Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

To im je ono olaksanje i za obnovu a i sada. Pricaju jedno a izadje sasvim drugo. Radnici u trezoru samo sto ne puknu, glave im pucaju ali sta vredi.
Sto se tice morona MM-a on je dobar za tv da zvalavi a tematika poljoprivrede ista kao kad elektricar zna samo da menja sijalicu.
 
Od sutra bi trebalo ovde da se vrši prijem zahteva za subvencije.
Da li će sve to proći bez većih poteškoća videćemo, ali ovi iz trezora će se vala naraditi.
I onda kaže država štiti interese svojih građana... Ne bih rekao. Samo zatrpavaju ljude nepotrebnim poslovima.
 
Prijem kreće od 1.07.
Formular se popunjava po redosledu parcela kakve su u izvodu setvene strukture.Tamo su brojevi parcela poređani od najmanjeg ka najvećem.Znači ako po izvodu setvene strukture(stanje na terenu) ide pšenica pa kukurzu pa pšenica tako se i piše.Onda se na kraju sabira sve zajedno u hektarima.Nema sabiranja posebno pšenice i tako po kulrutama.Na jednom obrascu staje 13 parcela pa u slučaju da neko ima više piše na više obrazaca ,a zbir hektara radi samo na poslednjem gde upisuje i podatke sa računa za repromaterijal.
Tako mi je lepo i detaljno objašnjeno danas u trezoru.

isto ovo su i meni objasnili u trezoru, dakle nema posebno sabiranje kulture, bez brige ljudi ...najveci deo ce biti sacekati da dodjes na red i da dobijemo pare.......... ostale stvari su sitnice....
 
kod nas u trezoru povecali broj rubrika sa obe strane formulara ukupno 75 parcela sto je vec prihvatljivo, popunjava se redom po siframa za imenicne kulture iz sifarnika na kraju saberes kulture tako da ima piskaranja ako su parcele usitnjene
 
Evo neznam dali se dobro vidi primer kako se popunjava obrazac losa je kamera na telefonu uglavnom ide pise se psenica pa ukupno psenice koliko ima pa kukuruz se upise pa ispod ukupno koliko je kukuruza malo sam ih gnjavio u trezoru nisu bas raspolozeni poceli su vec da besne a sutra ce biti prvi dan i kazu da se njih skoro 100 javilo da ce doci :sta:uh da su bili na protestima tako azurni bilo bi ekstra:haha:

2vb4qvs.jpg
6dwrqo.jpg
 
E do našeg trezora ti obrasci još nisu stigli.
Zašto u Srbiji sve mora biti "u pet do dvanaest"?
Il' smo mi taki narod...
 
Ni kod nas se jos konkretno nista nezna ali tu su obrasci uglavnom sutra u 8:00 ce im javiti kako sta se konkretno prima kazu budzet je tanak i da pazimo kako popunjavamo te obrasce da se neprave greske.Mozda su to rekli da oni u trezoru sto manje posla imaju pa da tacno sve popunimo
 
Ispred trezora u Subotici red od dvadesetak osoba koje čekaju sutra ujutro da predaju papire za regres repromaterijala.

Jel probao neko da šalje poštom?
 
Pa jel podigao neko te nove obrazce ? Ajde ako jeste, neka okači na forumu, da možemo da ih odštampamo.
 
Kod nas u Alibunaru danas delili brojeve,red baš bio podugačak stigli su do petka sledećeg ,svaki dan po 100.
Imamo iste obrazce i primere kako se popunjava kao što su u predhodnim postovima.
 
Zrenjaninci i okolna mesta sutra se pojavljuju ujutru , napravice se red malo, prvo oni koji su bili na blokadama...ne moze bre i kurta i murta...zasta smo mi 5 dana bili van kuci a neko ce da dodje i da preda pre nas....bice gusto
 
@Lord Ogi... neće od toga biti ništa šta sad mozeš nekog isterat iz reda niko nas nije tero na protest a niko nije ni njih svako gleda svoj interes e sad dal neko ima obraza a neko ne toje druga priča,mozda ćese zapitat štasu radili kući ?a ako su imali malo nisu imali ni veliki razlog da se smaraju 5 dana a ko ima 100h e taj je gubio mnogo pase i mnogo bunio
 
Nazad
Vrh