo razrešiti lično.

Nisam ja taj što je komunicirao sa portirom, bio sam u poreskoj oko 9 ujutro i u trezoru predao refakciju nafte oko 13h, verovatno sam prošao pored tebe.
 
I ja sam predao račune danas pre podne, sve pohvale za rad u trezoru Pančevo, organizacija im je dobra a radnice su jako ljubazne rade svoj posao a trude se da pomognu nama poljoprivrednicima , da nam bar malo olakšaju probleme koje nam je nanelo Min. Poljoprivrede oko papirologije. Po meni to što rade u Min.Poljoprivrede je katastrofa i ja mislim da to nema nigde samo kod nas.
 
Nazad
Vrh