Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Isto kao i prošle godine: 4000 za seme, 4000 za gorivo i 9000 za veštak po hektaru.
 
Koja glupost, nije mi jasno zasto mi koji smo na vreme uplatili ne mozemo da predamo od 15. 06.
 
Što kasnije počnu da se predaju zahtevi kasnije će krenuti i isplata, tj. ovako što više prolongiraju isplatu jer su bankrot.
 
Pa odakle ti ta informacija ako mozemo da znamo ...

Evo ja sam danas direktno zvao ministarstvo ... i zena koja se javlja na telefon, nistra drugo mi nije rekla osim onoga sto pise u uredbi ... znaci nema ni ona pojma!

Bio sam juče u upravi za trezor čeka se samo tumačenje a na obrazcu će se izbaciti (kat. parcela) pošto ne bi nikad uspeli da popunimo zahteve, a dopuna će biti u smislu penzijskog i datum primanja zahteva.
 
Juce sam pricao sa Dr Grujicem koji je ucestvovao u samim pregovorima sa ministrom. Ovako je on rekao: "Treba izmiriti PIO do 15.06 za 2010 i to je to. Prijave krecu od 1.07. Ko ne izmiri obaveze za pio u ovom periodu morace da ceka na podnosenje zahteva do 1.09."
Ovo je dogovoreno na pregovorima i tako ce glasiti najvazniji deo uredbe uz onaj o povrsini koja se subvencionise, 30 + 70 do 31.01.2012 (sredstva iz budzeta za 2012.)
Dakle ko nije izmirio PIO nek to ucini do 15.06 i nek spremi racune jer prijem pocinje od 1.07.
To znaci da se PIO ne placa unapred vec samo za 2010. godinu. 2011. godina nema veze sa ovogodisnjim subvencijama, a verovatno ni sa 2012. jel subvencija naredne godine nece ni biti, najverovatnije.
Ako neko nije razumeo, ponovicu :osmeh:
Tako si rekao i za ovu godinu ako se nevaram da neće biti subvencija po hektaru.
 
Juce sam pricao sa Dr Grujicem koji je ucestvovao u samim pregovorima sa ministrom. Ovako je on rekao: "Treba izmiriti PIO do 15.06 za 2010 i to je to. Prijave krecu od 1.07. Ko ne izmiri obaveze za pio u ovom periodu morace da ceka na podnosenje zahteva do 1.09."
Ovo je dogovoreno na pregovorima i tako ce glasiti najvazniji deo uredbe uz onaj o povrsini koja se subvencionise, 30 + 70 do 31.01.2012 (sredstva iz budzeta za 2012.)
Dakle ko nije izmirio PIO nek to ucini do 15.06 i nek spremi racune jer prijem pocinje od 1.07.
To znaci da se PIO ne placa unapred vec samo za 2010. godinu. 2011. godina nema veze sa ovogodisnjim subvencijama, a verovatno ni sa 2012. jel subvencija naredne godine nece ni biti, najverovatnije.
Ako neko nije razumeo, ponovicu :osmeh:

tako je danas sam i ja pricao sa ostojicem iz uljme isto je i on bio na pregovorima pa mi je bas tako i on ptvrdio prema tome ko jos nije platio jos nije kasno
 
ja danas zvao ministarstvo i oni mi ovako kazu ko je od 19 avgusta 2010 do 31 maja 2011 uplatio 43000 dinara ima pravo da preda od 15juna do 1 jula ko uplati taj iznos do 15 juna ima pravo da preda od 1 do kraja jula ko uplati taj iznos do 19 avgusta 2011 godine ima pravo da preda prvog septembra ja kazem da sam uplatio 2010 godinu ona pita kad si uplatio ja kazem dao sam 15 000dinara 4maja 2010 kad sam se prijavio na pio i dao sam 23 000 decembra 2010 ona meni kaze da moram da uplatim jos 20 000dinara do 15 juna ako ako hocu da predam prvog jula i da nema veze sa proslom godinom vec da mora taj iznos da se uplati od 19 avgusta do 15 juna 43 000dinara pre toga sta je uplaceno ne racuna se sad vi vidite el oni normalni el se samo prave budale?:D
 
Na sajtu ministarstva poljoprivrede piše PIO da je plaćen za period od 14.08.2010 do 19.08.2011.E sad tek mi nije jasno šta sam platio i šta još treba da platim.Ja koliko se razumem u papirologiju PIO se plaća na godinu od 01.01 do 01.01.I niko ne piše od dotičnih na koju godinu misli na 2010 ili na 2011.Jel neko od vas skontao šta se od nas traži zapravo vezano za PIO?
 
@mica967
I sta sam pogresio ?
Prvobitna verzija je bila do 10 Ha, a to je kao i da nema subvencija.
Moras biti svestan da se VLADA nije nadala ovolikim traktorima na ulici.
 
i konacno, da li ce mi neko objasniti da li je rok za placanje pio 15.06. ili 31.05.2011?I nace na sajtu u uredbi stoji do 31.05.2011.
 
Danas bio u trezoru da predam za refakciju i pitao i za PIO i za predavanje ,za PIO kaže mora biti plaćena 2010 godina a 2011 nema veze s tim ,a period za predavanje ostaje 15.06 ,nisu dobili nikakvo obaveštenje o produžetku.
 
Danas u trezoru vadio potvrdu o aktivnom statusu gazdinstva i pitao od kad primaju zahteve za subvencije.
Odgovor je: " dok ne izađe u službenom glasniku nećemo primati nikakve zahteve osim za refakciju"
 
Danas sam uplatio još 10.000 din u fond PIO da bih prešao cifru od 42.868 din koliko traže da je uplaćeno od 14.avgusta prošle godine pa se nadam da će pomeriti rok za uplatu do 15. juna kao što su obećali
 
Ja sam danas bio u upravi za trezor Novi Sad, i rekli su mi sledece - da uredba koja je izasla ne valja, da ce se menjati i da prijem nece krenuti pre 1-vog jula, da su dobili takvo obavestenje od ministarstva, i to je to... Znaci od 15-tog sve otpada, uredba ce biti promenjena...Tako mi danas zena rekla na salteru, i rekla mi da je to direktorka bila da im javi...Za PIO nisam pitao posto sam ja uplatio jos u martu...
 
Nazad
Vrh