Uredbe za poljoprivredu 2011 god.

Ne mozes ukidati racune, zapravo mozda bi i moglo za gazdinstva koja nisu u PDV sistemu, ko je u PDV-u njemu i te kako trebaju svi racuni.
 
He he malo sutra produžili rok za plaćanje PIO ko je platio do 31.05 taj može da preda u prvoj turi. Ostali tek od 1 Septembra
 
Poslednja izmena:
Pa taj ko je mislio da plati je platio.Nije mi jasno kako neko nije platio 2010-tu kad je trebalo platiti već dva kvartala za 2011.
 
Šta da potkrepim imaš uredbu pa pročitaj.Nežalim se ja nego su ovde svi raspričali da je produžen rok kao postignuto protestima i piše na sajtu asocijacije poljoprivrednika.
 
Ma u uredbi pise ko je platio do 30 aprila, a ministar i u trezor su rekli do 31 maja,a posle su ga prepravili na 15 jun da se plati PIO da bi se dobile subvencije u prvom krugu,ova uredba je potpisana 3 juna a protesti su trajali cini mi se do 4 ili 5 juna,al ko ce ih znati,ja cu sutra da platim pa sta bude neka bude.
 
Da pitam ponovo ....
Da li neko zna hoce li biti povracaja para za zalivne sisteme ? Spominje li neko tu uredbu? Ja nista nisam cuo da neko o tome prica!!
 
Ma u uredbi pise ko je platio do 30 aprila, a ministar i u trezor su rekli do 31 maja,a posle su ga prepravili na 15 jun da se plati PIO da bi se dobile subvencije u prvom krugu,ova uredba je potpisana 3 juna a protesti su trajali cini mi se do 4 ili 5 juna,al ko ce ih znati,ja cu sutra da platim pa sta bude neka bude.

Pise do 31. maja a ko plati posle tog datuma podnosi zahtev za subvencije od 01. septembra .. 30 april ti je rok za obnavljanje bilo , bolje procitaj lagano ;-)
 
Ja pretpostavljam da će izbaciti novu uredbu sa ispravljenim datumom uplate PIO, tj da se 31.05.2011. zameni sa 15.06.2011. Ako se samo to uradi i ostatak uredbe ostane identičan onoj verziji od 03.06.2011. onda je precizno rečeno šta i koliko treba uplatiti za PIO.

Dakle, ako se tako izmeni uredba, onda ako imate uplaćene neke rate za PIO 2010. pre 14.08.2010. onda treba da do 15.06.2011. (ako želite subvencije u prvom roku) izmirite preostali dug za PIO iz 2010. (ako ga niste do sad već izmirili) + onoliko rata PIO 2011. koliko ste rata PIO 2010. uplatili pre 14.08.2010. Ako niste ništa uplatili za PIO 2010. do 14.08.2010. onda je samo potrebno izmiriti ceo PIO za 2010. do 15.06.2011. (da bude više od 43.000 din) i ne treba ništa od PIO 2011.

p.s. Ništa ne tvrdim, ja sam samo tako razumeo uredbu, a treba ipak proveriti u trezoru.
 
Izgleda sve je jasno, ko je platio PIO unapred do 19 augusta, dobiće subvencije u prvom krugu. Neverovatno je kako su spretni ...
 
A u rešenju za PIO do duše za prošlu godinu (a novo nismo ni dobili ) piše da je rok za plaćanje svakog kvartala 45 dana od dana početka kvartala , a drugi kvartal ove godine je počeo 15.05 ,tako da je poslednji dana za plaćanje po rešenju 30.06 , ali u našoj državi se očiglerdno sve menja kako kome odgovara.
 
Izgleda sve je jasno, ko je platio PIO unapred do 19 augusta, dobiće subvencije u prvom krugu. Neverovatno je kako su spretni ...
Izgleda nije bas sve jasno. U prvom krugu imaju pravo na subv. samo oni koji su izmirili dug od 43.000 din do 31.05.2011 s tim da se ne menja datum na 15.06.2011. Pogledaj vise detalja u temi PIO + ZDRAVSTVENO
 
A u rešenju za PIO do duše za prošlu godinu (a novo nismo ni dobili ) piše da je rok za plaćanje svakog kvartala 45 dana od dana početka kvartala , a drugi kvartal ove godine je počeo 15.05 ,tako da je poslednji dana za plaćanje po rešenju 30.06 , ali u našoj državi se očiglerdno sve menja kako kome odgovara.

Marko de objasni kako drugi kvartal počinje 15.5 ?Kad se završava onda 4 kvartal?
 
Nazad
Vrh