Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Mikulaš lako je tebi predati dokumentaciju kad imaš dobrog profesora i predaješ iz prve, pozdrav samo nastavi tako.
 
Nama nisu tražili ništa iz PIO.To će sami proveriti u sistemu.
Šefica mi reče da se što tačnije napiše stanje na terenu po parcelama jer će verovatno biti nasumične kontrole gazdinstava.
Na koji način da provere, prvo moraju angažovati geometre da im pokažu njive a pošto su geometri privatnici koji moraju prvo da kupe podatke od katastra da bi izašli na teren bilo bi to mnogo interesantno, bolje da ne razmišljaju o tome nego na koji način da ovu državu izvuku iz krize i sam budžet a ne da se zamajavaju dal ja imam pšenicu na parceli od dva hektara ili 1,75. Ali od našeg ministarstva nije ni to čudo uvek ima para za neke gluposti.
 
@machak odavno sam prestao da verujem u drugacije da ne kazem bolje.... Da je nekom stalo,sigurno bi se resilo ali posto nije moramo mi sami da se snalazimo... U tom periodu 9-13h nisam ja bio ispred trezora. Bila je nasa prva smena.
 
Sva ova guzva i trka da se racuni za subvencije predaju medju prvim je dokaz velike besparice kod seljaka.A ima dosta i nepoverenja da ce svima biti isplaceno,pa ljudi sa pravom razmisljaju "daj da predam medju prvima i valjda cu dobiti,dok ima para".Ovo je veliko ponizavanje seljaka(mozda smo to i zasluzili)jer nismo znali da se izborimo za svoja prava.
 
Ja nisam hteo da idem juce, jer je sigurno guzva.Ako budu davali para nista neznaci ko je jad predao jer ce podaci biti obradjivani tek sledeceg meseca a uplata u septembru.Tako da dzaba ljudi drezde nocu u redovima kad to moze lepo za neki dan da se preda i nema guzve.
 
Ma znam ja da će se jako malo gazdinstava proveriti jer je jako mali broj inspektora na terenu.Ja nisam protiv toga ali zar je problem što seljak mesto pšenice upisao kukuruz i obratno?Ima mnogo većih mahinacija od upisivanja kultura i na to nek obrate pažnju.
 
Neće se proveravati kulture,to im je samo zbog neke statistike,nego ko zemlju obrađuje,znači da straha nema.Postoje ljudi koji uzimaju dubvencije a ni ne znaju gde su njive koje su upisane.Za poštene paore ili ti one koji su gazdinstva prebacili na neke od ukućana nema zime a za ostale neka im je Bog u pomoći
 
Neće se proveravati kulture,to im je samo zbog neke statistike,nego ko zemlju obrađuje,znači da straha nema.Postoje ljudi koji uzimaju dubvencije a ni ne znaju gde su njive koje su upisane.Za poštene paore ili ti one koji su gazdinstva prebacili na neke od ukućana nema zime a za ostale neka im je Bog u pomoći
E tako bi trebalo biti ali takve ljude štite velike gazde i opet će se sve slomiti na običnom seljaku kojem je birokratija slabija strana.
 
Zorane, ovo je prava istina. I tu i leži razlog igre mačke i miša između države i paora.
 
Ne mogu da verujem da postoji toliko nepoverenje izmedju ministarstva poljoprivrede (Drzave) i seljaka.Nemam nista protiv da se proveri ko sta radi i koliko ko obradjuje zemlje,naprotiv.Seljaci su jedini koji nesto proizvode u drzavi,od izvoza seljackog proizvoda ostvaruju suficit i pune drzavnu kasu i sad im tesko da isplate tu bedu od subvencija.Neka prvo provere svoje ljude koji su u vlasti na lokalnom nivou,pa ce se vrlo brzo utvrditi ko mucka.Ali davno je kazano "riba smrdi od glave ali se cisti od repa".
 
kod nas nece biti subvencija u ovom julskom upisnom roku zato sto nam traze uplate pio od 15.08.2010-- 15.09.2011 god. ko je bio uredan platisa i platio ranije pio za 2010 god. nema pravo sada na subvencije zato sto sada nije isto ranije izmirio obaveze za 2011 god. ne priznaju kvartale nego uplatu od 42.860 din. resenja za 2011 god. jos nisu istampana a oni traze unapred placanje. kod nas nema ni jedan predmet ispravan, koji ispunjava uredbu za julski upisni rok. da li je jos negde ovakav problem ili samo u centralnoj srbiji?
 
pa kod nas je isto tako ustvari kao sto i pise u uredbi za julsko podnesenje racuna treba da je uplata od minimum 42818 din u periodu 14.08.2010.-15.06.2011.,a za septembar 14.08.2010.-19.08.2011. tako treba da se svugde,znaci koje na primer uplatio u junu 2010 ceo iznos za 2010 a do juna 2011 nije uplatio za 2011 nece dobiti u julskom roku nego mora da uplati do avgusta pa da upadne u septembru,kod nas mnoge nisu povezli u kompijuter poresko i trezor i mnogi pre nego sto ponose racune moraju da odu i uzmu uverenje pa tek onda predaja a uverenje cekaju par dana to izgleda namerno da ne prave guzvu
 
U vršcu su strašne gužve, narod ceka od 22.00 za sledeci dan , a dnevno mogu da prime tu oko 40 zahteva
 
Ja sam juče predao račune za subvencije u trezor u Vrbasu. Čekao sam čitavih 5 min. Doduše, ne znam kako je bilo ujutro, ali oko podne je bilo po čovek ili dva po šalteru, a ide relativno brzo ukoliko je stranka iole pristojno sredila dokumentaciju. Tu podrazumevam da su uredno razdvojeni i sabrani računi. Ali ima i takvih koji donesu cegerče računa i izruče na šalter (video prošle godine) da službenica sve dešifruje, razvrsta i sabere. Što se mene tiče, uzimajući u obzir ovu ali i prethodne godine, mogu samo da pohvalim službenice u trezoru u Vrbasu; i brzo rade, i ljubazne su i uvek hoće da ti pomognu i objasne ako imaš neke nedoumice...
 
Predao sam i ja juce racune za subvenciju u Vrscu i kao sto clan Farmer II kaze strasna je guzva. Stao sam u red u 05h ujutro i bio sam 37. i stigao sam na red u 13.45h i bio sam poslednji koga su primili tog dana. Kolega je stao u red u 03h i bio je sedmi. Pretpostavljam da je onaj prvi dosao jos u ponoc.
 
da im j...m meni odbili zahtev sad još da odbiju i za krave pa onda stvarno neznam šta reći navodno treba nekih 42000din da im uplatim a pare ko zna kad će doći
 
Nazad
Vrh